Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

@Andrija: Ja ne bih rekla da je 80 osiguran upad na skandinavske. Tacnije, mislim da ne postoji odredjeni broj bodova sa kojim sigurno upadas, svake godine se menja struktura ljudi koji upisuju. Realno, ti vuces do jaja dosta iz srednje, tako da najopustenije mozes da upadnes ako lepo spremis prijemni. Cak i na budzet. Ako ugraviras testove iz srpskog u mozak, mozes sigurno da racunas na 20, jer tu nikad ne daju nesto zajebano, to ti je sto ti je u testovima. Sto se tice engleskog, tezina se menja iz godine u godinu, ali ne bi trebalo da imas nekih vecih problema.

 

@rangiranje: Uopste nije bitno ko je u prednosti ili ko ima koliku konkurenciju kada su u pitanju bodovi. Poenta je da, ako se kaze da je 48 ili koliko vec dovoljno za budzet, to onda treba da znaci da ces sa 48 biti na budzetu, ostvario ti to u junu ili oktobru 2, nebitno je. Sta, smanjis kriterijum ali onda kazes "E pa neces biti na budzetu iako si ispunio uslov". Uslov je uslov.

 

@Nevena: Kolegijalnost! Ne bi trebalo da te boli uvo da li ce se rangirati ili ne, zbog principa, ne zbog tebe same :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mito, nećeš valjda filološki? :haha:

axxaxaxaxa

axaxxaaxxa

xaaxaxxaxa

axaxaxax

axaax

axxaxaxaxaxaxax

 

 

ne znam nista jos imam jos godinu dana i ne zelim da razmisljam o fakultetima sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mina - mi smo prilično slaba generacija, za dosta njih ne verujem da će ostvariti uslov uopšte, a ovi koji budu ostvarili - verujem da će bez problema i sa rangiranjem upasti na budžet. :da: Uostalom, za dobre studente se ja uvek zalažem, a loše bih lično izbacila sa faksa.

 

 

 

Inače, ako Mita bude upisao Filološki, ja idem na fizičku hemiju. Odmah! :P

 

Inače, odavno je uvedeno drugačije računanje bodova za Filološki. Možda i oduvek. :haha:

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mina - mi smo prilično slaba generacija, za dosta njih ne verujem da će ostvariti uslov uopšte,

 

Zato ja dođem tu i tamo da ispolažem par ispita sa skandinavistike, čisto da im pokažem kako se to radi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da rangiraju po ESPB-cudima, ne po proseku. tako pise na onoj tablici u prizemlju, nigde se ne spominje prosek, vec bodovi. a realno, to sto pise na faxu menjaju svakog drugog dana, tako da...

 

Uopšte ne razumijem to rangiranje po bodovima. To znači da svako ko položi sve ispite i stekne određen broj bodova ima pravo na budžet? Pa kad bi tako bilo, u mojoj generaciji (kad sam studirala) ne bi bilo samofinansirajućih studenata :haha: A i malo je nelogično. To znači da pravo na budžet ima osoba koja je dala sve ispite sa prosjekom 6? :ph34r:

 

Btw, načula sam da će i na Masteru postojati mogućnost budžeta? Pošto ga upisujem u oktobru u BGu, zanima me koji je uslov? Imam prosjek iznad 9, sa maksimalnim broj bodova (tj. u CG se to zovu krediti). Btw no. 2 - završila sa nostrifikaciju diplome :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ESPB (Evropski sistem prenosa bodova) kod nas je ECTS u Evropi (European credit transfer system).

 

Inače, slažem se za prosek. Realno, dobiti 6 nije uopšte teško i ja bih mogla lepo u januaru da očistim prvi, a u junu drugi semestar sa prosekom 6,00, bez ikakvih problema. Ali dobiti ocenu veću od 8 je već zajebano. Tako da je logičnije da se rangiraju po proseku.

 

Za master sigurno ima budžet, vidi na sajtu: http://fil.bg.ac.rs/ssluzba/upis2010/Filoloski_fakultet_KONKURS_2010_za%20WWW.pdf

 

Prve 3 strane su o upisu na osnovne studije, od 4. kreće master.

 

I treba ti prosek preko 8,00 za budžet, tako da ne sumnjam da ćeš upasti. :smile:

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ESPB (Evropski sistem prenosa bodova) kod nas je ECTS u Evropi (European credit transfer system).

