Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

U cemu je svrha predispitnih obaveza ako ih niko ne gleda?

 

kod mene ih bogami gledaju i ne daju ti da polazes taj predmet u toj godini ako ih ne ispunis

 

To je preporuka ko vrata :mrgreen:

 

hvala

 

 

Imaš matematiku na filozofiji, btw. Imaš logiku na prvoj godini, a u drugoj valjda baš matematiku. Ozbiljno pitaj Tešu, ne zezam se. (Svakako o tome zna više od nas)Moj savet - upiši filozofiju, ali počni da se baviš politikom, pa da odatle dobijaš pare. Ili se dobro oženi. :haha:

 

 

da nevena je upravu stvarno ima neka vrsta matematike.naime imamo na prvoj godini matematicku logiku koja nije bas matematika bukvalno ali prakticno ti isto dodje.i dosta je teska.ali srecom to je jedina matematika koju imamo na filozofiji.mada i ta logika je bespotrebna ali oni su bas zapeli za nju iz nekih akademiskih razloga.duga prica,idioti.uglavnom a sto se tice politike pa jeste dobra ideja ali to uopste nije lako.da bi uopste krenuo da se bavis politikom moras da imas jake veze ili puno kesa ili podrsku stranih obavestajnih sluzbi ili da imas ogroman talenat i sposobnosti i onda da iste iskoristis za slihtanje,lizanje dupeta,ponizavanje i preseravanje sve dok ne stignes negde.kada pogledas vecina danasnjih politicara su deca nekih velikih komunjara.a i od te price da se neko dobro ozeni nema leba preterano jer stvari uglavnom ne funkcionisu tako kod muskaraca.ako je barem za utehu 90te se naveliko vracaju sada u nasu zemlju pa ako imate srece ponovo ce procvetati siva ekonomija,docice inflacije i sranja pa eto mozda bude prilike ipak u ovoj zemlji za sposobne ljude

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti cilj da se zaposliš?

nije...........

 

Moj savet - upiši filozofiju, ali počni da se baviš politikom, pa da odatle dobijaš pare. Ili se dobro oženi. :haha:

opet,to za pare i posao je daleka buducnost,ne razmisljam o tome jer nema potrebe......... ne zanima me to.

upisacu je,hvala na savetu! :mrgreen::pivopije:

 

 

 

@teso,jel mozes da kazes sta seradi na prijemnom? mislim,znam da se polaze test opste informisanosti i da se pise esej iz filozofije,al super bi bilo da ti meni malo detaljnije objasnis pisanje eseja? kako to ide? imas vise tema pa izaberes,ili samo jednu? na koliko strana to mora da se napise,i za koliko vremena? tematske celine? sta si ti npr. pisao na prijemnom?

Edited by Stansfield

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@teso,jel mozes da kazes sta seradi na prijemnom? mislim,znam da se polaze test opste informisanosti i da se pise esej iz filozofije,al super bi bilo da ti meni malo detaljnije objasnis pisanje eseja? kako to ide? imas vise tema pa izaberes,ili samo jednu? na koliko strana to mora da se napise,i za koliko vremena? tematske celine? sta si ti npr. pisao na prijemnom?

 

 

pa na prijemnom dobijes tri pitanja i trebas da odgovoris na njih.to nije esej u bukvalnom smislu vec samo trebas da napises osnovne stvari na odredjenu temu.nikako nemoj iznosis neka svoja misljenja na ispitu niti ides u bilo kakavu apstarakciju.ono sto je za ispit potrebno jeste da se totalno skolski odgovori na ta pitanja.ne biras ti pitanja vec ti oni daju,svi imaju istih tri pitanja.imas ja mislim nekih dva sata.i ukupno sve moze da ima koliko god zelis stranica svejedno.uglavnom dosta je tipa dve tri stranice.ja sam na ispitu dobio hjumovu uzrocnost,kantov pojam analitickog i sintetickog,i platonovu teoriju ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao si da te interesuje psihologija - upisi to!

