Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

Ипак сам прво преслушао Стратоваријус, нисам издржао :redface:

 

Дакле... у ребусу сам. Сво ово време смо пљували Толкија и сматрали га одговорним за суноврат, кад не лези враже. Она два дела Emmancipation suite су тотално на трагу Елементса (баш песме), само чини ми се још бљутавији. Даље, опет пар мид-темпо песама, које су карактерисале последња издања, превише неке тишинице ту и тамо...

 

Ипак, ту су и неке охрабрујуће ствари - Прво, нови гитариста је изузетан! Стварно човек уме да свира, има ту финих идеја.

 

Што се тиче песама, Forever is today је прилично добра песма, типична стара рејзор-страт нумера (можда текстуално донекле превише подсећа на неке старе форе, посебно са оним 'leave my worries behind'), брза, жестока; нови гитариста се размахнуо. И следећа Higher We Go је исто доста добра. Добра је и Blind, а све више почиње да ми се свиђају и Deep Unknown и Falling Star. То су углавном брже ствари.

 

Ове спорије углавном остављају неки недоречен или бљутав утисак, има неких ок делова, па онда почне малко да смара.

 

ЖЕЛИМ ДА ВЕРУЈЕМ у овај бенд. Највећа грешка коју човек сад може да направи је да овај материјал пореди са старим Стратоваријусем, који волимо. Ови се враћају из мртвих, осакаћени овако без Толкија, који је ипак написао све оне дивне хитове, и ово ипак није тако лош покушај за бенд који је већ био отписан. Верујем да ће следећи албум бити и бољи.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff nznm sta ce drugi da kazu, al brate, ova falling star mi je legla na srce iz prve :D Mozda sam previshe mekan, al jbesh ga, meni se svidja :D Druga pesma koja mi se svidja, je Blind...

 

Ma sve u svemu, imam osecaj da cu da ga slusam jedno 2 nedelje, i pada u zaborav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam kazem ja nesto - pa ovo i nije tako lose. Naravno, ne pricamo o rangu Visions / Infinite, ali nije ni zadnja 2. Ovaj bend nije stvoren za eksperimentisanje, videli smo sta im se desava kad to hoce, tako da treba da se drze onog klisea koji su sami napravili. Naravno, sto rece covek, zajebano je bez Tokija, ali on je gotov (onaj zadnji RR je golo govno), ovo treba gledati kao novi pocetak. Pozeleo sam cak da album pustim opet :da: videcemo koliko ce me drzati, verovatno ne bas dugo, ali cemu sam se nadao - ovo je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecan album, nista revolucionarno, ali solidno, slusljivo. Uzevshi u obzir sta su mnogi ocekivali, josh je i odlicno. Rekao bih da je nesto bolji od prethodna 2 (Elements 1 josh i odnosljiv, ova dva posle jedva), tu negde u rangu sa kecom, mozda cak i bolji. Zao mi samo sto nije dobar koliko je dovar omot albuma, ali dobro u svakom slucaju solidno i obecavajuce za nastavak karijere. Neka daju ovom klincu da se malo razmase sa muzikom i tekstovima, dobro ce doci malo sveza krv i to je to, moze da ce i biti nesto od ovog benda. Kotipelto cak i nije toliko losh, kao na prethodnom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo slušam "Polaris", i prijatno sam iznenađen! Iskreno, nisam očekivao ništa posebno, ali ovo je i više nego dobro. Meni je ovo mnogo bolje od novog Revolution Renaissance-a.

Napokon ovaj bend opet deluje "zdravo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni!!

mada meni je i elements super album

skroz mi se smucio dupla-pedala power metal, mnogo mi vise prijaju ove mid-tempo pesme, recimo blind mi se nesvidja

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...