Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Bacih pogled, kad sam ja upisivala je 29. osoba na listi imala 76 bodova. Ali, pretprošle godine je poslednji na spisku (mislim da su primali 35) imao više od 80.

Uh, zajebato.

Računam da ako srpski dobro spremim i omunjim ne treba da brinem. Na onim testovima iz engleskog od 40 pitanja imam maksimum 5, 6 grešaka. Nadam se da nisu teži na prijemnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам само једно питање. Да ли су људи завршавали факултете пре болоњског система?

 

Moja keva je studirala gradjevinu.Zavrsila za 7 godina a to je bila brzina svetlosti.Prosek zavrsavanja bio preko 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva je studirala gradjevinu.Zavrsila za 7 godina a to je bila brzina svetlosti.Prosek zavrsavanja bio preko 10 godina.

Јеб'о вас просек студирања. Зашто људи увек имају потребу да правдају нерад и неуспех понашањем других? Гледаш своја посла, учиш и даћеш испите. Просто к'о пасуљ.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Đilas - zavisi od katedre. Ne može se govoriti o Filološkom in general zato što svaki smer vodi svoju politiku.

 

U suštini postoje 4 ultrazajebane katedre (sve one u vezi sa srpskim ili sa književnošću), a što se tiče jezika, sve zavisi - neke su teže od ostalih. Ali se sigurno nijedna katedra ne može porediti sa medinicinskim, etf-om i sl. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da. I koliko predznanja imaš. Ljudima iz filološke gimnazije su dosta stvari lakše nego nekome iz običnih gimnazija, a najteže onima iz ekonomske i sl.

 

 

Kad je mene jedna koleginica pre ispita iz lingvistike pitala koji su južnosloveski jezici... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da. I koliko predznanja imaš. Ljudima iz filološke gimnazije su dosta stvari lakše nego nekome iz običnih gimnazija, a najteže onima iz ekonomske i sl.

 

 

Kad je mene jedna koleginica pre ispita iz lingvistike pitala koji su južnosloveski jezici... :udri:

i onda nesto meni kazes da sam ja debil :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеб'о вас просек студирања. Зашто људи увек имају потребу да правдају нерад и неуспех понашањем других? Гледаш своја посла, учиш и даћеш испите. Просто к'о пасуљ.

 

У року је завршавало 1% студената. Тада су се заправао хвалили што од 1200 студената само 6 положи писмени и има прилику да изађе на усмени. При томе су за одличне студенте сматрани сви са просеком преко 8. Веома мали број садашњих професора је имао просек преко 9. Јбг, коме онда праве план и програм и чему служи десетка када је нико не добија. Слажем се да није циљ штанцовати "високообразовану" радну снагу и парче папира са натписом диплома, али оно раније је било претеривање. Свако кога знам да је завршио у року медицину или технику убијао се од посла. Људи су буквално спавали на факултету. Нама сада професор каже да мало радимо јер је 40 сати недељно (предвиђено реформом) смејурија, и да нема потребе да идемо кући када тамо само једемо и спавамо, а то би требало да се обезбеди на факултету. А једном професору сам рекао да радимо 12 сати дневно, а он каже: "мало је то колега". Окрени, обрни - нико није задовољан

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иду две рибе, једна студира ЕТФ / машински / математику а друга је још ружнија.

 

student prava, dupe glava. :P

kod nas je na mašinkom odseku bilo dosta riba, možda čak i celih 5%... nas 5 od 350 na elektro. pakao.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слушао сам једном неке другаре са ЕТФ - а:

- Брате јеси видео ону малу данас? Ону у мрежастим чарапама?

- Уууу, 'де нисам, каква је!!

 

К'о да су видели духа. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo primete svaku devojku. :haha:

 

Mislim da je kod nas najjače na španskom, valjda na drugoj godini od 80 upisanih - dva muška. Kako njih boli dupe.

 

Što kažu: "Ko na Filološkom ne nađe devojku, neće nigde"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...