Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Kod nas ne postoje borilačke veštine, sve ovo što se trenira kod nas su smešni plesovi, ako zaista želite da naučite nekakvu borilačku veštinu (a ne sport ili ples), moraćete da izdvojite par godina života i da odete u neki manastir na dalekom istoku. Ja sam ozbiljno razmišljao o tome, jer tamo nećete naučiti samo da se bijete :rolleyes: , već i kako da savladate mnoge psihičke probleme... Bla...

 

 

Brate nasa zemlja je prvak sveta u kick boxu. A imam ortaka koji trenira Judo. Znaci prebio bi nas sve ovde na forumu (ne bukvalno). Lik preko ramena moze da izvuce 150 kila. Kad te dohvati pa kad te teleportuje na pod... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre vise od 10 godina 2 lika se vracaju s treninga aikida, i uz put pocnu da ih prozivaju neki skineri. Jedan kaze drugm: "E, idi okolo da neki ne pobegne". Razbacali su ih i nastavili kuci. :D

E dosat sam srao, aj' sad opet vi.

 

Ta dva like su mi bivshi treneri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

 

da se lik ne zove sluchajno Vuk? :lol:

imala sam ja jednog ortaka sa kojim sam bila u slichnoj situaciji, voleli smo da se mlatimo u KSTu :rolleyes: ..on bi me uhvatio s ledja a ja bi mu . recimo , uvrnula uvo ili napravila neku polugu...poslednji put sam upala u fizichki konflikt na koncertu Paradise Lost-a, jedan pijani lik je neshto hteo da me 'vata pa sam mu uvrnula ruku.inache , najvishe volim da pravim poluge na malom prstu, chovek padne dole za sekund..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvishe volim da pravim poluge na malom prstu, chovek padne dole za sekund..

Koji crni sekund? Ako ne padne za delic sekunde, prstu nema spasa. Ako se kroz sankjo sjebe prst, pucaju prvo misici (koji se ne mogu oporaviti i obnoviti) i prst ostaje da visi. Gadna poluga. :mrtav:

Nisam znao da si i ti u tom filmu, Kveld.

Necu te napadati po svirkama, casna Titova pionirska. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu!

Dobra tema! :mhihi:

 

Ja nesto nemam obicaj da se bijem, niti volim..

Sto bi se reklo, ja sam po prirodi pitom. :)

 

I ono, da bih se potukao sa nekim, BAS mora da me iznervira opasno.

Onda, sto kazu, padne mrak na oci.

E, to je zajeban deo!

 

Tesko je da se covek kontrolise kad se "smrkne". Barem je meni jako tesko.. :lol:

 

Poslednji put kad sam se tukao (bas) sa nekim je.. interesansta pricica.. :da:

 

Imali smo svirku u Negotinu (a gde bi inace? :):):) ) i jedan jaaako sredjen tip, a sto je najgore bas se dobro znamo, poceo da me cima pre svirke i da me provocira nesto bezveze.

Ja ga iskulirao 2-3 puta i dodje red da sviramo.. :no:

Pocne covek da mi cima gitaru (mala bina.. :bigblue: ) i da me psuje i sta ja znam..

Iznervira me i ja ostavim gitaru, naritam majmuna u glavu i skocim (bukvalno) sa bine na njega. Udri, udri, udri kol`ko sam stigo i razdvoje nas tu.

Vratim se ja da sviram (mos` misliti koje je odusevljenje nastalo u masi :mhihi: ) i budala me psuje, preti, dere se.. I kevu i sestru poceo da uzima u usta.. :no:

 

E, rek`o ja, sa`cu ti jebem mater. :):):)

 

Zavrsimo gig, ljudi odusevljeni, ja izadjem napolje i idiot krene OPET na mene..Ooo.

Ja ga jos smirujem i to i narita me covek na brzinu! :mad:

 

Znaci, ne secam se kako se sve desilo, ali posle su mi ljudi pricali da sam ga tako udarao glavom (njegovom :) ) o beton da je jako odjekivalo.. :ph34r:

E, da!

TO je bilo na sred ulice!

 

Eee..

 

Od tad se drzim van ovakvih situacija koliko mogu i uspevam!

Nisam se ni sa kim (niti malo) zakacio.. Ima godinu-godinu i po..

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto nemam obicaj da se bijem, niti volim..

