Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Guest ron jeremi

Skoro sam turio rotosound i keva su. Prejebale su i dadario i ernijeva jaja. Plus su samo 380 kinti i jos dobijes zicu bonus. Sledeci put cu kupiti par kila ovih zica da se osiguram za par god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da Rotosound zice puknu jos dok se namestaju?

Mislim moguce je definitivno posto se to upravo malocas desilo, ali nemam pojma na koju foru...

popizdo sam ko fliper...

 

Idi i vrati im te zice ili trazi da ti da novu samo tu koja ti je pukla. Ja sam tako uradio kad mi je zice pukla sama od sebe dok sam namestao novi komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj.

 

ne znam sta se desilo, neki bag, jer kad sam postovao, posljednji post je bio:

 

Skoro sam turio rotosound i keva su. Prejebale su i dadario i ernijeva jaja. Plus su samo 380 kinti i jos dobijes zicu bonus. Sledeci put cu kupiti par kila ovih zica da se osiguram za par god.

 

...to sam rekao zbog toga sto, kao sto je opstepoznato, i najbolje zapakovane neotpakovane zice stare, osim ako se ne cuvaju u ne znam kakvim ekstra uslovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Izvinjavam se, ja sam pogrešno razumeo, ja sam mislio na pritiskače u samom floydu, dakle na sitan metalni deo označen strelicon na slici.

 

IPB Image

Sorry... :bigblue:

 

@ zile_kondic

 

Što ne pitaš i Dedu? On je uvek pun tih govnarija za gitare, ima milion rastavljenih po kući. Ima Raša njegov broj, a mogu ti ga i ja poslati na pp.

A verovatno i znaš čoveka.

 

:pivopije:

 

 

 

Ja sam pre 2 godine kupio neke Kineske no name zice od po 220-250 din tada (cini mi se),jos kada otpakovao pakovanje su bile u nekim najlonskim kesicama!!!,JOs za vreme njih mi je floyd setup-ovan i menjani su pragovi,ali su istrajale sve do proteklih par dana kad sam stavio nove DM.

 

Btw.I meni to malo sranjce treba.Jel moze neko da mi pomogne ako je iz NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma nemoj...???

 

a gde to pishe...??? :)

 

ja ih secem...uvek...pa onda imam onako...zvuk koji cut-uje kroz mix... :)

Pa nije, nego zato što ih odesečeš onda ti kratko dobacuje ton, čuju te u prvom redu, a tamo posle te poklopi bubanj... A i ne možeš da bodeš članove benda žicama u leđa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbolje je uopšte ne stavljati žice. Koji će ti? :D

Evo ja probao da sviram bass bez žica, i zvuči jedan na jedan kao Jason Newstead na "...And Justice for All" albumu. :)

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

:pivopije:

:D Da ali to je vrhunska tišina kompresovana, pa onda uduplana sa neodsviranim basem, i to ozvučenim sa tri mikrofona... Pa kad to dodaš ispod gitara, baš zazvuči onako, masno :da::mrgreen:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Da ali to je vrhunska tišina kompresovana, pa onda uduplana sa neodsviranim basem, i to ozvučenim sa tri mikrofona... Pa kad to dodaš ispod gitara, baš zazvuči onako, masno :da::mrgreen:

:pivopije:

 

Zaboravio si bitan momenat, a to je da se to kombinuje i sa paralelnim signalom sa isključenog DIboxa, na mjutovanom kanalu. Bez toga ne bi imalo te sabove. Malo ima zajebancije dok namestiš da se fazno ne jedu, ali vredi. Profi zvuk, brate...

 

:pivopije::pivopije::pivopije::rockdevil::rockdevil::D:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GHS TNT boomers su veoma dobre zice i sto je najbolje dugotrajne su! posle par meseci sviranja kupis nove i pomislis e sad kad stavim nove ima da ore i onda kad stavis nove iznenadis se cinjenicom da ni one stare nisu uopste izgubile zvuk !!!!

 

Boomers®

Roundwound Nickel-Plated Steel

Passion, Power and Performance. The Dynamite Alloy Boomers continue to be the standard to play by.

The bright, long-lasting tone continues to be THE POWER STRING.

 

 

Mada u zadnje vreme sam svirao na ernie ball zicama ali nekako posle pola meseca izgube zvuk ! :frown:

E da ima jos neke GHS ove zice skroz su crne zovu se infinity steel malo su skuplje ali cu morati da ih probam :pivopije:

 

Infinity Steel

We begin with the finest of raw materials and then use a finely-regulated coating process called MST™ (Metal Surface Treatment). This unique technology coats the outer wires which are then wrapped around a high quality core wire maximizing tone and endurance.

 

 

Secracon mislim da postoje iste za bas samo su crvene :lol:

a i palo mi je na pamet sto ne uzmes GHS Super Steel

 

Super Steels™

Roundwound Stainless Steel

The stainless steel wrap wire provides a bright tone for a long period of time.

One of the loudest strings available

 

Moracu i prvom prilikom da probam Super steels na mojoj gitari bas me zanima kakve su, mozda mi se svidi steel :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...