Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Pazite kakve je srece imao ovaj rvac,i to zahvaljujuci sudiji sto je na vreme prekinuo mech.Prost zahvat iz dzudoa ga je zamalo kostao glave.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rTm94LbLNQE

 

Ne znam dal je neko od vas iskusio batine od nekoga ko je trenirao nesto.Ja sam jednom sa trenerom radio borbu,sad vucemo se mi po tatamiju a ja beli pojas,on trenira dzudo 20 i kusur godina.Jebote kad me je okrenuo da De Hasi Barai.Samo mi se okrenuo plafon pa tatami i tras.IPON

 

Judo01cropped.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivsa devojka je trenirala taekwondo,par puta smo se lemali.Isiba me nogama dok ne dodjem u full kontakt i tu je kraj.Moze posle da mlati koliko hoce.

 

jedno od najefikasnijih davljenja-Kata Gatame.Mozes da ga koristis u parteru ili kao bacanje u gardu iz jednog dela

 

kata-gatame.jpg

 

 

A ovo je Uchi Mata-kraljica dzudoa

 

90bra2733.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivsa devojka je trenirala taekwondo,par puta smo se lemali.Isiba me nogama dok ne dodjem u full kontakt i tu je kraj.Moze posle da mlati koliko hoce.

 

Tukao si ženu, stid da te bude ;)

 

Realno, mislim da džudista ne bi imao šansi protiv nekoga ko trenira taekwondo. Kao što i sam kažeš, izlema te nogama dok ne dođete u full kontakt, ali je fora sa tim što te neko ko je jak u taekwondo-u ne bi ni pustio da mu priđeš ;). Mada, iskren da budem, nisam mnogo gledao džudo niti sam se mnogo interesovao za isti.

 

Ako ima neko da trenira u Bujinkan-u (ninjutsu škola osnovana pod pokroviteljstvom Masaaki Hatsumi-a), nek se javi, da kaže kako je tamo, pošto stvarno planiram da krenem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u Beogradu vise skola tj vise trenera pa zavisi...Prvo su valjda svi bili kod Mirka pa su se posle odvojili...

Ako si u blizini Banovog Brda mogu da ti preporucim treninge kod Darka. Ako hoces mogu da ti ostavim kontakte pa ti vidi, trenutno nemam kod sebe broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
A evo jos jednog snimka gde udaracke tehnike i ne prolaze bas kod dzudoa

 

 

Doticni sport je Soto

Ono ciscenje i leteca poluga su mnogo dobri. Doduse, ovdje je soto borac jedno 20 kila laksi od drugara dzudiste, sto je u parteru ogromna prednost, jelte :) Inace, dzudisti su stvarno jaki kao zemlja, poluge su ubitacne, jos ko umije dobro da udari, nema zime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pricamo o MMA,borac mora biti kompletan,parter,stand up,konicjia sve.Te fore judo,rvanje,striking je najbolji,odavno su prevazidjene.Treba ti sve da bio pobedjivao.Naravno,osim u boksu,gde je menadzer vise bitan negos skill.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno je da budes dzudista ili brazilski dziudzicu majstor i da imas pored toga boksersku tehniku cisto koliko da se odrzis u stojecem polozaju.najvise me nerviraju oni americki borci koji se pale da su ulicni fajteri,vitlaju pesnicama kao stoke,onda naidju na nekog japanca koji moze sebi da pusi kurac sa ledja koliko je savitljiv i polomi ga kao majmuna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno je da budes dzudista ili brazilski dziudzicu majstor i da imas pored toga boksersku tehniku cisto koliko da se odrzis u stojecem polozaju.najvise me nerviraju oni americki borci koji se pale da su ulicni fajteri,vitlaju pesnicama kao stoke,onda naidju na nekog japanca koji moze sebi da pusi kurac sa ledja koliko je savitljiv i polomi ga kao majmuna.

 

Kolkio nisi u pravu.Kolkio je dobrih grapplera popilo batiana i batina.Opet,moras imati i stand up i patrer i brdo kondicije da bi bio vrhunski borac.Taj snimak ne govori nista.Pogldeaj sta je Mirko uradio Yoshidi.Isti taj Yoshida je izgubio od Silve na poene.Ipakto ne znaci da grappleri su losiji od strikera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini, nema stila koji je superioran, svaki ima prednosti i mane. I sve zavisi kako ces postaviti borbu/tucu. A i sto si univerzalniji - to je lakse. Zato ce manji lik uvjek gledati da skrati prostor i proba obaranje, ko ima visinu(i npr. dobar udarac nogom) ce traziti borbu na odstojanju, i sve tako.

Grappleri su i predvidjeni da piju batine, btw. :) Ali kad jednom padnes dolje, vjerovatno ti ode ruka. Zato je meni lik Minotauro - covjek popije tone batina, ali jedna poluga rijesava sve.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TKni9q8O78I...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5sl9pnMSOTQ

 

Da ne bude zabune, ovaj prvi klip je samo da pokaze kako Minotauro prima batine. Ipak je Fedor zivotinja i mozda najbolji borac koga sam gledao. Pogledajte i borbu Minotauro vs. Bob Sapp, slicna je drugom klipu

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...