 

:haha: I meni su u diplomi (tj. u dodatku diplome) navedeni ECTS bodovi (Crna Gora je bila lijena da prevodi :haha: )

 

 

 

Za master sigurno ima budžet, vidi na sajtu: http://fil.bg.ac.rs/...10_za%20WWW.pdf

 

Prve 3 strane su o upisu na osnovne studije, od 4. kreće master.

 

Hvaaaaala :pivopije:

 

I treba ti prosek preko 8,00 za budžet

Jupi! :D 1000e u džep!

 

Meni je sada jedini problem kako početi sa bubanjem nakon 3 godine pauze :/ Valjda će sve biti ok.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Професори са Правног се залажу за укидање болоњског система. По старом систему, друга и трећа година су се могле уписати са два неположена испита, а четврта са три. Какви бодови, рангирања и остале глупости.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrija - nadam se da će ti biti dovoljno 80, ali ti spremaj prijemni kao da planiraš 90 :P

Ako ti treba pomoć, javljaj. ;)

Za sad nema nedoumica, al' hvala ti u svakom slučaju. :D

Nadam se da će 80 biti dovoljno, al' naravno da ću ciljati na više. ;)

 

Ae, čim prije. Ako ti ne javim za 2-3 dana, podseti me slobodno. :)

Važi, opušteno, tamo do 20. kad god.

 

inace pusite ga jesam nepismen ali nisam glup :haha:

jos i ako budem poveo Lunara bio bi kvlt :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Kralju, umro sam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Професори су за укидање болоње јер их мрзи да реформишу предмете. А они који то раде, мисле да се све своди на избацивање једног дела градива. Такође их мрзи да редовно долазе на факултет и држе наставу малим групама студената (правни, економски, етф...). Наравно да је лакше сабити 500 студената у амфитетар и да се понашаш као да си зајебао Бога, него да 2 професора и 3 асистента муку муче са 20 студената, не би ли их научили нечему од чега ће живети. Лудост је тврдити да је 2000 страна (фонт 6, и то скоро напамет) нормално за један испит. Једноставно је лакше држати све по старом руском систему, док сви не полуде. Због тога и неки испити од 3 бода захтевају више времена и рада него поједини од 12 (Ко је овде луд?). Ко се бави техником може нпр. на сајту MIT-a да погледа њихова предавања и увери се да нама трпају 2 пута више теорије. Пошто нема пара за опрему, учите ви децо једначине које користи само 10 људи у Америци, а праксу ћете стећи на послу кога нема. Друга крајност је што су неки избацили скоро све, тако да након положеног испита можеш само да се смејеш изгубљеном времену.

 

Све у свему, болоња је добро замишљена и то је чињеница. Циљ је научити студенте корисним знањима, а ко хоће да се бави науком, само напред на Ph. D. Али пошто тражи рад професора и студената, као и стално унапређивање наставе, никоме се не свиђа.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Професори су за укидање болоње јер их мрзи да реформишу предмете. А они који то раде, мисле да се све своди на избацивање једног дела градива. Такође их мрзи да редовно долазе на факултет и држе наставу малим групама студената (правни, економски, етф...). Наравно да је лакше сабити 500 студената у амфитетар и да се понашаш као да си зајебао Бога, него да 2 професора и 3 асистента муку муче са 20 студената, не би ли их научили нечему од чега ће живети. Лудост је тврдити да је 2000 страна (фонт 6, и то скоро напамет) нормално за један испит. Једноставно је лакше држати све по старом руском систему, док сви не полуде. Због тога и неки испити од 3 бода захтевају више времена и рада него поједини од 12 (Ко је овде луд?).

 

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Професори су за укидање болоње јер их мрзи да реформишу предмете. А они који то раде, мисле да се све своди на избацивање једног дела градива. Такође их мрзи да редовно долазе на факултет и држе наставу малим групама студената (правни, економски, етф...). Наравно да је лакше сабити 500 студената у амфитетар и да се понашаш као да си зајебао Бога, него да 2 професора и 3 асистента муку муче са 20 студената, не би ли их научили нечему од чега ће живети. Лудост је тврдити да је 2000 страна (фонт 6, и то скоро напамет) нормално за један испит. Једноставно је лакше држати све по старом руском систему, док сви не полуде. Због тога и неки испити од 3 бода захтевају више времена и рада него поједини од 12 (Ко је овде луд?).

Имам само једно питање. Да ли су људи завршавали факултете пре болоњског система?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...