Jump to content

Soilwork


Recommended Posts

Malo je offtpic, ali predlazem da poslusate australijski bend Daysend, imaju jedan album "Severance" iz prosle godine i tu moze da se vidi kako je dobro uklopljen melodic death fazon sa novim tendencijama. Ima dosta NU zvuka, ali ni malo ne smeta, jednostavno je jako dobro ukomponovano u melodic death fazon... za razliku od nekih ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daysend su old news. Nekoliko puta sam vec naglasio kako mi se dojmi njihov pristup NWOAHM-u. Inace su Alogijine kolege. Respect za Smederevo! icon_wink.gif

Ko sto rekoh, album je iz prosle godine a slazemo se da je pristup odlican ... nije puko kopiranje Getenborga, nije odvratno kopiranje ovih cije ime necu ni da spominjem. Bend sam spomenuo kao tipican primer da Melodic death moze da se priblizi modernim tendencijama bez prizvuka odvratnosti .. kao sto je slucaj kod zadnjeg Soilworka.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stos je u tome sto je to australijsko izdanje, a u oktobru ove godine je izaslo za ostatak sveta sto se zvanicno racuna.

 

edit: za svet je izaslo preko Locomotive records, zato sam pomenuo Alogiju...

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stos je u tome sto je to australijsko izdanje, a u oktobru ove godine je izaslo za ostatak sveta sto se zvanicno racuna.

 

edit: za svet je izaslo preko Locomotive records, zato sam pomenuo Alogiju...

Pre godinu dana ljudi snimise album .... kako su ga gde distribuirali nemam pojma. Sto se mene tice od prekjuce mi se vrti non stop a izdao ih je DC ++ Records icon_smile.gif

 

Bilo bi lepo da sto vise ljudi cuje i Soliwork i Daysend pa da vidimo kakvi su utisci. Zanima me i tvoje misljenje koji je od ova 2 albuma bolji? Ipak se kliko toliko stilski daju uporediti. S jedne strane anonimni australijski bend,a s druge mocni i afirmisani Soilwork iz postojbine melodic death zvuka ...

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

SF i KSE koketiraju naravno da novim tendencijama, ali mnogo duze i sa mnogo vise stila nego zadnji Soilwork. ShadowsFall na prva dva albuma jeste bio nesto vise death nego na zadnjima, ali ipak oni furaju neki svoj prepoznatljivi stil. Ovogodisnje albume ni jednog ni drugog benda nisam preslusao, pa ih nisam ni komentarisao. Stari mi se svidjaju jer imaju dovoljno originalnosti i dobre atmosfere. Ako zadnja izdanja lice na ovaj Soilwork necu ih ni slusati icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kazem da se ta australijska verzija dosta razlikuje od ove normalne i da je album ponovo snimljen, a ne pre godinu dana.

 

Soilwork nisam puno slusao da bih mogao reci da li mi je bolji od Daysenda, mada mi se ovi drugi bas dojme. Recicu ti za par dana.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne znam kako ljudi ne kapiraju da Soilwork zapravo menja stil zato sto, kao sto bi rekli ameri "everyone and their grandmother" svira taj Svedski kec, te terce, te riffove sa Chainheart Machine-a.

 

zasto bi gubili vreme.

 

da su izdali jos 4 CM-a....prestao bih odavno da ih slusam.

 

isto sto se tice IF.

 

oni su poceli...sad dok se ljudi tripuju da ih skidaju...oni rade nesto novo.

 

"It's the simple things in life that turn the peasants into leaders and we know the differences between the walkers and the sleepers." - Vast Aire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako vec hoces, i ti rifovi sa TCM nisu bas njihovi. Uzmi prvi Ablaze My Sorrow, Sacrilege ili Eucharist. Soilwork su jednostavno dobro svirali ono sto je pre njih bilo odsvirano. Sada su pronasli svoj zvuk (koji, naravno, veze blage nema sa Kornom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh ja sad za domaci zadatak zadnji Killswitch da slusam ... imam ga od kad je izasao al nikako da odslusam. Ovo sto sad cujem je poptpuno dosledno onome sto su ranije radili. Mnogo vise thrash metala i melodic deatha nego zadnji Soilwork. Zvuci do jaja ... Ima clean refrena i dranja kao i deonica nalik na NU fazon, ali je sama svirka deset puta lepsa od Soilworka zadnjeg. Kao i prethodna izdanja ... Shadows Fall zadnji cu sutra malo da exploatisem.

 

Kente, ne znam koji verziju albuma Daysenda imam... ova je odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si skidao pre neki dan, sigurno imas ovu noviju. nabudzili su zvuk prilicno u pohodu na svetsko trziste icon_smile.gif

 

nije mi jasno kako kada se spoji melodeath i emocore ispadne nu metal? icon_confused.gif jos vise mi nije jasno kako vi ljudi ne razlikujete hardcore od numetala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne znam kako ljudi ne kapiraju da Soilwork zapravo menja stil zato sto, kao sto bi rekli ameri "everyone and their grandmother" svira taj Svedski kec, te terce, te riffove sa Chainheart Machine-a.

 

zasto bi gubili vreme.

 

da su izdali jos 4 CM-a....prestao bih odavno da ih slusam.

 

isto sto se tice IF.

 

oni su poceli...sad dok se ljudi tripuju da ih skidaju...oni rade nesto novo.

 

"It's the simple things in life that turn the peasants into leaders and we know the differences between the walkers and the sleepers." - Vast Aire

Natural Born Chaos nije licio na In Flames. Bas je bio originalan fazon. Terce OK, to je ono sto cini melodic death prepoznatljivim. Ponavljam da promena zvuka ne mora da bude losa. Ponavljam da uticaji drugih bendova ne moraju da budu losi, ali ovo je zastranjivanje totalis ... u stvari mozda mi se album ne svidja samo zato sto je los ... Korn mozda i nema veze s tim icon_smile.gif Eto ova tri benda koja u ovih nekoliko postova spomenusmo lepa su ilustracija za to ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si skidao pre neki dan, sigurno imas ovu noviju. nabudzili su zvuk prilicno u pohodu na svetsko trziste icon_smile.gif

 

nije mi jasno kako kada se spoji melodeath i emocore ispadne nu metal? icon_confused.gif jos vise mi nije jasno kako vi ljudi ne razlikujete hardcore od numetala...

Sto se mene tice Hard Core su Youth Of Today, No For An Answer, Madball, Agnostic Front ... Ne vidim ni jedan ton hard corea u novom Soilworku. Ali .... vidim mnoooogo SlipKornVayne metala ... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

core-a ima u SF i KSE, ne u Soilworku.

 

slazem se da ima SLipknot i Mudvayne u novom Soilwork...meni to odgovara.

 

momci iz knot-a i vayne-a sviraju hiljadu puta bolje od bilo koje gothenburg melodic death grupe koje sam ja cuo.

 

Sem mozda soilwork...koji su pokazali da su vrhunski instrumentalisti na APP, pa su resili da prestanu da se kurce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...