Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

U cemu je svrha predispitnih obaveza ako ih niko ne gleda?

Zadovoljavanje besmislene forme nametnute izmenama obrazovnog sistema. Niko ne gleda ocene sa vežbi, niti postoji šansa da bude onemogućeno polaganje ispita studentu koji nema nikakvih aktivnosti tokom semestra. Profesori sa Pravnog se mahom zalažu za ukidanje novog sistema. Kakvi kolokvijumi i ostalo, fakultet nije srednja škola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što su profani sa Pravnog mahom pametni ljudi.

Novi sistem visokog obrazovanja je sviranje kurcu u svim segmentima. Danas svaka dijabola može da ima diplomu, ista je totalno degradirana. Svako je ekspert za sve, a sve od ranije nosi etiketu retrogradnog. More marš.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mislite da su svi fakulteti posvećeni društvenim naukama.

Što više kolokvijuma u toku semestra je odlična stvar za tehničke predmete gde treba preći veliki broj oblasti. Kad izađeš na integralni ispit iz tako nečeg, tačno možeš da se ubiješ, a i onaj nesrećnik koji je uspeo sve to nekako da spremi posle toga neće znati gde je levo. Ovako cele godine vežbaš i radiš i em na kraju znaš (jer je svakom znanju potrebno vreme da se slegne), em ne moraš da se izoluješ u sobi na dve-tri nedelje pred ispitni rok.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mislite da su svi fakulteti posvećeni društvenim naukama.

Što više kolokvijuma u toku semestra je odlična stvar za tehničke predmete gde treba preći veliki broj oblasti. Kad izađeš na integralni ispit iz tako nečeg, tačno možeš da se ubiješ, a i onaj nesrećnik koji je uspeo sve to nekako da spremi posle toga neće znati gde je levo. Ovako cele godine vežbaš i radiš i em na kraju znaš (jer je svakom znanju potrebno vreme da se slegne), em ne moraš da se izoluješ u sobi na dve-tri nedelje pred ispitni rok.

Saglasan, ali to treba da bude stvar unutrašnje organizacije fakulteta, a ne predviđeno zakonom na nivou celokupnog sistema.

 

Vođe navijača su dokazani kriminalci!

Istina, mi volimo samo Kimija. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mislite da su svi fakulteti posvećeni društvenim naukama.

Što više kolokvijuma u toku semestra je odlična stvar za tehničke predmete gde treba preći veliki broj oblasti. Kad izađeš na integralni ispit iz tako nečeg, tačno možeš da se ubiješ, a i onaj nesrećnik koji je uspeo sve to nekako da spremi posle toga neće znati gde je levo. Ovako cele godine vežbaš i radiš i em na kraju znaš (jer je svakom znanju potrebno vreme da se slegne), em ne moraš da se izoluješ u sobi na dve-tri nedelje pred ispitni rok.

 

 

moracu se sloziti s kolegom moderatorom sto se ovoga tice. ja sam imala ispite koji su se polagali (procesiranje signala i telekom sistemi) u 10 kolokvijuma, svaki po 4 sata, i nas je petoro na godini jedva useplo sve to da oteli u toku jedne skolske godine. postojala je mogucnost da se prijavi ispit, ali onih nekoliko koj su pokusali da odjednom to poloze nisu zabelezeni u istoriji VTSa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта мислиш зашто их нема овде :haha:

Стварно, без зајебавања, не уписуј! Није лично искуство (хвала Богу), али је сто посто веродостојно. Ако већ не знаш шта ћеш, упиши пољопривредни. Ако ништа друго и у Европи је инг. пољопривреде тражено занимање. А овде сигурно нећеш лакше наћи посао са дипломом филозофског (или било ког другог факултета) него пољопривредног.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта мислиш зашто их нема овде :haha:

Стварно, без зајебавања, не уписуј! Није лично искуство (хвала Богу), али је сто посто веродостојно. Ако већ не знаш шта ћеш, упиши пољопривредни. Ако ништа друго и у Европи је инг. пољопривреде тражено занимање. А овде сигурно нећеш лакше наћи посао са дипломом филозофског (или било ког другог факултета) него пољопривредног.

pazi,nije da ne znam sta hocu da upisem. znam dobro sta hocu,folozofiju,a to sam hteo i prosle godine al jbg,omele me neke stvari.....

sto se poljoporivrede tice,to ne bih ni za zivu glavu upisao! zavrsio sam srednju poljporivrednu i pojeo sam ogromno govno,em sto me apsolutno ne zanima em sto nema sanse da bih mogao sad to da ucim,gomila predmeta od kojih mi se njake. :mrgreen:

i prosle godine je bio fazon filozofija ili nista,jer me zanima otprilike jedino to i psihologija. a i nikad ne bih upisao bilo sta gde ima fizike,matematike,hemije i ostalog. ja to gledam ovako,ako cu vec da studiram,bolje da ucim nesto sto me bar malo zanima,nego da ucim na silu stvari koje ne moguda smilim,da ne kazem na silu.

a sto se poslatice,to si potpuno u pravu! znam da sa diplomom filozofskog ne mogu maltene nigde da radim,ali o tome cu da razmisljam kad/ako zavrsim.... mislim,sad mi nije to cilj! :mrgreen:

 

sve u svemu,hvala na informacijama i dobroj volji! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam nesrecu da poznajem trojicu diplomiranih filozofa, od kojih su dvojica posle filozofije upisala jos po jedan faks (obojica igrom slucaja finansijski menadzment na nekim trash pseudo-fakultetima) kako bi uspeli da nadju posao, dok treci sa 31 godinom i diplomom parazitira.

ne mogu da tvrdim da su svi koji zavrse filozofiju degeni frapantno zatvorenih umova, ciji pseudo stavovi proisticu iz predrasuda i koji nisu u stanju da pojme nista van sopstvenog (veoma skucenog) iskustva, ali ova trojica to definitivno jesu. kompletan poraz znanja i razuma uopste.

drugim recima, oprezno s tim, 'leba se najesti neces, a da ucis da budes mediokritet nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš matematiku na filozofiji, btw. Imaš logiku na prvoj godini, a u drugoj valjda baš matematiku. Ozbiljno pitaj Tešu, ne zezam se. (Svakako o tome zna više od nas)

 

 

Moj savet - upiši filozofiju, ali počni da se baviš politikom, pa da odatle dobijaš pare. Ili se dobro oženi. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...