Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Nego da se vratimo na temu. :mrgreen:

Ernie Ball.

Za E shtim koristim 11, a za D 13, sto je logichno.(barem meni)

Ali planiram da pazarim sedmozicanu gitaru, pa me zanima da li ste vidjali kod nas komplate zica za iste?

Edited by Wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam imao sedmozichanu, jedini kompleti koje sam mogao da nadjem su bile fender .09. U mitrosu

 

OMG :icon_ne:

Ako se budem odlucio za tu akciju, gledacu da narucim preko Mega-Music-a kutiju od 100 kompleta zica. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te žice se jedino razlikuju po debljini, a to je totalno individualna stvar.

Od te tri kontaj da je gornji komplet najmekši, a donji najtvrđi.

Gitare se najčešće fabrički podešavaju na komplet poput onog srednjeg.

Ako se štimuješ niže od standardnog, (D ili još niže) onda uzmi donji, ako su ti do sada žice sekle prste i bilo ti teško da zavlačiš, uzmi gornji. Inače srednji.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

009 se odnosi na onu najtanju. Ako obratiš pažnju, videćeš da postoji šest brojeva na pakovanju. Svaka označava debljinu jedne žice. Onaj 009 je najmanji broj, pa je logično da se odnosi na najtanju.

 

Ja sam inače basista pa ti nisam najkompetentniji da ocenim kakve su ove žice za gitaru. Ja lično ne volim D'addario, ali nužda zakon menja...

To jeste jedna od kao boljih firmi koje prave žice.

Uglavnom se ljudi opredele za nešto od sledećeg: D'Addario, Dean Markley, GHS, Ernie Ball, i najčešće za koju god da se opredele pljuju po ostalima. :)

 

Meni sama marka i nije toliko presudna, koliko materijal i tenzija, a to su opet individualne stvari.

D'Addario kod žica za bass fura neku filozofiju koju ja ne volim, pa otud moja nesimpatija prema njima.

Igrom slučaja na dve od 4 bas gitare u kući sad imam D'Addario...

Dakle nije sad nešto kao da si sipao super u dizelaša, više je je ono kao kad tražiš urnebes u pljeskavicu a oni nemaju, pa moraš da se zadovoljiš ajvarom ili nečim drugim...

...no big deal, ali ipak nervira ponekad.

 

Probaj pa proceni sam.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj neko neka pomaze barem oko ovoga molim vas. U PG-u nema bas izbora koje zice da kupim, pa evo slikao sam sve sto ima (srednje tri).

Gitara mi je Jackson JS30DKT sa dva humbucker-a, i Tune-o-matic-om i sviram Heavy metal i hard rock ako to ima veze

slika0104zy8.th.jpg

 

Jbg, to je isto kao da nas pitas sa kojom trzalicom da sviras.

Moras sam da provalis koje zite ti najvise odgovaraju.

Debljina zica zavisi i od shtima u kom sviras.

Najbolje da ti nadjes nekog majstora, pa nek ti on stavi zice i set-uje gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo, ne zivim u Podgorici nego u Buljarici (mesto pored Petrovca) a veruj mi, ne zelis ni da znas kakva je to nedodjija :)

A drugo, Podgorica jeste nedodjija sto se tice muzicke opreme, evo vidis sliku od pre nekog posta, to je citava ponuda zica koje su imali, i to u "najboljoj muzickoj radnji u CG"...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pretposlednji set koji sam kupio bio je DR Pure Blues, pukle mi četiri žice od šes'(a nikad mi nije pukla debela e do tada), sad sam se vratio na GHS Sub Zero, meni odgovaraju jer dosta duže drže dobar zvuk od ostalih koje sam prob'o. Makar kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo te zivot. Gibson izmislio gitaru koja sama stimuje zice e do kurca.

 

I ja sam turao ove domace Gibson i razlikovale su se od pakovanja do pakovanja, od ne-tako-dobrih do najgorih. Onda sam bio preko i kupio Gibson Light 0.10 - 0.46. Uh, koja razlika! I jos govore americki, a ne kineski.

Ali od svih zica koja sam drljao, odnos cena-kvalitet su bile Ernie Ball. Posto ja zice ne milujem vec cupam, ove su najvise pokazale zube prema takvom jednom tretmanu. A i najbolje su izbalansirane (imaju najbolji odnos izmedju svake zice). Ustvari, kupovao bih ih i da su najskuplje, ali pre par meseci su volsebno nestale iz NS :frown:

Pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, ne zivim u Podgorici nego u Buljarici (mesto pored Petrovca) a veruj mi, ne zelis ni da znas kakva je to nedodjija :)

A drugo, Podgorica jeste nedodjija sto se tice muzicke opreme, evo vidis sliku od pre nekog posta, to je citava ponuda zica koje su imali, i to u "najboljoj muzickoj radnji u CG"...

to je zato sto crnogorci sviraju vekovima na jednoj zici pa im paket traje 6 puta duze, vama tamo ovi proizvodjaci zica stavljaju posebne cene zato sto znaju da ih slabije trosite od ostalih pa zato mogu samo ovi najbolji proizvodjaci da opstanu :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sestozicanoj - ernie ball not even slinky 12-56, zato sto nema ni jedna druga marka u nas a da ima te debljine ( bar ja nisam naso )

na sedmozicanoj - opet ernie ball regular slinky10-46 plus 56, zato sto sedmozicanih kompleta nema, a na komad mogu samo ernie ball da kupim pa onda ajd i ove ostale da budu od te sorte

 

inace ranije sam volo i one stay in tune, dok bejah u e, al od kad se stimujem nisko nema vajde

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nekako najbolje su mi se pokazale Dean Markley Light, probao sam odmah nakon toga Blue Steel, ali sam dobio

nešto mutniji ton, mada nije isto kada Blue Steel pazariš kod nas i preko grane.

 

Skoro sam pazario i novu gitaru, ove fabričke jebu kevu, čini mi se da nikad nisam probao bolje, a pojma nemam

koje su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...