Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

jbg, ja sam dosad kupovao raznorazne komplete svega i svachega i mogu reci da su d'addario trajale duze od ernie ball-a. Ja inache nisam silovatelj zica i gitara, shto pogorshava situaciju za meni omrazene zice :D

 

jedina 3 kompleta koja su riknjavala pre roka koji im dam da se sjebu ( a to obichno biva na 8 meseci, ali menjam na 4 ) su ernie ball.

 

Jbg kad imam losheg iskustva sa njima :)

Edited by woochyna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kapiram kako uspevate da vam traju zice po 4-8 meseci, pa nekima i godinu dana. Ja menjam na svkaih mesec dana, desi se nekad i na dva meseca, ali tada bas bas nisu za upotrebu, inace ernie ball stainless steel mada kurac i te grebu ko da su zardjale posle nekog vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam na kakav sam komplet Vinci žica naišao ali trajale su mi punih godinu dana. U pitanju su 0.10 žice. Brisao sam ih redovno, ali 3 meseca pre pucanja prestao sam da brišem i počeo intenzivnije da sviram baš da vidim dokle će trajati. Jeste da nisu bile ni za kurac posle godinu dana, ma nisu bile ni za kurac posle 5 meseci ali opet, da ti ne pukne žica godinu dana? :o Wierd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не мора да значи, мени су Ernie Ball .010 трајале 11 месеци без пуцања, а свирао сам и гранџ и мјетал и све живо што значи да сам орао онако поштено по њима...

Edited by Шарки

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko sto rece Jerk, moze i slayer da se tako svira...

Ali ako cemo iskreno meni zice nisu pucele uopste dok nisam poceo da orem BLUZ probaj nesto od SRV-a ili Gary Moora kad mu das po bendingu svakih 3 sekunde i kidanju ritma na cleanu videces ti sta je pucanje, ima ko ja da jedes tanku e zicu 3 za 1 mesec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ernie Ball 10, već duže vreme

 

Bio sam jednom probao Elixir 10 (koje su toliko debele, da je njihov 10 kao kod ostalih 12) i žice su jako jako dobre. Mana im je cena (oko 20 e) i orgomna tenzija koju prave na vrat, tako da posle njih kotiranje i sređivanje vrata ne gine (bar je tako bilo kod mene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sam na žalost primoran da sviram Dadarijo, jer nema ničeg boljeg...

Praktično nema ničeg drugog.

 

A basevi mi svi plaču za nekim normalnim čeličnim žičama, sa ravnomernom tenzijom, što Dadariju nije ni na kraj pameti da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...