Jump to content

Soilwork


Recommended Posts

KAd budete culi novi Dark Tranquilituy videcete koliko su neki zadnj albumi bendova o kojim ovde pricamo Kornasticni, a nisu morali da budu ... no o tome na temi o DT ... u mom dutjanu ce novi DT moci da se uzme kroz pola sata ... jos prve dve pesme treba da se skinu. Iako je zvuk mekshi, ipak je to ostao onaj stari pravac, za razliku od Soilworka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je to neko vec postovao ali evo jos jednom!

SOILWORK ima novi album "Stabbing The Drama", trebalo bi da se pojavi u februaru ili martu iduce godine (mada me ne bi cudilo da ga neki vec imaju!)

 

Track lista:

1.Stabbing The Drama

2.One With The Flies

3.Weapon Of Vanity

4.The Crestfallen

5.Nerve

6.Stalemate

7.Distance

8.Observation Slave

9.Fate In Motion

10.Blind Eye Halo

11.If Possible

 

 

POZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

skinuo sam cetiri pesme (a ne ceo album jer tri od cetiri pesme imaju neku zenu sto ih najavljuje - tzv watermark).

 

prilicno ga prze. guitarwork je blizak onome na reroute to remain po zvuku. takoreci je isti. a svirka - rokaju soilworkeri brzo i mushki!

 

nijedna od ovih sto sam slusao nema hit potencijal sto kaze da su prilicno tvrde a refreni - iako su sigurno hteli onu prepoznatljivu pamtljivost da naprave nisu uspeli tako da zvuce lose.

 

neki prvi utisci. ceo album necu slusati dok se ne pojavi regularan promo.

 

 

poz

Edited by BodyRemover

Share this post


Link to post
Share on other sites

refrene mozes i sam da zamislis.

 

jesu melodicni... ali imo nista upecatljivo, kao sto vec napisah.

 

so far, sranje.

 

edit: mozda se potrefilo da sam ja poskidao bas najprzh pesme a ove ostale su sve liminadice icon_wink.gif

 

videcemo.

 

 

poz

Edited by BodyRemover

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je novi album odlican...preslusao ga 3 puta.

 

Nije sto sam ocekivao...

 

Produkcija je bas surova..malo podseca na Symphony X - The Odyssey....bubanj je u prvom planu...cak glasniji od gitara...sto mi malo smeta.

dobos je bas tup...tipicna moderna svedska produkcija.

 

Bubnjar novi jebe keve...mislim da je Dirk iz benda Scarve...citao sam u interview-u da je on snimio album a da ce najverovatnije Peter Wildoer iz Darkane-a biti novi bubnjar. Imali si jednog lika pre Dirk-a...pa je on otisao u Chimiara.

 

Dve pesme su brze kao stari Soilwork...onaj thrash kec...itd...ta druga...je najbrutalnija pesma koja je Soilwork ikad snimio.."Blind Eye Halo" ima cak i grind-a i death growl vokale.

 

Meni su refreni idalje mnogo dobri i hiticni....fora je sto su dosta drugacije snimljeni...nisu vise u Devy fazonu kao NBC i FNF..dosta su jednostavniji...jedan glas...eventualno neka terca ponekad...nije onako kristalno isproducirano i spakovano da lici na Depeche Mode ili Tears for Fears.

 

"Stabbing the Drama" i "Nerve" imaju mnogo jake refrene.

 

Klavijature su bas minimalne. Na FNF su bili skoro vaznije od gitare..o ovde se jedva cuju...ali oseti se klavijatura u svakoj pesmi.

 

Dosta podseca na minimalu In Flames-a sto se tice klavijatura.

 

Solaze opet nikad bolje.

 

Glas opet najbolji na svetu.

 

Aranzmani nisu kao na FNF..onaj "pop structure"...na FNF si znao...intro riff za refren....strofa...refren..strofa refren...solo..break...refren refren...

 

ovde ima i toga...a ima i promena.

 

sve u svemu. Skroz dobar album i verovatno ce sve vise da mi se svidja sto ga vise slusam.

 

Lepo su me iznenadili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azale, refreni su u fazonu Linkin Parka, s tim da mi se Parkovi vise svidjaju ... istina, trenutno skidam album i preslusao sam samo prvu pesmu. Od svirke nema nista, solazica jedna i to bedna ... Sudeci po njoj, jedno slusanje ce biti plafon. Bend moze komotno na NU ili AVANTGUARDE , u svakom slucaju, stari fanovi ovog benda nemaju se rashta radovati. Imace ovo svoju publiku, naravno. Produkcija jeste dobra, tu se slazem, zvuk je pun i dobar, ali je stil shitty.

 

pukeface.gifuser posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA nece biti rasprave, stvar je uqsa. Nema razloga da se raspravljamo da li ovo lici na Natural Born Chaos i ranije radove koje smo toliko voleli. To sto nije isto ne mora da znaci da je lose. Poslusacu album kad skinem ceo ako budem imao zivaca, mada nisam covek koji postuje po Avantguarde i NU forumu jer ne volim tu vrstu muzike. Neko ce ovaj album valjda skapirati kako treba ... ja tesko, ne lezi mi takav zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...