Jump to content

Soilwork


Recommended Posts

core-a ima u SF i KSE, ne u Soilworku.

 

slazem se da ima SLipknot i Mudvayne u novom Soilwork...meni to odgovara.

 

momci iz knot-a i vayne-a sviraju hiljadu puta bolje od bilo koje gothenburg melodic death grupe koje sam ja cuo.

 

Sem mozda soilwork...koji su pokazali da su vrhunski instrumentalisti na APP, pa su resili da prestanu da se kurce.

O kvalitetu svirke sa tehnicke strane Slipknot i Mudvayne, kao ni sam Korn nisam sporio, ali ima Shumanovih i Bramsovih dela u izvodjenju BGD Filharmonije koja su tehnicki savrsenstvo, samo sto mi je dosadno to da slusam. Isto vazi i za ovakve bendove. Cast ljudima ako sviraju "bolje" od Getenborg ekipe, samo sto ja to ne mogu da slusam ... Ja volim da cujem i Bad Religion i Exploited i ramonese, koji s tehnikom blage veze nemaju, ali imaju neki feeling koji meni odgovara. NU bendovima bas fali emocije ... za moje poimanje muzike potpuno su sterilni s te strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas uzeo i preslušao oba ponovo (daysend i spoilwork) i daysend mi je album koji može da se sluša.. u svakom slučaju mnooogo kvalitetnji od "stabbing.."..

 

a kad smo kod SF i KSE, njih makar poštujem, jer ostaju verni sebi, a ne kao ovi bednici za pare i dodvoravanje amerčkim tinejdžerima..

 

da se razumemo: ja nisam protiv promena benda, ako one dolaze prirodno (npr. ulver), ali kad vidim da se neko menja iz ovkvih razloga, želudac mi se okreće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, valjda smo hiljadu puta ovo raspravljali.. prirodno je ako te promene dolaze kao posledica želje samog benda da svira drugačiju muziku..

ovo je samo pritisak menadžera gladnih para, ili samog benda gladnog para da se namlati što više kinte prodajući ova govna..

a kako to cenim.. imam prirodan, bogom-dan osećaj za te stvari, koji nikad ne greši. eto tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

OKe, znaci po tebi nije prirodno da neko pojednostavi svoju muziku? Da kaze nesto u fazonu "pokazali smo da mozemo da sviramo sve i svasta i da radimo raznorazne ludorije, a sad hocemo malo straightforward da budemo jer nam se upravo to svira"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

americki tinejdzeri?

 

 

vi kapirate da su oni toliko glupi da izgube povelik fanbase da bi stekli fanove u americi?

 

tamo niko ziv ne prati evropsku muziku. takoreci, nemaju pojma sta se uopste desava u evropskoj mjuzi, a kamoli u metalu.

 

robbie williams je cekao 7-8 godina da udje na na liste uopste... a i sad je 3rd party lik.

 

o metalu onda i da ne pricamo.

 

uglavnom, pominjanje "prodaje" vezano za ovaj album je 20tonska glupost.

 

 

 

poz

Edited by BodyRemover

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko u americi ne slusa soilwork.

 

sad na turneji sa mnenim, dark tranquillity, hypocrisy, bice 400 ljudi max na svirkama...

 

debeli BR je potpuno u pravu.

 

In flames su deset puta popularniji od njih u americi pa opet nema vise od 600-700 ljudi na svirci.

 

o cemu mi uopste pricamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nisu...

 

meshuggu je usralo zato sto su bili na ozzfest-u i zato sto ih tool gotivi i bili su sa njima na turneji...

 

to su velike turneje u americi..a ne in flames/sentence/dark tranquillity i te fore.

 

nothing je izasao odmah posle ozzfest-a...i klinci kupovali...i zajebali se...kapiram da nisu ni dva put preslusali icon_smile.gif

 

inace kad sam gledao meshuggah/SYL u new yorku...bilo isto oko 300 do 500 ljudi plafon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da je dodvoravanje losem ukusu. Eto, ja ne mislim ze sebe da imam los ukus icon_smile.gif Jeste vise album za sire narodne mase nego TCM ili APP (ne i nego FNV, tu je negde), ali to je druga stvar vec

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA de se nisu prodali icon_smile.gif I racunica im je bila dobra. Krang i Soli su razocarani, Kent i Azal odusevljeni ... to je sto se tice starih fanova ... recimo da su polovinu izgubili, a novi fanovi trenerkashi samo da cuju !!!! Ima da ode album ko alva icon_twisted.gif Ne vidim zasto bi neki sto slusa Slipkntot ili Mudvayne bio nezadovoljan ovim albumom? A Slipknotovaca bar 5 puta vise na svetu nego getenborg fanova .... matematika je jasna !!!! Mozda se njima i svidja to sto sad sviraju ... nije iskljuceno. Ako se Azalu i Kentu svidja zasto ne bi njima samima icon_smile.gif ... a koji dinar vise nece da skodi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu sad da se svadjam oko SLipknot-a...ali ne znam opet koliko si ih uopste slusao.

 

oni retko kad naprave pesmu u klasicnoj "pop strukturi"..sto Soilwork radi...cak i od kad su brzo svirali icon_smile.gif

 

Slipknot je potpuno nebulozan i neocekivan i da ne nose one glupe maske i da se nisu prodali na taj fazon, bili bi najveci underground koji postoji.

 

takodje za Mudvayne...da njih slipknot nije vodio na turneju i da se nisu farbali...pa oni bi sad bili neki kultni bend Lifeforce records-a ili tako nesto.

 

treba ponekad zaboraviti na sve ono sto ide sa muzikom i fokusirati se na muziku.

 

sto je Krangu naj teze...cim vidi dred i farmerke koje ne stezu muda odmah krene da pljuje svom snagom. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ponekad zaboraviti na sve ono sto ide sa muzikom i fokusirati se na muziku.

 

sto je Krangu naj teze...cim vidi dred i farmerke koje ne stezu muda odmah krene da pljuje svom snagom. icon_smile.gif

pa ja sam samo muziku i čuo.. nisam video kako izgleda njihov novi image..

 

šta, nije valjda speed uradio dredove? mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za nekim bukvalisanjem. Zasto su Slipknot i Mudvayne toliko popularni ne shvatam ni ja .... dal zbog maski i l cega li , uglavnom imaju enorman broj fanova u odnosu na Getenborg. Progurase nekako taj fazon svirke za koji se ja slazem da nije komercijalan, al se deca pale na to. Isto ja kapiram i ovaj tehno. To je najnebuloznije i najgroznije govno koje ispira mozak a na svakoj zurci se skupi izmedju 4 i 5 milijardi ljudi koji tu kao uzivaju .... Sad eto, Soilwork su se dali malo u te UNDERGROUND KOMERCJALNE (icon_smile.gif)vode iz meni nepoznatih razloga ... evolucija ili pare to znaju samo oni. (Ocekujem kako ce sad neko da kaze da ssam glup jer se komercijalno i underground iskljucuju icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto su Slipknot i Mudvayne toliko popularni ne shvatam ni ja ....

zato sto su iz amerike.

tamo metal ide do jaja.

samo death, thrash i nu metal.

 

isto vazi ona paralela za mesh.. mnogo ce pre proci u usa nego bilo gde u nemackoj..

 

a u evropi.. slip nisu toliko veliki.. osim u britaniji i nemackoj (mada u nemackoj sve prolazi).

 

soilwork ce morati da propisaju mnogo krvi da bi se makar i malo priblizili onome sto su in flames u americi. cak ni dark tranquillity uopste nije neko ime tamo.. a in flames su imali mnogo srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...