Moraces da se potrudis oko prijemnog jer je veliko interesovanje a grupa relativno mala :da:

Psiholozi se ipak traze - pocev od skola, zdravstvenih i drugih drzavnih ustanova pa do privatnih agencija koje rade raznorazna istrazivanja i u koje mozes da se uvalis i ostvaris kontakte jos u toku studiranja, radeci ankete

Filozofiju ne upisuj ni pod razno, od toga se neces leba najesti - ne kaze za dzabe latinska poslovica Pauper Aristoteles cogitur ire pedes tj siroma' Aristotel mora da ide pesice :haha::haha: u prevodu filozfija se ne isplati :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ako ga posao ne zanima, a ima svoje razloge, možda stvarno ima svoje razloge? Fazon, njegovi drže neku firmu, osiguran posao i te fore? Mislim, svi koji upisuju filozofiju su upoznati sa tom činjenicom, pa je opet studiraju. Tako da, ako stvarno hoće i voli to, nek upiše pa gleda posle šta će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i prosle godine je bio fazon filozofija ili nista,jer me zanima otprilike jedino to i psihologija

 

;)

Eto sam je rekao :zeleni:

I da ti kazem jos nesto

Lepo je upisati ono sto volis, ali kada dodjes u moje godine onda kreces da razmisljas na malo drugaciji nacin i otprilike skapiras da ces raditi ono sto ti se pre svega najvise isplati ekonomski pa makar to bilo i nesto sto ne volis bas toliko

Ako volis filozofiju, time mozes da se bavis u slobodno vreme i za svoju dusu, bogu hvala imas knjiga za citanje koliko hoces plus da ne pominjem internet :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvlacis iz konteksta............sve u svemu,znam zasto to pisem.@teso,i kako se boduje to? svako pitanje po 10 boda ili kako? na koliko pitanja si ti odgovorio?

 

pa da ukupno moze da se dobije 30 bodova

pa odgovorio sam na sva tri pitanja i dobio sam 19 bodova od 30

 

Dobro, ako ga posao ne zanima, a ima svoje razloge, možda stvarno ima svoje razloge? Fazon, njegovi drže neku firmu, osiguran posao i te fore? Mislim, svi koji upisuju filozofiju su upoznati sa tom činjenicom, pa je opet studiraju. Tako da, ako stvarno hoće i voli to, nek upiše pa gleda posle šta će.

 

upravo tako.i ja kada sam upisivao filozofiju sam znam da to nije profitabilna delatnost.i briga me za to.ko ume da se snadje u zivotu taj moze i sa filozofijom da zaradi.pogledaj samo djindjica doktorirao filozofiju,postao strani agent,namlatio se kesa,boleo ga kurac sve dok ga nisu roknuli.to sto neko upise filozofiju ne znaci da nemoze da se snadje

 

Treba tući ovog Tešu dok nije došao u poziciju da odlučuje o nečijim životima

 

pretnje preko foruma,pa dodjite onda slobodno tucite me

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sretoh prijatelja danas,covek je profesor filozofije u jednoj srednjoj skoli,kaze da skracuju program i uglavnom izbacuju filozofiju i sociologiju za 2-3 god iz programa srednjih skola.Mamu im jebem :violent:

A izgleda da ce i sa drustvenog ili prirodnog smera u gimnazijama.

 

Znaci perspektiva je slaba nazalost.

 

Zaglupljuju narod,skotine. :icon_ne:

Edited by Djilas Spasitelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao si da te interesuje psihologija - upisi to!

Moraces da se potrudis oko prijemnog jer je veliko interesovanje a grupa relativno mala :da:

Psiholozi se ipak traze - pocev od skola, zdravstvenih i drugih drzavnih ustanova pa do privatnih agencija koje rade raznorazna istrazivanja i u koje mozes da se uvalis i ostvaris kontakte jos u toku studiranja, radeci ankete

Filozofiju ne upisuj ni pod razno, od toga se neces leba najesti - ne kaze za dzabe latinska poslovica Pauper Aristoteles cogitur ire pedes tj siroma' Aristotel mora da ide pesice :haha::haha: u prevodu filozfija se ne isplati :zeleni:

u pravu si potpuno! ali,ja sa mojim uspehom teoretske sanse nema da upadnem na psihologiju,plus sto sad nemam vremena ni da je spremim..........

