Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Danas tj juce ipak je prosla ponoc, sam bila na dodeli diploma pravnika.... Jbte koja hiperprodukcija bila sam sokirana brojem ljudi, potom organizacijom, kao i promasenom sustinom.

Elem na dodeli je bio hor Braca Krsmanovic koji zvuci fenomenalno, dela Mokranjca, religijski orijentisana (kontam Krstovdan je pa zbog toga). potom govor dekana koji je nerealan... tipa najbolji ste fax zavrsili a ne neki megatrash (i te prozivke su bile otvorene), i kako posao ceka samo iza coska na vas :haha: Potom su izveli nekog Francuza presmesan cikica ujedno i predosadan. A ceremonija preglomazna ljudi previse, lose organizovano da se nije znalo odakle ljudi izlaze a odakle ulaze i tu mi je sinulo... Ovo je fucking nas pravni sistem preglomazan, haotican postuje formu ali bez pragmatizma uz masenje sustine dogadjaja (kada sam prisla da uslikam brata videh vade diplome iz velikih djubretarskih kesa). A to je sve za fax koji traje 4 god.

Onda se setim svoje dodele diploma, gde studiras 6 god krvnicki, a umesto hora puste ti Gaudeamus sa CD-a, odrade dodelu bez profi slika (pravnici su imali besplatne profi slike), i dobijes na poklon knjigu "lekari poginuli u 1.svetskom ratu". Kakav trip u glavi imam ceo dan danas prosto ne verujem.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško bahaćenje ona Holandija. Puca se na Nobelove nagrade, troše se hiljade evra na jednu večeru sa kandidatima za PhD, beži bre, nije to moj svet.

 

Da ti ne pricam na diskusijama kada je kongres u toku, za svaki slucaj oni od dijagnostike uvek biraju MRI toliko da su smorili nemce I u jednom momentu dajm ti ja fin.dijagnozu uz najprostiju imidzing metodu, nemac mi cestita I kaze aj sto ste uboli nego ste izabrali i najjeftiniju metodu... I kako sada ja njemu da objasnjavam da se u Srbiji radi pomocu stapa I kanapa :haha:

Anyway to ti je stand.procedura svako od mojih kolega koji su otisli za Nemacku iako su na odeljenju gde apliciraju za posao samo 5 dana obavezno jedno vece idu svi na veceru da bi procenili kako ce se uklopiti u tim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skriboman, stalno hvatam beleske i imam nebrojeni svezaka iz kojecega tokom studija

mislila sam da zbog prakticbosti predjem na male sa kvadratima, al izgleda da ne umem vise da se orjentisem u malim sveskama, samo a4

al nikad ukoricene

 

nego me svi gledaju cudno kad izvadim sveske

valjda svi pamte, snimaju na diktafon, jebem li ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su te male bezveze, ništa ne može da stane na jednu stranu. A ukoričene volim jer ne moram da sedim za stolom ili kad su one uske klupe, zgodnije je

I ja sve zapisujem, pamćenje mi je slabo, a i bolje se skoncentrišem kad pišem nego kad samo slušam

 

I strava su mi sveske, zato i nikad nisu kod mene, uvek neko kopira ili prepisuje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...