Jump to content

Soilwork


Recommended Posts

whatever.

 

samo ne znam kako mozete da lupate tako?!?!?

 

slusao sam cetvrtinu albuma i SVAKA pesma ima solazu.

nemaju se ushi? felopijeve cevcice? srednje uho? mali mozak?

 

isto kao na meshuga temi "govno, nemaju solaze".

 

daje bre...

 

@azal

 

na tome sto slusas, prica zena ili ne?

 

nerve refren je prilicno neubedljiv... ne znam sta je spektakularno.

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda @ soli

 

jel prica zena kod tebe? icon_wink.gif

 

 

poz

Jel vidis sta emancipicovano drustvo icon_smile.gif Nije ovo muzika za muskarce, nego za ribice, cak se riba lepo ubaci da nam kaze koju pesmu slusamo icon_smile.gif Bice za mesec dva sigurno verzija bez ribice. NA Grave Diggeru je spiker jedan, onako, sa dubokim opasnim glasom, cisto da se zna ko je opasan icon_smile.gificon_twisted.gif

 

Inace, ima pesama bez solaza, za sad sam preslusao 6 komada. Ima stanovite energije, to stoji, ima nesto malo starog prizvuka, ali par refrena je infantilno, par neupecatljivo a par onako bezobrazno NU metalskih da mi se okrece kakakola u zelucu koju veceras izuzetno pijem umesto piva .. da sam pio pivo povracao bih icon_twisted.gif

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mozemo predloziti da ovo ostane finalna verzija albuma ... da bar bude jebozovan ako nista drugo icon_smile.gif

 

 

Za sad :

 

1. Stabbing The Drama : Srednji ritam ... simpaticna je ona melodija koja se cuje u pozadini a ne znam cime se prozivodi ... da li je klavijatura ili neka elektricna balalajka icon_smile.gif . Refren .... nista posebno, ima delova gde vise govori nego sto peva .... neinventivno: pesma za 3jku plafon.

 

2. One With The flies: Pocinje sa nekim rifom kojim pocinju pesme Korna, onda malo krshenja 4 sekunde pa onda nesto prica kao u svakoj pesmi Korna, zatim opet malo krljanja i tako naizmenicno. Deo refrena simpatican sa nesto pozadinskih vokala koji podsecaju na stari fazon ... ostatak pesme se on nesto razgovara sam sa sobom, nakon cega ide onaj lepi refren ... 3,5, bolja od prve sigurno. Ima solaza ... pohvalno.

 

3. Veapon Of Vanity : Dinamicno, ima ritma, do sada najzanimlja. Refren mesavina Korna i Linkin Parka .... nije ovo tako lose .... 3,5.

 

4. The Crestfallen : Jos jedna dinamicna ... Nije losa, jednostavna ali ima neke drazi . Ovako nesto moze da dobije 4rku.

 

5. Nerve : Osrednjeg ritma, sa elementima shaputanja na jastuku i izvlacenja visokih vokala ... 2,5 do 3

 

6. Stalemate: Opasan pocetak! Kao da su nekad ranije slusali Soilwork. Osim brzine nema tu nesto posebno da se cuje. Mozda ce biti sutka na ovu pesmu kad je budu svirali. 3jka

 

7. Distance : U pozadini se cuje neka elektronska munjica, do refrena neka bezvezna jednolicna pricica, onda par pevljivih tonova malo vade ... 3jka

 

8. Observation Slave: Slicnog ritma kao vecina pesama. Na samom pocetku nesto recituje kao sto i treba da bude u svakoj pesmi Korna. Ovde refren lici na Linkin Park i to mi se svidja .... najlepsi refren mozda al je komplet pesma dosadna ... 3jka zbog refrena, inace bi bilo i manje.

 

9. Fate In Motion: Red je bio malo da se uspori. Ovo su sigurno ukrali od Korna ... nema sanse da su ovakvo sranje sto sami smislili !!!! 2jka ... setim se kako spora pesma moze biti strava kao Metaphor od IF ... ovo je stavljeno da pouni minutazu.

