Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ne kontam u čemu je poenta terati studente da kupuju informator? Zar ne mogu te prijave u skriptarnici da se kupe, a ko hoće nek uzme i inf? Glupost. Čista krađa.

 

Kod nas odeš u skriptarnicu, daš 30 dinara za prijavu i gotovo. Prošle godine nije bilo informatora, ali pretprošle se kupovao po želji, niko ne može da te natera.

 

da slazem se totalno,ja kada sam upisivao nisam ni znao da postoji informator.a i sem toga ja to posmatram iz ekoloske perspektive,glupo je da drzava insitira na stampanju toliko nepotrebnog materijala od papira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd nek ti je sa srecom. I bezi od Kuruza, on je za primer.

Hvala, srecno i tvom (?) malom. :pivopije:

Ne vidim kako Kuruz ima veze sa filoloskim, no nema veze. :D

 

26 od 64 a primaju 29. Provukoh se. jebem ti smjer dje sa 83 boda treba da razmisljam ocu li upasti na samofinansiranje. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze ljudi, za malo pa se smorih.

Konkurisao sam bio na filozofskom fakultetu u nisu na smeru filozofije.

Spremao sam se sve fes ucio sam do jaja itd.

I nekih pola sata pred ispit meni pripadne takva muka i krece takvo povracanje da je to uzas, posto sam ko krpa.

A i u nis sam otiso to mi se desilo kod sestre u stanu.

 

I nisam ni izasao na ispit, jedem se evo vec dva dana dusa mi se cepa, sto nisam otisao pa makar povracao tamo po amfiteatru.

 

NO!

evo sad gledam rezultate prijemnog i bas su me oraspolozili.

Prvo sto je trebalo 69 poena za budzet. Ja imam 21 poen iz skole.

Iz filozofije bih mogao 30 ( 30 i nesto sa malo srece)

Iz opste informisanosti - sve bi zavisilo kakva mi pitanja postave (dakle sve bi zavisilo od srece )

 

sto bi znacilo da su mi EKSTREMNO male shanse bile da upisem na budzetu.

A ni na samofinasirajucem nije bilo bolje 57 minimum.

Tu bih vec veroatno upao ali brateeee mili.... zajebi ti to.

 

koji li sam se kurac trudio da sam znao da ce ovolika navala da bude i da ce ovoliko da se cimaju ne bih se ni prijavljivao.

 

Jebes ti to.

mozda sam trebao da konkursem i u bg... nego racunao Nis jeftinije.. lakse se upisuje.

AL KURAC!

 

Uvek smo bili najjači :cool: Jedne godine je poslednji na budžetu imao 94 bodova. :haha:

 

Samo za elitu! :D

 

 

Taj faks je nesto ko ekonomska skola ili jos bolje fon. Upisuju dobri djaci, vredni mravi.

A posle.. posle govore neki jezik vise i tako neka glupost.

Super je to da covek zna jezike.. ali ono 94 poena za FAKS na kome se uce jezici + knjizevnost.

 

retko rade neka istrazivanja ili neku naucnu egzotiku po pitanju Lingvistike ili nesto slichno.

Zavrshe ko profesori u srednjim skolama, fakultetima gde predaju svoj jezik ili tako nesto...

 

Po meni su najveca elita, fizicari, hemichari, elektrotehnicari i ostali ali u sluchaju da zaglave u naucnom radu.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa, posle svega par smerova (od tridesetak) možeš predavati u školi.

 

Jezik je samo jedan od gomile predmeta, ti učiš sve živo o kulturi tog naroda, istoriji, književnosti, politici, mentalitetu, itd.

U suštini ni pola ljudi ne završi od broja koji upiše (a upišu mahom dobri đaci)

 

Rade se i istraživanja, naravno, to što ti nisi u toku je druga stvar. :haha: Problem je što niko ne želi da daje pare za tako nešto, nažalost. Zato ih ima znatno manje nego istraživanja iz nekih drugih oblasti.

