Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Pa bila su tipa pitanja zasto se stavlja destilovana voda u peglu, akcelerator u cernu je napravljen da bise dokazalo postojanje...? (ne misli se na veliki prasak), Najmnogoljudnija muslimanska zemlja, Kako se zove proces kada biljka korenom upija vodu i prenosi je u sve delove stabla, Sta je bonitet, itd itd. Ne mogu da se setim vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bila su tipa pitanja zasto se stavlja destilovana voda u peglu, akcelerator u cernu je napravljen da bise dokazalo postojanje...? (ne misli se na veliki prasak), Najmnogoljudnija muslimanska zemlja, Kako se zove proces kada biljka korenom upija vodu i prenosi je u sve delove stabla, Sta je bonitet, itd itd. Ne mogu da se setim vise.

 

jesi uradio ovo za biljke?

 

osmoza valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je deda(koji je zavrsio masinstvo) pricao da su profesori losim studentima sa masinskog savetovali da idu u Zutu kucu. :D

 

Standard. Svi nas pljuju, ali mogu samo da nam popuše. B)

 

Bonitet je naplativost potraživanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
evo sad gledam rezultate prijemnog i bas su me oraspolozili.

Prvo sto je trebalo 69 poena za budzet. Ja imam 21 poen iz skole.

 

Imas samo 21 poen i hoces da se ogrebes o budzet. E Mladjo sinko mesto da si ucio kada je trebalo ti si ovde zvrndao po forumu lupajuci gluposti. Dobro si odabrao struku moram ti priznati.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, mnogo se razlikuje to što mi izučavamo od prostog kursa jezika. Ne može se porediti.

 

Dobro i pored svega toga, za sta ste sposobni kada zavrsite faks?

Koju vrstu posla da obavljate i koje praktichne ili naucne radove mozete da vrsite?

I gde vecina zaglavi?

 

Imas samo 21 poen i hoces da se ogrebes o budzet.

 

A zasto da ne majke ti?

Spremao sam se kao konj u tom sluchaju da idem na sto vise poena iz filozofije.

ne vidim tu nista lose.

E Mladjo sinko mesto da si ucio kada je trebalo ti si ovde zvrndao po forumu lupajuci gluposti.

 

Ja kada sam isao u srednju skolu na ovaj forum nisam ni dolazio.

Umesto da sam ucio ja sam slushao ljutu muziku i pio pivo po parkovima.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

U moje vreme to si mogao samo na masinskom fakultetu i nigde vise zato sto je bilo malo kandidata.

 

Od 30 pa na dalje mozes da se nadas. Eto ja sam na gradjevini na prijemnom imao 52 boda, a iz skole 39 i bio sam u sredini tabele. Znaci jebeno, a pogotovo zato sto su tada dali skroz nenormalne zadatke koje je vecina zaokruzivala po sistemu eci, peci, pec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas sad gledam rezultate prijemnog za moj smer, sad 68 bodova trebalo za budzet, a ja prosle godine sa 75 nisam upao, falilo mi 2 boda, al' jebiga, s' obzirom da sam prijemni spremao 9 dana, ja sam prezadovoljan   :lol:  A i skolarina je ionako skoro duplo manja nego na vecini fakulteta xD Valjda cu od sledece godine na budzet x)  

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bezlični - pa, mahom je na svim katedrama akcenat na prevođenju.

 

Što se tiče ovih na srpskom, lingvistici, književnosti, itd.(tj. ne-jezičkih smerova) oni se mahom bave lektorisanjem ili novinarstvom. Ovi sa književnosti ponekad odu među pisce, mislim da su većina naših pisaca završili književnost.

 

Ali ipak većina onih koji završe engleski, nemački, francuski, ruski ili srpski odu u prosvetu.

 

Što se tiče ostalih jezika, desi se da ljudi završe u školama jezima, ali kad su u pitanju jezici tipa skandinavski - to UOPŠTE nije isplativo i mahom to ljudi rade pored nekog regularnog posla. (Znam da u školama gde se uči norveški bude otprilike 1-2 osoba godišnje, a osobe koje to predaju sigurno neće dobiti istu platu kao ovi koji predaju engleski i imaju desetine učenika)

 

Evo ovde nekih informacija: http://poslovi.infostud.com/info/opisi-zanimanja/33/Prevodilac/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bezlični - pa, mahom je na svim katedrama akcenat na prevođenju.

 

Što se tiče ovih na srpskom, lingvistici, književnosti, itd.(tj. ne-jezičkih smerova) oni se mahom bave lektorisanjem ili novinarstvom. Ovi sa književnosti ponekad odu među pisce, mislim da su većina naših pisaca završili književnost.

 

Ali ipak većina onih koji završe engleski, nemački, francuski, ruski ili srpski odu u prosvetu.

 

Što se tiče ostalih jezika, desi se da ljudi završe u školama jezima, ali kad su u pitanju jezici tipa skandinavski - to UOPŠTE nije isplativo i mahom to ljudi rade pored nekog regularnog posla. (Znam da u školama gde se uči norveški bude otprilike 1-2 osoba godišnje, a osobe koje to predaju sigurno neće dobiti istu platu kao ovi koji predaju engleski i imaju desetine učenika)

 

 

Dakle ko radi u struci - radi ko profesor.

Koga usere kao prevodioc u ambasadama ili nesto slichno.(sto mozes sa kursom da zavrsis? :D )

 

Naucni radovi se ne rade, kako vidim posto ih nisi spomenula ( izucavanje korena jezika ? ) nikog ne interesuje.

verovatno neko i zavrsi na tome ali retkost je.

 

Dakle - ucite nizasta.

I to mi je elita i 91 poen zadnji da ima?

 

vecina ni ne zavrsi iz razloga sto je vidi da je sprcala par godina u dupe mastajuci o tom faksu.

 

Ajd za talme mi razumljivo da studiraju norveski, svedski i tako to, jerbo ste paljevine.

Edited by bezlichni
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...