Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

I ja sam ušao u Pakom u Novom Sadu pre desetak dana i dobio sam odgovor da od ploča nemaju ništa, od memorija su možda imali dva komada.

Inače sam primetio da u tim prodavnicama po Novom Sadu rade uglavnom neprofesionalni gikovi koji su nezainteresovani da žive a ne da ti prodaju robu. Uđeš, pitaš lepo, a njega brate mrzi da ti odgovori a kamoli da ti kaže da li nešto od toga što nemaju možda može da se naruči ili nešto slično. Čupaš klještima reči iz prodavca, kao da jedva čeka da ti vidi leđa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi..kako se se zvala filma koja je radila u blizini (mozda i dalje radi) novog merkatora, u onoj zgradi sa narandzastim staklima..mislim da je to deo opstine nbg ili mup-a?

Lomim glavu vec nedelju dana..oni su pre jedno 5-6 godina bili ubedljivo najbolja firma, bez konkurencije. kad niko nije imao thermaltake, coolermaster, tagan i ostale kvalitetnije stvari oni su imali maltene ceo asortiman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim lepo. =)

I od mene preporuke za Atom, Emmi, VipHouse, Duocom. Imaju svašta, odlična usluga, uvek među najjeftinijima. Naravno, ne treba bežati ni od ostalih, ako ponude nešto što nema drugde, ili jeftinije. Ipak, za uštedu od par stotina se ne bih cimao, prvo bih overio Atom (jerbo su kul, ažurni, i ne prave probleme sa garancijom), pa Emmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram šta mi se dešava sa internet konekcijom, kad mjerim brzinu na speedtest.net izmjeri 7,7mbps, ali nijednu online igru ne mogu da igram zbog katastrofalnog pinga (na kanter na BG serverima gdje inače ne prelazi 30 mi je preko 200). I čini mi se da je i browsovanje usporeno. Ima li neko ideju šta bi mogo da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo koji dobar anti virus... Preporucujem Aviru (imas besplatnu verziju koja je updated non stop), ali naravno, najbolje je ako imas orig AV... Znaci lepo skeniraj ceo komp da ocistis, pa onda nadji na net-u neki software tipa PC Doc ili nesto tako da sredis registry :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gigatron me je razočarao totalno, tri nedelje su me drkali za jednu krajnje običnu konfiguraciju, i svaki put sam ja njih morao da zovem da vidim šta se dešava. Da ne pričam da o famoznih 24h nema ni govora, treba im 3-4 dana za najprostiju stvar da te kontaktiraju i isporuče. Trenutni favoriti su mi Microsystems (www.racunari.net, ljudi su neverovatno brzi i efikasni) i VipHouse (www.viphouse.rs, ovi su za svaku uboga stvar po 5% jeftiniji od svih ostalih).

Da ne pominjem koje jajare imaju za prodavce. Pitam čoveka lepo šta ima od kulera za 775 podnožje, a on mi pokaže najskuplji, pa kada ga pitam šta još ima, on mene pita šta tražim... Posle toga se za svaki sledeći model pravio mutav, pa kao čitao sa kutija da li je za 775, jer on kao ne zna šta ima u radnji iznad glave. Bio sam u masi prodavnica kompjuterske opreme, nikada niko nije pokušao da napravi od mene budalu, ni za veće i skuplje komponente. Naravno, sve sam to išao na slepo da proverim ima li u radnji, pošto su telefoni zauzeti, a video sam i zašto - pored ovog mutavca je sedeo kolega koji je zavaljen prenemagao i stenjao sa svojom devojkom.

 

Hrlj pu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo koji dobar anti virus... Preporucujem Aviru (imas besplatnu verziju koja je updated non stop), ali naravno, najbolje je ako imas orig AV... Znaci lepo skeniraj ceo komp da ocistis, pa onda nadji na net-u neki software tipa PC Doc ili nesto tako da sredis registry :meshuggah:

Aha, fala ti. Skenirah sa ESET4 i spybotom i ništa se nije promijenilo. Pokušaću još sa lavasoft ad-awareom, da ako upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam taj paket i download nije prelazio 850...al uvek racunaj da zbog udaljenosti od centrale, parice i ostale infrastrukture ponekad brzina ne moze da bude maximalna.

Ortak je imao probni paket od 16mb i Youtube mu se ucitavao ocajno sporo..brze je islo kod ljudi koji su imali 2! to je zbog gubitaka paketa zbog lose infrastrukture!

Share this post


Link to post
Share on other sites

~700 kbps? A imaš paket 8MBit? To nešto nije u redu onda, na tom paketu bi trebalo preko 950 da ti skida.

 

Sinoć je net nešto bio u kurcu, probah sad sa nVidia sajta i skida oko 930-950, kako je inače.

Ali problem sa pingom u CS-u je ostao, pokušao sam i da reinstaliram igricu i ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć je net nešto bio u kurcu, probah sad sa nVidia sajta i skida oko 930-950, kako je inače.

Ali problem sa pingom u CS-u je ostao, pokušao sam i da reinstaliram igricu i ništa.

 

пробај најједноставнији трик: извадиш рутер из струје, ресетујеш комп, кад се систем подигне вратиш рутер у струју.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Imate li neke preporuke za maticne ploce ? Da podrzava dd3 i usb 3.0

 

Koja marka se pokazala kao dobar a koja kao losa ?

 

Da li je potrebno davati 100 evra za maticnu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate li neke preporuke za maticne ploce ? Da podrzava dd3 i usb 3.0

 

Koja marka se pokazala kao dobar a koja kao losa ?

 

Da li je potrebno davati 100 evra za maticnu ?

 

1. Imam

2. Dobar je Gigabajt zato što je muško a loša Evga zato što je žensko

3. Nije. Potrebno je davati oko 120-150 jevreja za mobo

 

:udri:

 

'Ajd sad ozbiljno:

 

Ako hoćeš dobru ploču za normalnu količinu para (max. 120e), moj izbor ide na Asus P7P55D (bez ikakvih sufixa!). Ploča nema USB 3 (a, i koji će ti moj pored eSATA o Firewirea? USB 3.0 fleševi baš i nisu u najavi), ali je stabilna k'o stena, nikakvih problema sa istom nisam imao, a naprodavao sam ih se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Zato sto planiram da kupim Externi HDD Usb 3.0

 

Pa ako vec uzimam nov komp da barem bude drugacije od racunara koji sam uzeo pre 3 godine a ne isto sranje samo drugo pakovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...