 

10. Blind Eye Hello: Na pocetku raspad !!!! Zakivanje samo tako ! Odlicno leze posle onog govneta od prethodne pesme! Deonice imaju ritam izizstinskog death metala .... inace kao i ona brza pesma ranije nista sem brzine nema .. ima neku prostacku solazu. Moram dati 3jku na ritam, ali mislim da bi ovako nesto mogao da smisli i mali Perica.

 

11. Possible ... jos se skida ... mislim da sam cuo dovoljno. Videcemo oce li me nesto nagnati da jos koji put preslusam ovaj album ... cisto sumnjam.

 

Ovo su samo prvi utisci, ko zna ... mozda se nekad u zivotu budem kleo u ovajalbum, kad ga malo bolje svarim

 

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da kažem da sam razočaran, jer sam ovo i očekivao..

 

ma daj azal, koji jebeni kreator ti pominješ?! meni je i krator govno.. a tek ovo.. neću više ni reč potrošiti na ovo sranje

 

 

e: i kente, ove slike su ti sve ružnije.. mhihi.gif

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao jednom.

na super ozvucenju.

prve cetiri stvari neubedljive.

5, 6 i 7 dobre.

i ona pretposlednja (10) sto ima neke grind momente.

 

ali mi nije nista spektakularno.

nema one prepoznatljive GOTHIC refrene. (ne znam da li je to dobro za njih, ali meni je to bio trademark za prethodna dva.)

 

dark tranquillity mi se i dalje cini boljim..

mada je ovaj soilwork prejebao soundtrack tye IMO.

 

pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je sve bolji i bolji...bi K od Korna nema...ili Soli lupa gluposti ili nije u zivotu preslusao nijedan album Korn-a.

 

@ Krang...stvarno mi nije jasno kako moze FNF da ti se svidja, a ne STD....FNF je mnogo sladunjav kad uporedis sa ovim albumom.

 

Strid sve bolje i bolje peva..ima cak i jedan Chris Cornell momenat na albumu.

 

ja sam potpuno zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre Azale, nisam lud da Korn PRESLUSAVAM .. a cuo sam mnogo puta .. bar je puna televizaja tog sranja. Dobro, preslusace ljudi, sta da kazem. Danas sam malo slusao Natural Born Chaos pa onda pustio ovu bedu .... nema dodirnih tacaka uopste ... smece !!!! Ja ovo posmatram sa stanovista coveka koji voli melodic death, a ne voli nove shity tendencije. Neko ko kapira ovaj novi zvuk verovatno ima drugacije misljenje. Juce skinuh As Hope Dies i ne pada mi na pamet vise da slusam ove nazor pomodare ... ima dovoljno dobre muzike i bez jos jedne kopije KORNA ...

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krang...stvarno mi nije jasno kako moze FNF da ti se svidja, a ne STD....FNF je mnogo sladunjav kad uporedis sa ovim albumom.

 

ma meni je to isto kao sa IF.. reroute mi je bio dobar album, ali zadnji ne mogu da smislim.

 

kent: da, disarmoniu je otpevao mnoooogo bolje nego ovo.. ovo je tipično nu zavijanje.. prvo se dere kao primat, pa onda ide "melodični" refren gde cmizdri kao da ga mama istukla.. pukeface.gif

 

pukeface.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vam jedna pametna recenzija pa vidite i sami:

 

This is just too much. I liked Soilwork when everyone else hated them (ignoring Figure Number Five all the while) but now I’ve had it: This band is gay. Stabbing the Drama proves what everyone else has been saying for years: Soilwork is Slipknot in disguise, with more melody and a lot more talent, but under the veneer, a batch of retarded donkey fuckers just the same. The music on this disc doesn’t really deserve a zero, because it is actually listenable if you aren’t a metal fan and don’t care that this is an affront to everything our scene stands for, but as a metal fan and critic, I refuse to give it even enough points to denote listenability, as this is the kind of disc that casts a black pall on everything else done by melodic death metal bands from the Gothenburg scene.