Sto bi se reklo, ja sam po prirodi pitom. :)

 

Znaci, ne secam se kako se sve desilo, ali posle su mi ljudi pricali da sam ga tako udarao glavom (njegovom :) ) o beton da je jako odjekivalo.. :ph34r:

 

Vidim sto si pitom :lol:

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jeste najslicniji kick-u ali samim tim sto nema udaraca rukom u glavu nema to realno mnogo veze......

 

retko koja kombinacija na kickboxu se radi samo nogama......uglavnom je to ili kombinacija udaraca rukom ili ruka-noga....a rukom gadjas glavu u velikoj vecini slucajeva....to je osnova

 

isto ti udarci nogom u glavu nisu previse efikasni......vise je to neka atraktivnost......te likove recimo u k1 koji forsiraju takve udarce brzo izvale.....

 

na ulici mozes udariti nogom u glavu efikasno nekog debila koji ne zna da se bije.......boxera ili kickboxera tesko

 

zato low-kick ubija.......on je extra za sve kombinacije

 

borilacki sportovi su generalno dobri iz vise aspekata......fizicki aktivan, razgiban,kondicija, trosis kalorije i spreman za neku odbranu....ali ipak kad se prica o nekoj realnoj snazi i sposobnosti za borbu - uz svo postovanje ostalim sportovima - box i kickbox su ubedljivo najbolji......rvanje isto nije lose

 

prvo box.....box je box najzajebaniji sport.....ako naletis na dobrog boxera zavrsio si.....mozes da treniras sto karatea, aikida dalekoistocnih vestina - dzaba......boxer ce te izvaliti

 

ipak moras da budes lud da bi ozbiljnije trenirao box......samo je pitanje vremena kad ce te iscukati, polomiti nos izbiti zube ili slicno......

 

kick je vec bolja varijanta........pored celog arsenala box udaraca ima jos sto udaraca nogama, onda ucis da udaras laktom, kolenom - i naravno kombinacije svega....sad razlika je sto u boxu nema mnogo filozofije cim naucis osnovne tehnike kreces da se boris i na tome je akcenat.....na kicku treba vise vremena da sve skapiras mada i tu kad krenu sparinzi zajebano je.....

 

Potpuno se slazem s tobom za kick box i box.... :pivopije:

Znam da nije kyokushin isto sto i kick box, nemoj da podcenjujes udarce nogom u glavu, veruj mi iskusila sam.... :mad:

Jbg da sam frajer definitivno bih se opredelila za kick box ali

ovako sam u odsustvu direkta, aperkata i kroshea postedela sebe mogucnosti da unakazim svoje lepo lice :red:

 

Inace box bas mnogo volim, obozavam ga jos od detinjstva kada sam ga sa caletom redovno pratila.... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja sam oduvek igrala fudbal, a jako dobro igram i tenis. Nisam ja bas za borbu, cim se malo udarim izadju mi modrice.

U Skoplju je bilo super sto se samog takmikicenja tice, imam gomilu dobrih fotki, a i one reportaze bih trebalo da prebacim na DVD jer mi ih traze pojedini reprezentativci...

Inace, moram pomenuti jednog, koji je verovali ili ne METALAC. Sampiona Evrope do 80 kg Nenad Pagonis iz Novog Sada, debitovao na Ep i stigao do zlata, ceoma mlad i perspektivan, 1987. godiste...a za neverovati je da slusa metal i hard rock.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, kada su borilacke vestine u pitanju, ne smem zaboraviti dzudo. Cesto saradjujem sa velikim sampionom Vukom Rasovicem, koji je stvorio mnogo mladih i novih sampiona i koji jako lepo promovise ovaj sport. Kazu da je sjajan trener i jako ga cene i kod nas i u svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kad sam bio mali (10-tak godina) 4 god sam trenirao karate. ne volim bijenje i ne pamtim kad sam se zadnji put potukao. uvijek nastojim da izbjegnem tucu.

anyway, prije godinu-dvije zamalo da dobijem opasne batine. izasao sa drugaricom i neki idiot poceo da je cima i zaebava itd. i ja kao htio da ispadnem heroj pa se umijesam. majmun je za glavu visociji od mene i barem 20 kila tezi. srecom, neki njegovi gorile su sprijecile okrsaj. sjutradan sam saznao da se taj idiot bavi trgovinom prostitutki i svercom svega & svacega. dan danas zahvaljujem prstu sudbine koji mi je spasio capru. zbog ovakvih stvari valja biti majstor borilackih vjestina :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...