Jump to content

While Heaven Wept


RNA

Recommended Posts

Ja sam tek skoro uzeo da slusam predhodni album. Dobar je, dobar.... ali cu ga ja jos slusati neko vreme dok ne skinem ovaj novi.Ocu da uzivam i upijam album natanane, nigde ne zurim a ne volim prisiljeno da slusam albume.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam die hard, uradih još jedan intervju sa Tomom, ludak već ima napisan novi album, evo šta veli

 

This material in many ways echoes the sounds of both early Warlord/Fates Warning as well as the melodic Thrash of Holy Terror or Paradox, but with the usual WHW imprint.

 

Kačam link za ceo kad stavimo online.

 

I da, Fear of infinity za sad u mom top 5 godine. Možda dođe i do prvog mesta, ko će ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokali su mi znatno bolji nego na proslom albumu, kao da se pevac pomalo vratio u stil pevanja koji mu prirodno vise lezi (tako je pevao u alturi)

 

Album zvuci vrlo originalno i zbog toga mu ne bih mu zamerao sto nema znacajnijih tradicionalnih doom elemenata. Sto azal kaze da ima boljih bendova u nekom symph prog power stilu nije validna tvrdnja posto to nije to, vec je u pitanju neki poseban izraz tih muzicara i malo koje poredjenje bi bilo na mestu. Cak ni uticaji koje oni sami navode nisu direktno vidljivi.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slažem, i baš zato sam i prokomentarisao onako na azalov post, WHW su se dohvatili nekog svog izraza da bi prosto grehota bilo tražiti od njih neke trivijalnosti tipa "sporije", "više epic"... jednostavno imaju sad svoj zvuk, što je danas skoro pa nemoguće. While heaven wept svira While heaven wept metal, ja ne znam sa kojim bendom ih danas čovek može porediti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokali su mi znatno bolji nego na proslom albumu, kao da se pevac pomalo vratio u stil pevanja koji mu prirodno vise lezi (tako je pevao u alturi)

 

Album zvuci vrlo originalno i zbog toga mu ne bih mu zamerao sto nema znacajnijih tradicionalnih doom elemenata. Sto azal kaze da ima boljih bendova u nekom symph prog power stilu nije validna tvrdnja posto to nije to, vec je u pitanju neki poseban izraz tih muzicara i malo koje poredjenje bi bilo na mestu. Cak ni uticaji koje oni sami navode nisu direktno vidljivi.

 

 

meni je lik prilicno uzasno pevao u Alturi, mada nisam taj album slusao bas dugo, ali koliko se secam, sad mnogo, mnogo bolje peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ja znam, stoji da tehnicki nije bio neki pevac u to vreme, ali meni su bas dobri vokali na tom albumu.

 

 

edit: znaci, manje su operaticni vokali na ovom albumu, vise je laid-back pevanje, to je neka poenta

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se njihov trenutni pravac nista ne svidja. Album sa te strane jeste odlican, ali stil u koji su otisli bas i ne. Mogli su barem na neki Epic Doom da ostanu ali otisli su previse u progressive, no nedostaje mi faza pre 21. veka, i u to ime, jedna nezaboravna pesma...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ghohQb7zlUE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pre svega hvala kolegi Grobodanu na ovoj preporuci. Vrsan doom. Vraski bend. Svaki album za sebe ima ponesto genijalno, no sam se nekako prilikom preslusavanja najvise navlacio na OEF, tako da mi on osta' kao definitivni favourite. Mozda zato jer se toliko napalih na taj 'bum mi u pocetku cak i nije legao novi vokal, to se vremenom ispravilo, prijatelj je dobar find, lepo lega nekoj malo svezijoj WHW slici, ali ono gde mi Filipsov glas fali i gde je daleko bolji je ona boja u glasu koju ima, a koja super ide uz OEF i ranije stvari, pravi iskreni bol. No, VOL i FOI kanda ionako iskoracuju od dooma ka svemu i svacemu, tako da drugacijoj slici odgovara kanda i (nesto) drugaciji vokal.

 

Jedino sto me nervira kod VOLa, a i uopste kod benda, je "Vessel" pesma. Refren za umiranje, a onaj glavni riff otimacina, ne mogu da cujem pesmu a da ne pomislim "Mi imamo pravo"...

 

Dobro, lazem, imam jos jednu zamerku, a to su jednostavno prekratki albumi, nesto na sta retko kukam kod bendova. Npr. za VOL, posle Vessela ima jos nekih 8-9 minuta muzike koje su mi vise k'o jebeni outro nego k'o prave pesme, i onda ostane pola sata muzike, a 'oce mozak jos malo...

 

Sto se tice poslednjeg, "Fear"a, nikako los, ali mi je najslabiji WHW album. Vreme ovde vec solidno ispunjeno, ali gde mi pada album najvise je poslednja pesma. Praznjikava i razduzena, 7 minuta negde treba da se desi nesto, a i tada se vuce sa strofama... Dakle, u odnosu na "Thus With A Kiss I DIe" i "the Furthest Shore" stvarno nema sta da trazi, sore loser. Favoriti su mi tu pred kraj, "To Grieve" i "Saturn", odlican kombo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega hvala kolegi Grobodanu na ovoj preporuci.

 

Nazovimo stvari pravim imenom - prisiljavanje :haha: drago mi je da sam te ubo, znao sam da nema šanse da omane :pivopije:

 

Jedino sto me nervira kod VOLa, a i uopste kod benda, je "Vessel" pesma. Refren za umiranje, a onaj glavni riff otimacina, ne mogu da cujem pesmu a da ne pomislim "Mi imamo pravo"...

 

Jebote kakav nabod! :haha:

Sad sam pustio obe, nije da ne liče ali nije isto, iskreno uvek više mislim na stari Fates Warning kad slušam Vessel... A reci kakav refren, neki plovim na brodu a draga me čeka kući vajb :rockdevil:

 

Dobro, lazem, imam jos jednu zamerku, a to su jednostavno prekratki albumi, nesto na sta retko kukam kod bendova. Npr. za VOL, posle Vessela ima jos nekih 8-9 minuta muzike koje su mi vise k'o jebeni outro nego k'o prave pesme, i onda ostane pola sata muzike, a 'oce mozak jos malo...

 

Meni ovo veliki plus, taku se destilovali da nema suvišne sekundice, quality over quantity. Turi po više albuma u plejer i vozi ako hoćeš još. ;)

 

Vreme ovde vec solidno ispunjeno, ali gde mi pada album najvise je poslednja pesma. Praznjikava i razduzena, 7 minuta negde treba da se desi nesto, a i tada se vuce sa strofama... Dakle, u odnosu na "Thus With A Kiss I DIe" i "the Furthest Shore" stvarno nema sta da trazi, sore loser.

 

Juuuu meni ova božanska, plačući anđeli me nose sa primerkom Candlemassovog Nightfalla u rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...