Jump to content

Kad Te Vidim...


Jedite Govna

Recommended Posts

Kad te vidim, u mojim ocima pojavit ce se zar koji ni najvise vode nece moci ugasiti.

Na inace nepokretnim usnama pojavit ce se smjesak koji ce odasiljati vise topline

nego sve zrake sunca zajedno.Kad te vidim, bacit cu ti se oko vrata i pomirisati vrat

jer cu htjeti zapamtiti svako tvoje obiljejze, znajuci da ces zauvijek biti samo moja tiha patnja.

Ono za cim sam oduvijek tragala a kad sam napokon nasla, dijeli me prepreka.

Jer nemoze sve biti savrseno. I kad te vidim, bit cu spremna dati ti zadnju kockicu cokolade

ako si gladan a ja umirem od gladi. Bit cu spremna da ti ti zadnju kap vode ako ces biti zedan,

a ja umirati od zedji. Bit cu spremna s tobom cijelu noc cekati zakasnjeli gradski bus

usred najgoreg moguceg vremena kad ce biti tako hladno da necemo moci pomicati

nase nozne prste, ali cemo ono malo topline u nama dijeliti.

I kad te vidim prvi put, stegnut ce me nesto jer znam da si negdje daleko

makar bio udaljen svega metar i pol. I svaki put kad te vidim da odlazis,

nasmijat cu se sama sebi jer ces svakim korakom razarati jedan dijelic mojeg srca

u kojem stoje tvoje slike. Slikane crnobijelo ili u sephiji ,pop-artu ili radjene najfinijim

i najljepsim temperama razmazanih najdivnijim i najprekrasnijim kistovima.

I kad te moje oci vise nece vidjeti, taj stan u kojem si zivio ostat ce prazan

a na vratima ce biti natpis koji ce me upucivati u jednu jedinu utjesnu cinjenicu:

Vratit ces se...

A ako se ne vratis, dan za danom cu te cekati dok posve ne poludim

i krenem te traziti. Jer, volim te... a neznam te.

A bio si ideal. I onda ako se ipak vratis jer si shvatio da sam zapravo

ja ona koju si trazio svo to vrijeme, uzet ces me k sebi i neces me davati nikome,

nikome, nikome... uselit cu se u onaj tvoj stan smjesten negdje u mom srcu

i tamo ce nase slike visjeti zajedno, obojane. Bit cu tvoja inspiracija i aspiracija,

sve sto zelis...

A ako jednom odlucis otici i reci ono zlo ''zbogom'' ,pustit cu te da odes

ali cu svakim danom postajati sve gora i gora dok napokon ne shvatim

da te nisam smjela pustiti. Jer mozda si se htio vratiti ali sam te svojom

hladnokrvnoscu obeshrabrila. Krivit cu sebe i ako kazes da nije u meni problem nego u tebi,

znat cu da lazes. Jer si otisao zato sto me nisi htio vise imati.

Jednostavno je. A opet komplicirano.

...i sad dok te i dalje nema i nikad te nisam vidjela pocinjem razmisljati ima li te uopce?

Pozdravi me, osmjehni se, udari me ako moras, zagrli me ili pogladi po kosi

ili pokusaj ukrasti tijaru pa ju vrati sa smjeskom ili ucini bilosto samo mi pokazi

da si tu negdje i da ti je stalo do mene.

Nezelim vise igrati skrivaca u kojem ja brojim.

Umorna sam.I sad si ti na redu. Nadji me napokon, zazeli mi dobar dan

uz kavalirski naklon i samarcinu odvaljenu iz simpatije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Gothic - Rock

Interesantno je kako covek ceo zivot trazi istinu u filozofiji, nauci i umetnosti, a kada se nalazi najnize moguce, u najgorem bedaku, prepozna tu istinu u razgovoru dve prijateljice ispred samoposluge, u ljubavnom filmu, ili na Yumetalu...

Volela bih da to sto si napisala, kako izgleda voleti nekoga, makar i ideal, nisam saznala tek pre pet dana...

Lepa ti je prica :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта рећи на ово?!? Дајте ми ракије зозоваче, паје пресеченог мишомором, покварени' артана, било шта, само да умрем. Ову тугу више гледат' не могу.

 

Тек сад скапирах да је ^v^ мали слепи миш... крв ти јебем, да ти јебем, да ти не јебем... :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ти стварно постојиш или се неко од чланова, са сјајним смислом за хумор (попут оног Туте бугарина са Б92 - ко чита коментаре спортских дешавања зна на кога мислим), зеза?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...