 

@teso,kakva je konkurencija na filozofiji? sa koliko bodova se ide na samofinansiranje a sa koliko se upada na budzet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se nista raspitivao,juce mi je to prvi put u zivotu palo na pamet i eto tako sam jednostavno u jednom danu resio sta cu da radim narednih 5 i vise godina.........

pitam ga za informacije kojih nema na sajtu i u informatoru! sigurno ne pise na sajtu koja pitanja su bila prosle godine. a bogami nisam video ni da pise nesto o konkurenciji i sa koliko bodova se upada!

sta se ti ubacujes uostalom? nista ja tebe nisam pitao.

sta,sad si ti kao ispala pametna posto si mi dala informaciju da ima informacija na sajtu,a ja debil jer za to do sad nisam nikad cuo? na razumem..........

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se nista raspitivao,juce mi je to prvi put u zivotu palo na pamet i eto tako sam jednostavno u jednom danu resio sta cu da radim narednih 5 i vise godina.........

pitam ga za informacije kojih nema na sajtu i u informatoru! sigurno ne pise na sajtu koja pitanja su bila prosle godine. a bogami nisam video ni da pise nesto o konkurenciji i sa koliko bodova se upada!

sta se ti ubacujes uostalom? nista ja tebe nisam pitao.

sta,sad si ti kao ispala pametna posto si mi dala informaciju da ima informacija na sajtu,a ja debil jer za to do sad nisam nikad cuo? na razumem..........

Nemoj da budeš drzak, odje ljudi pametnim savjetima oće da ti pomognu.

Moj savjet bi ti bio da sačekaš da ti se ta želja slegne (govorim ti iz ličnog iskustva, eo prelistaj koju stranicu viđećeš da sam se i ja raspitivao za filozofiju) jedno nedjelju dana, pa hladne glave odluči.Odustao sam od filozofije zbog navedenih razloga, i odlučio se za komšiluk, filolođiju.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već ga vidim na barikadama kako kuka zbog školarine i potrebnog broja bodova za upis druge godine.

 

Ili mu treba fakultet zbog nasledstva, k'o Bobi Popadiću.

kako volim tako te sajber duhovite ljude............

jel ti jedes govna tako i kad pricas sa covekom u lice ili samo siris muda kad znas da si bezbedan?

ja mislim da je ovo drugo,nema sanseda si tako duhovit i u realnosti,ovde mozes tako malo po netu da glumis lakrdijasa,sta te boli kurac. jel da? ili gresim? jel kenjas tako kad odes na tekmu da se kacis na ogradu i urlas kao zivotinja? majmun klasican!

 

Nemoj da budeš drzak, odje ljudi pametnim savjetima oće da ti pomognu.

Moj savjet bi ti bio da sačekaš da ti se ta želja slegne (govorim ti iz ličnog iskustva, eo prelistaj koju stranicu viđećeš da sam se i ja raspitivao za filozofiju) jedno nedjelju dana, pa hladne glave odluči.Odustao sam od filozofije zbog navedenih razloga, i odlučio se za komšiluk, filolođiju.

znam ja da hoce da mi pomognu,ali to nece postici pitanjima na koja je odgovor ocigledan......

sta,htela je da mi pmogne pitanjima da li sam se raspitiviao ista o faxu?! pa,naravno da jesam.

mani je,brate,glava odavno hladna,verujem ja tebi ali ja sam i prosle godine hteo da upisem filozofiju ali nisam iz privatnih razloga,nebitno. nisam ja to odlucio pre neki dan. razmisljao sam i o filoloskom ali sam shvatio da nemam ja bodove za to.

zbog cega si ti odustao od filozofije,sta te je odbilo?

Edited by Stansfield
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...