Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

U sustini, nema stila koji je superioran, svaki ima prednosti i mane. I sve zavisi kako ces postaviti borbu/tucu. A i sto si univerzalniji - to je lakse. Zato ce manji lik uvjek gledati da skrati prostor i proba obaranje, ko ima visinu(i npr. dobar udarac nogom) ce traziti borbu na odstojanju, i sve tako.

Grappleri su i predvidjeni da piju batine, btw. :) Ali kad jednom padnes dolje, vjerovatno ti ode ruka. Zato je meni lik Minotauro - covjek popije tone batina, ali jedna poluga rijesava sve.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TKni9q8O78I...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5sl9pnMSOTQ

 

Da ne bude zabune, ovaj prvi klip je samo da pokaze kako Minotauro prima batine. Ipak je Fedor zivotinja i mozda najbolji borac koga sam gledao. Pogledajte i borbu Minotauro vs. Bob Sapp, slicna je drugom klipu

Big Nog danas je samo bleda senka onog starog.Na zalost.Stigle su ga batine koje je popio tokom karijere,i komplikacije zbog operacije oka.Frank Mir ga je dobio pre 15ak dana.Na zalost vreme je za penziju.I najboljim dodje vreme za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njega je inace kao klinca udario kamion, gdje je pretrpio ozbiljne povrede organa i lomove. Prvo su mislili da nece prezivjet, a onda kad se probudio iz kome, da ce bit cudo ako uopste prohoda. Definitivno vise nije onaj stari, ali ostaje za svako postovanje. Legenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sudeci po ovoj borbi, ima talenta da primi brdo batina. Jak je, bizgov, ali dosta sporo udara. I umjesto da borbu privede u parter tokom 3. runde po bilo koju cijenu, on i dalje forsira razmjenu udaraca gdje prolazi jako lose.

Dobar je bio Belfort, kakav finish. Sjecam se njegovih pocetnih borbi, razbijao je velicine kao sto su Tenk Abot, Ferizo, Axe Murder Silva.. al ga je onda dofatio Randy Coture i rastegao kao pracku. Najbrze ruke UFC-a, posle toga se malo proseravao, a i procitah da su mu kidnapovali i ubili rodjenu sestru.

 

Iako sam veliki fan Feodra, moram priznat da mi je nekako krivo sto je Arlovski onako glupo popio nokaut. Cekao sam do 5 ujutro da bih odgledao minut borbe, u kojoj je Fedor popio par dobih udaraca. Ali ga je carski poklopio i patosirao, jedan od jacih nokauta koje sam gledao. Tokom live prenosa prvo nisam znao o cemu se radi, obzirom da je Arlovski pao kao na crtanim filmovima. A onda na usporenom, kad sam vidio kako ga je poklopio onim desnim kroseom :) Arlovski je totalni li, podsjeca na Dzeralda Batlera(aka. kralj Leonidas) iz filma 300. Imace on velikih mecheva jos, sjajan borac.

A sto se ruskog imperatora tice, neki potenciraju njegov susret sa Coture-om. Il onom gadnom chamugom Kimbo Slice-om, i volio bih da ga rus isprebija kao konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

тренирала сам кардио бокс, што је ли, не може ни да присмрди правом, али ми је свеједно био невероватан. толико иживљавање, избацивање негативне енергије.. уф. људи из мог окружења су ми рекли да ме никад нису видели тако смирену :)

сад сам од нове године престала. термин је ретардиран, у 8 увече или у подне, тако да ретко могу да стижем (па сам се вратила на тае бо). а тренер код ког сам могла да стижем ми се не свиђа -.-

 

хтела сам онда да кренем негде на прави, али то су у принципу све мушки клубови, и да се бијем с ликом нећу.

 

онда сам хтела на бразилску џиуџицу, али ми то није дала мама. -.-

 

а на капоеру, да се машим тамо с некима и дубим на глави ми не пада на памет. (без увреде иком)

 

тако да... специјалне јединице једног дана :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojih to? Ja znam da imamo samo jedan poraz, i to od nekog lika Setha Petruzzelija. Najbolje je sto je on upao na sami dan borbe umjesto Kena Shamrocka, koji je zadobio posjekotinu. Evo link -

 

Ostalo je dobio, mada nije imao puno borbi. Izmedju ostalih je razbio Tenka Abota, posrao se na njega. Sto se tice ulicnih tucha, gledao sam par klipova na youtube. Iskreno, protivnici mu i nisu neki. Napucane chamuge(i neki bijelac pride), koji vise idu na snagu i jak udarac nego na neku tehniku. Ima zanimljiv klip gdje se Kimbo rva sa nekim srbinom, bar je tako naslovljen. I jebem ti, koliki je taj lik hahahah

Evo link i za to -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi kakab bre Kimbo.Prvi koji je imamo neke veze sa mma ga je dobio.Coveka su feedovali samo tako.

Kakav bre Bo Cantrell.Covek je legao i tapako da ga ovaj nije ni udario.Tank Abbott,pa taj bio atrakcija par prvih UFC-ova.Posle je bio zamena zqa vrecu za udaranje.Colossus je pio KO od ljudi kojisu debitovali u MMA i sto je najgore umalo nije dobi Kimba.I onda dodje Sthe,do tada niko i nista,15 kg laksi,nokautira ga sojeci na jednoj nozi,nsalonjen na ogradu.

 

Inace u subotu je UFC 94.GSP vs BJ Penn.Ishajpovali su kao da ce posle toga biti kraj sveta.Mene vise interesuje Lyoto Machida Vs. Thiago Silva.To ce biti borba.Vredne spomena su Diaz vs Guida,Fitch vs Gono i Parisyan vs Dong Hyun Kim.Dobar fightcard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor je definitivno tata mata.Mislim da bi mogao svakog iz oktagona da pojede za dorucak.Doduse imao bi zajebanu konkurenciju ali vidim da ume da trpi batine.Jebote neki crnac ga je prebacio preko ledja,pao je na vrat-neko bi ga slomio.On je nastavio da se mlati kao da nije bilo nista,i na kraju je crncu napravio najprostiju polugu iz dzudoa.Gledao sam jednu njegovu borbu kad je lika sutnuo u grudi celim stopalom.Da ne verujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj crnac koga spominjes je Randelman, lik koji je prebio Cro Cop-a (mada je u drugoj borbi izgubio glupavo, giljotinom). Ja sam mislio da je Fedoru pukao vrat obzirom kako ga je chamuga prebacila, a on je jos uspio da se posle toga okrene i dobije borbu obicnom polugom. Pogledaj onaj dokumentarac sto sam ostavio gore, lik i dalje trenira u rodnom gradu i zivi sportskim zivotom lisenim ikakvih sranja i glamura. Jednom rjecju, car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mec je legendaran, kakav okrsaj pun tehnike i snage. Dobar je bio cro cop tu, ali dzabe kad je protiv sebe imao rusku masinu. Ima mec protiv jednog japanca, kad je Fedor popio najstrasniji nokaut, ali je uspio da se odrzi na nogama i nekako dohvatio svog protivnika u klinc. Poslije ga je razbio, al tu je dokazao kako ne gubi prisebnost ni u najtezim momentima. Brock Lesnar je moguci protivnik u nekom narednom periodu, il onaj Gonzaga sto je patosirao cro cop-a nogom u vugla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...