Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Misliš "Death star" kako ih već zovu od milošte? :mrgreen: Imao sam ja jedan, jedini hard koji mi je pandrknuo. Ali ovi Hitachijevi jesu ok, sredili su probleme koje je imao IBM

 

Meni su dva pandrknula dan za danom. Ja ne budem lenj odem zamenim za treci. Onda skapiram da ih maticna ploca ubija :lol:. Tojest ja sam napravio neko sranje. Posle su radili ko mlijeko, jarane, ko mlijeko. A pandrknuo mi je svaki u istoriji bar po jedared, ali proslo mi je kroz ruke, pa jedno 500 diskova sigurno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Necro: Hvala ti na odgovoru! Uzeo bih ja sve tako kao sto si ti rekao, ali imam ogranicen budzet... Tako da sam jedino uspeo da se izborim jos i za Phenom II 550 Black edition, zvali su me jutros i rekli su mi da moze da se nabavi i da ce danas naruciti! Sta fali ovom mom kucistu? Koliko je to bas lose napajanje? I da li ja uz tu moju ponudu dobijam CPU cooler ili se to naknadno jos mora kupiti?

 

 

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

CPU cooler dobijash uvek, al' to je tzv. BOX koji ide uz procesor i koji je u stanju da ohladi proc samo na defaultu ili nekom nizem OCu. Nemoj da te brine, kad skupis love, uzmi neki Titan Fenrir ili OCZ Vendeta 2 cooler (oko 35e), to moze da ohladi i kaljevu furunu!. To kucste koje hoces mi je totalno nepoznato, kaze da ima 480 W napajanje, tako da BI TREBALO da moze da istera tog Phenoma + 4770 na defu. Napisi koliko dajes za sta, kao i koliki ti je ukupan budzet, pa da vidimo ima li smisla i "manevarskog prostora".

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo koliko sam pukao na sta:

 

Maticna ploca: MB MSI KA780G - 8148.76

Procesor: AMD Athlon Phenom II 550 b.e. - 9763.44

Ram memorija: Apacer DDR2-800 2GB 2x - 4168.16

Graficka: VGA PCI-E PowerColor ATI4770 - 10111.12

Memorija: HDD Hitachi 500GB SATA2 16mb - 4750.65

Rezac: LG GH22NS30-RBB - 1905.23

Kuciste: IG-MAX 732 black Game - 3219.26

 

I to je sada konacno, jbg, ne mogu sada nista da menjam! Sta mi je tako mi je. Posle eto jedino taj cooler da nabavim i sta bih jos mogao posle da promenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za plocu su te oderali, mogao si i bolju za te pare (ili 15ak e vise). Na osnovu cene tog kucista kontam da je trash, ali je cena, manje vise o.k, toliko kostaju kinezi. Sad, ako ti to sve radi o.k, na defu, skupljaj para za neko ljudsko napajanje i CPU cooler. Sa memorijom su te zajebali, Apacer je govno, tako da ga u neko dogledno vreme daj uz doplatu za Kingston HyperX (trebalo bi da doplatis oko 10e). Ne bi bilo lose da u kuciste stavis par ventova da uvlace/izvlace vazduh, to je jeftino (ispod 10e kom) i moze jedan po jedan.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Који би сте једноставни програмчић препоручили за прављење анимираних гифова?

Брдо исечака из разноразних филмова и јутјуб клипова желим пребацити у наведени формат, па ме интересује...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hitno pomoc

ovako imam vistu instaliranu i sad odjednom mi je doslo kao moram da ukucam onaj product key i ja sad nadjem na netu taj key ali kurac nece tj nesto jede govna

i sad sam dosao preko safe moda nekako

da vas pitam

sta trebam da uradim?

kakav je novi Windows?

i da li da ga zamenim umesto glupe Viste(cuo sam da je jebavanje dok se instalira?)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

trazi mi invitation code da bi prictao

i sta da radim sad

jbt i dalje sam na safe modu jer mi trazi neki product key kada ga normalno ukljucim

je moram da reinstaliram windows ili sta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo si update koji ti onemogucava pristup winu jer je naravno pirat! desilo mi se to na xp-u odavno ali za vistu ne znam..potrazicu lek.mislim da je dovoljno ubiti update koji to omogucava..pod uslovom da znas koji je.

inace, ako reinstaliras win slobodno stavi 7-cu i pevaj..a i ja ti preporucujem da jos malo sacekas, sad ce final da izadje. sistem je odlican!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Necro: Hej, uspeo sam da se izborim i za Kingston HyperX memoriju 2x po 2GB!!!! :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Stavicu Windows XP SP2, rekli su mi da SP3 hoce da baguje pri instalaciji drajvera. A i vec duze vreme koristim SP2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...