 

One of Soilwork’s redeeming qualities was that, in the past, despite some of their more questionable influences, they still managed to write some good riffs and stay mostly metal, most of the time. Not anymore. They are still writing pretty good riffs, but their status as a metal band is hereby officially revoked. Every single song on this disc has a nu-metal chorus with clean vocals and angst. Every single one. Many of the songs even have simplistic 2-3 chord nu-metal riff patterns even a tree sloth with Down Syndrome could master, and if that weren’t bad enough, any semblance of a real metal guitar solo is gone. They attempt a couple of solos, but they are halfhearted pieces of shit, obviously written with an eye toward mainstream radio where people don’t want to hear anything they can’t themselves play. “Complicated instrumentals? Hell nah dawg, makes me feel incompetent when I hear people who are far more talented than I am.”

 

People said the latest disc by In Flames (backhandedly referred to as N’Flamez by most sceners) was a wad of homosexual nu-noise, but I didn’t see it. At the very least, there was something to redeem on it, but here, there isn’t. This is an eternally damned pile of putrid nu-core rubbish that Soilwork should be ashamed to have ever recorded; I know I’m ashamed to have listened to it. Nuclear Blast worships the dollar, and now Soilwork worships nu-metal cock. I hope it never ceases reaming your tight Gothenburg sphincters, sellouts.

 

---

 

N’Flamez !!! ahahaha ..

slažem se sa svakom rečenicom odavde, osim što mislim da je najnoviji N’Flamez takođe govno

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yo, yo, yo! Preslusao sam ga tri puta i svidja mi se, naravski. Samo, komparacije sa In Flames/Dark Tranquillity ne idu nikako. Soilwork su ovim albumom najvise usli u sferu alternativnog metala i udaljili se od svojih korena. Promena ima od FNV i Azal ih je fino izneo, pa ne bih da ponavljam. Jedino mi je zao sto refreni nisu malo duzi i neki malo osmisljeniji. Ako vec treba da se poredi sa STYE, ovaj je dosta melodicniji i nije toliko zestok (ima zesce pesme, ali i dosta blazih stvari sa potpuno alternativnim refrenima, pa je u globalu nekako laksi, a i pitkiji je). Razumem da ga oponenti modernog zvuka pljuju jer je njegovo upecatljivo otelovljenje (sto IMO nije nista lose). Mada je svirka daleko od smesne. Dajte ovo momcima iz Korna, koje toliko pominjete kao da ste njihovi zvanicni biografi, da odsviraju, pa vas ja vodim do kraja zivota u Staru Tresnju ako uspeju. Za razliku od Azala, ja sam otprilike ocekivao ovakav album.

 

Blind Eye Halo = Nasum icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam Korn slusao kad se tek pojavio polovinom 90ih, ne aktivno, ali su mi bili zanimljivi hitovi Blind i slicni. To je bilo nesto novo i originalno. POsle je to malo pocelo da dosadjuje jer se pojavio pun qrac bendova koji su pokusavali da zvuce tako. Ono malo sto mi je bilo interesantno u tom stilu postalo mi je prilicno odbojno. Najvece razocarenje je Sepultura, a zatim i MachineHead. Sad, kad kazem KORN, mislim na sve bendove te atmosfere, filosofije i muzickog pravca, a ne na to da je neko skinuo note KORNA i obradio njihove pesme. Ja jos Korn najvise cenim od bendova te filosofije, jer su rodonacelnici i nisu se bitno ni promenili. Ja na temi Korna i ne postujem, zato sto taj bend i njemu slicne ne volim da slusam pa nisam ni merodavan da cenim kvalitet tog pravca muzike. Komentarisem samo bendove koji su mi se svidjali, a onoda su poceli da lice na bendove koji mi se ne svidjaju. Tu ipak imam sta da kazem sa stanovista coveka koji slusa melodic black/death. Sama promena zvuka nemora ni da skodi, ali moze da mi se svidi ili ne ... prelazak sa melodic deatha na NU metal mi je odvratan.

 

Solilwork sa ovom sobom vise nema blage veze. Imam pravo da mi se gadi ... stvar ukusa. Samo recite da ovaj album ne spada sobu gde spadaju i Korn, Mudvayne i Slipknot !!!! Ljudi iz NU sobe ce se sigurno obradovati jos jednom NU metal bendu, a nama ostaju Tranquility i ostali koji nisu bitno odstupili od svog stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...