Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

U kontextu koliko mi je vremena potrebno da naucim jezik da se snadjem kada bih putovala tipa na sever Kine? :confused:

Da naucim da se snadjem, da pitam gde, sta, kako i tako to a podrazumeva se da naucim i da napisem to sto me inetersuje... posto imaju gomile znakova i kombinacije istih tako da :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Bm li ga..

Lingvisti se odavno kolju oko toga shta je gradivna jedinica nekog jezika...ako mene pitash to je rechenica. Mislim da bi prvo trebalo razluchiti kuda si se namerila(sever Kine je mnogo toga), jer azijski jezici imaju brdo neslichnih dijalekata (mislim da che te mandarinski svugde progurati, al` to je nagadjanje)...Onda tek sesti da uchish uputstva iz nekog tur. priruchnika pa d` vidish kud bi te to odvelo...Puno sreche u sv. sluchaju.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upishesh as in studirash?

Pa draga kad si ti (tj. za koliko godina) namerila da idesh tamo? :mhihi:

U svakom sluchaju ti je bolje da s` poduchish Sa profanom...chak i genijalnost kad je samouka, nosi pechat samoukosti...formalno obrazovanje rulz jer tezhe zalutash, jel`te imash koga da pitash kad imash shta da pitash (a na nepoznatoj teritoriji uvek ima pitanja)...

 

p.s.lel, shto volim da dajem ochigledne savete.

 

 

Trebache ti mnogo...koliko ja znam za pismenost bi valjalo savladati nekih 2000 simbola...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...