Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

Neopisivo me nervira to što Tolkki piše ultra-mega-giga-tera-do beskonačnosti smorne i prazne pesme kao što su Mother Gaia i Season Of Change, pritom umišljajući da su to ko zna kakva remek dela.

 

A da ti nisi pomešao nazive pesama? Možda si mislio na Awaken the Giant i Zenith of Power? Možda donekle i na Elements?

 

Pošto je Mother Gaia jako lepa balada :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, s obzirom da je taj album nista ni vise ni manje do kopija Helloweena i kasicica Malmsteena, cisto da se zacini, teko da mu ta izjava pije vodu. A sama 'Paradise' mi je dovoljno glupa da pokopa ceo album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebga Kai sta da ti kazem nisam ni upola pametan kolko ti pa ne mogu da dajem tako pametne i filozofske izjave ko ti ;)

A sto se tice da je kopija Helloweena i Malmsteena to uopste ne primecujem. A Paradise mi je jedna od omiljenih pesama ubedljivo sa tog albuma

Mislm realno moje misljenje o albumu. Helloween ne volim toliko preterano kao vi i zato bi dao sve album Helloweena za taj jedan. A pogledaj ti Kai zar ti ne bi dao sve albuma Stratovariusa za jedan Keeper ;) Aj sad reci mi da lazem

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebga Kai sta da ti kazem nisam ni upola pametan kolko ti pa ne mogu da dajem tako pametne i filozofske izjave ko ti ;)

A sto se tice da je kopija Helloweena i Malmsteena to uopste ne primecujem. A Paradise mi je jedna od omiljenih pesama ubedljivo sa tog albuma

Mislm realno moje misljenje o albumu. Helloween ne volim toliko preterano kao vi i zato bi dao sve album Helloweena za taj jedan. A pogledaj ti Kai zar ti ne bi dao sve albuma Stratovariusa za jedan Keeper ;) Aj sad reci mi da lazem

Ja bih dao sve albume Helloweena posle 88e za Keepere, ali nije u tome fazon :)

 

Dobar je Strato, ali nikada kopija nece biti bolja od originala ;)

 

p.s. Fright Night > Visions

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopste ne preterujem. Ceo taj nazovi 'power metal' nema nikakve veze sa pravim power metalom. To je samo jedna od zabluda. Povezi mi "Visions" album sa npr. Vicious Rumors "Digital Dictator"... ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vidim na shta ciljash. Ali ja chesto kad kazem power metal mislim na tzv. 'evropski power metal'. A americhki power tipa Vicious, Metal Church itd..je meni u glavi oduvek bio kao kombinacija heavya, thrasha..samo chesto melodichnije..JBG ja sam pocheo sa bendovima tipa Helloween,HammerFall, Gamma Ray, Stratovarius,Kamelot.. te ce mi takav power metal uvek biti power..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopste ne preterujem. Ceo taj nazovi 'power metal' nema nikakve veze sa pravim power metalom. To je samo jedna od zabluda. Povezi mi "Visions" album sa npr. Vicious Rumors "Digital Dictator"... ne ide.

Ocigledno da Evropljani i Amerkanci imaju drugacije tremine za metal.

Gledao sam emisiju na VH1 Valjda se zvala 20 nemetal momenata i tu kazu da je Na Dodeli MTV nagrada 1991 desio krah pravog Heavy Metal, naime oni debili iz Posiona su jednu pesmu ponovili 5 puta tj stalno su gresili pa kretali iz pocetka. Samo mi je nije jasno kakve veze ima Posion sa PRAVIM HEAVY METALOM? :mad:

A sto se tice Stratovarijusa ok su mi do Infinity albuma.

Favorit mi je album "Destiny", mada ih sada retko slusam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro, sad da se vratimo na temu :D

 

Ja sam inache fan Stratovariusa, al ovaj najnoviji album je sranje nevidjeno...ama nijedna pesma mi se ne svidja, a power sam pocheo da slusham uz njih i Visions.

 

Koliko mi se Elementsi neverovatno svidjaju ovaj novi mi se ne svidja, Tolkki previshe gospodari bendom. Back To Madness bi bila do jaja pesma da nema onog skrnavog tenora!!!

 

Jedna stvar mora da se prizna, Kotipelto je ovaj put po meni bash extra otpevao, pogotovo prvu pesmu, Maniac Dance, al dzaba kad je ceo moj utisak o albumu losh. Nekako su promenili muziku, i od true powera sa Infinite-a preshli na neki losh prog. power. Neka hvala, volim prave stratose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro...shta da ti kazhem...tebi se verovatno ne bi svidelo 90% muzike koju ja cenim volim i slusham...ukusi su razlichiti, ja sam navikao na "stari" ala Visions stratovarius, mozhda chak i Dreamspace ili Fourth Dimension zvuk i feel. Ovo mi vishe lichi na Hymn To Life, Tolkki-jev drugi solo album.

 

To da se meni ovaj novi album ne svidja je znak da bend napreduje :D kao shto svi stari fanovi Bodoma pljuju po novim Bodomima, a ja odusevljen novim zvukom...a nisam neki stari fan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hymn to Life Sucks!

 

:da: nazhalost, bash sam se razocharao kad sam ga saslushao, samo jednu stvar da podvuchem evo :) a sad ozbiljno. :mrgreen:

Tekstovi na albumu su fenomenalni, pogotovo Father i Little Boy I Miss You, najezhio sam se kad sam skontao shta Timo peva u Father-u, jedino ta pesma mi je na mestu, totalni trip. Jako je chovek dobar u pokazivanju emocija i pretakanja istih u pesme.

Zhao mi je shto nije vishe poradio na muzici, album zvuchi kao losh pokushaj Heavy Rock/Metal crossovera, c.c.c Timo... :muzicar:

 

Jel znash mozda gde mogu da nadjem njegov najnoviji solo album :confused::confused: , video sam na sajtu da je izdat, al na soulseeku ama bash niko nema...???

Edited by zile_kondic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...