 

Jedna stvar koju će svaki profesor na Filološkom reći je - Filološki fakultet NIJE kurs jezika. To su dve totalno drugačije stvari. Koga zanima samo da nauči jezik - mnogo jeftinije će to uraditi u nekoj školi jezika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebemumater, ja nikad nisam bio posebno dobar djak u srednjoj, ali to mi je drugacije. Kad moras da ucis integralni racun, analiticku geometriju (ARGHHH), dje je jetra morskoj zvijezdi, koja je druga kosmicka brzina itd. treba ti manjak mozga da bi bio u stanju da sve to naucis. Odbijao sam vazda da ucim ono sto me ne interesuje, zamalo da me to kosta upisa. :D

 

Na fakultet je druga prica. ako sam se za to odlucio, umirao da spremim prijemni ada logicno je da cu i ucit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jezik je samo jedan od gomile predmeta, ti učiš sve živo o kulturi tog naroda, istoriji, književnosti, politici, mentalitetu, itd.

 

Time se bavi antropologija.

I na filozofskom mozes da biras matematiku, fiziku i psihologiju, ali se ne bavis time.

Knjizevnost je druga prica, a politiku kulturu i mentalitet realno ucis uz put da bi shvatio tu knjizevnost, jer je jelte nastala u tom drustvu u odredjenom razdoblju itd.

 

 

Paaa, posle svega par smerova (od tridesetak) možeš predavati u školi.

 

Zapravo posle svih smerova od 30 mozes da predajes u skoli. ( budimo realni)

Ne mozes da predajes albanski jer ga nema nijedna skola. Ali posle svakog od tih smerova mozes da budes profesor nekog jezika.

jer ucite latinski ( na svim smorovima ako se ne varam.

Svi tamo ucite po vise jezika.

 

 

U suštini ni pola ljudi ne završi od broja koji upiše (a upišu mahom dobri đaci)

Jedna stvar koju će svaki profesor na Filološkom reći je - Filološki fakultet NIJE kurs jezika. To su dve totalno drugačije stvari. Koga zanima samo da nauči jezik - mnogo jeftinije će to uraditi u nekoj školi jezika.

 

Da filoloski fakultet ukljucuje malo siri kurs jezika.

Gde ucis sve vezano za taj jezik ukljucujuci njegov razvoj, knjizevnost itd.

Mada to je neko moje vidjenje.

 

Doduse jezik jeste centar kulture jednog naroda. I siroka je oblast.

 

 

Vala i mene je boleo kurac za fotosintezu i CH2OHH2SO4MRŠUTRIPM

 

 

ja mislim da je to kul.

Hemija, fizika i dobar deo bilogije su ekstra.

 

problem je u tome sto nas uce bez smisla pa nam dosadno zvuci, niko ti ne pokaze nista zanimljivo u vezi toga a ima pregrst zanimljivih praktichnih i primenjenih stvari.

Oni te uce kao da su neka spanska sela i nama stvaran svet ustvari je svet oko nas.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, ne razumeš se.

 

Kao prvo, nama je kultura podjednako bitna kao jezik ili književnost i ja ne studiram skandinavske jezike, već se smer lepo zove - Skandinavski jezici, književnosti, kulture

 

Latinski uče ovi koji studiraju romanske jezike. Oni koji studiraju slovenske uče staroslovenski. Mi koji studiramo germanske ništa. :haha:

Posle faksa se možeš baviti SAMO tim jezikom koji studiraš, apsolutno ti NIŠTA ne znače ti drugi jecici (sem što možeš navesti u CV-u da ih znaš i to je to). Po starom sistemu su mogli raditi sa drugim jezikom, po Bolonji NE MOŽE.

 

Drugo, sve i da studiraš neki jezik koji se može predavati u školi - moraš da položiš posebne ispite i da obavezno imaš master (opet - pravilo Bolonje) da bi mogao da predaješ. Na nekim smerovima čak postoje smerovi unutar smerova (da l' će da budu profesori ili prevodioci).

 

 

 

Kao što rekoh, mnogo se razlikuje to što mi izučavamo od prostog kursa jezika. Ne može se porediti.

 

 

 

 

@Mauzer - Kakva su pitanja bila? Aj napiši ako se setiš kojeg.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je logoreik, pa mozda krene da se usavrsava na filoloskom, nije sve u Zutoj kuci, tako su moji profesori, negde oko Punskih ratova, zvali Kuruzov faks :mhihi:

 

Meni je deda(koji je zavrsio masinstvo) pricao da su profesori losim studentima sa masinskog savetovali da idu u Zutu kucu. :D

 

 

Upao na novinarstvo,samofinansirajuce.34 boda na prijemnom jer je sociologija bila nenormalno teska,tu ako sam ubo 5 od 20 poena odlican sam.

Upao sam i na pravni,al' necu u Zutu kucu. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...