Jump to content

Farscape


RNA

Recommended Posts

Trenutno verovatno i najbolji brazilski thrash metal bend. Uradili su nekoliko dema, split sa italijanskim treserima Vexed, kao i split sa bendovima Victimizer, Eternal Pain i Betrayed. Osim toga, imaju album "Demon's Massacre" koji je odlican predstavnik nemacke skole, zvuci dosta kao stari Destruction i Kreator. Najbolja pesma sa tog albuma je 'Carasco do metal' na portugalskom, kao sto se da videti iz prilozenog, na kome su gostovali ljudi iz nekih drugih brazilskih bendova.

Ove godine im je izasao drugi album "Killers On The Loose", ali to jos nisam nabavio da bih rekao kako zvuci. Znam samo da tesko da su promenili zvuk drasticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki drugi bend koji chujem iz Brazila vuce prejebeno mnogo na Destruction, i sto zanimljivo, vokai chak i najvise vuku. To je i kod FSa sluchaj. A tu su i genuine german thrash nicknames. Anyway..Nemacka iz 80tih se danas nalazi u Brazilu, bukvalno. Chak su im i coveri takvi.

 

Od ovog Mad Butcher Worshipa sam slushao samo "Demon's Massacre", podobra speed/thrasherica, ali da su mi najbolji brazilski thrash bend ne mogu da tvrdim, ima tu zdrave konkurencije. Videcu da nabavim i ovogodisnji album, i neki od onih splitova.

 

Inace gorepomenuti Vexed je takodje strashno dobar bend. Imaju i Italijani smisla za thrash(tamo je neprikosnoven Necrodeath, bar sto se mene tice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se tek kasnije da me njihova muzika zapravo mnogo vise podseca na Deathrow, nego na bilo koji drugi nemacki thrash bend. Imaju onaj melodcan uvod, pa onda zezenje... kao na "Raging Steel".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se malo informisao po metal arhivama,oba albuma imaju super covere.Videcu da nabavim ovo.

 

Inace,bubnjar im svira u APOCALYPTIC RAIDS,brazilskom old school Hellhammer - worship bendu,za koga nemam dovoljno reci hvale i preporucujem vam od sveg srca. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Jebote,Juzna Amerika ima totalno jaku old school Thrash scenu!Demon's massacre je totalno kul album,samo probleme moze da pravi preterani destruction worship u nekim momentima,u jednoj pesmi recimo,totalni Mad butcher ripoff rif.Ali zazmuricu na jedno oko...ko ga jebe.Dobar bend!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

уф, страшан бенд, страшан! не зна се који албум је бољи, дал први, или други. на другом јесу мало утањили са продукцијом (у смислу да су је мало стишали), али свеједно је феноменалан! сложио бих се са Бошком да је "Carrasco do Metal" врх песма, а поред ње бих издвоји још "Under the Loudness of Metal" и "Thrash Untill you Drop".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...