Jump to content

Whiplash


dr.lecter

Recommended Posts

USA Thrasheri iz New Yersey-a

Osnovani su daleke 1983 a prvi album Power And Pain izlazi 1986. kojeg je odsvirala 3T postava.Odlican album kao i sledeca dva Ticket To Mayhem i Insult To Injury.Posle ove ploce prve pauzu sve do ´96 kada izlazi povratnicki album Cult Of One sa dosta izmjenjenom postavom.

Meni su uvijek bili u vrhu Thrash Metal lige...

 

Power And Pain 1986

Ticket To Mayhem 1987

Insult To Injury 1989

Cult Of One 1996

Sit,Stand,Kneel,Prey1997

Trashback 1998

Messages In Blood 1999

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva tri albuma imam od njih na kasetama a Insult To Injury imam na ploči Nemačko izdanje.

Thrash do vrha

 

Posle tih albuma ništa nisam čuo ..jesu zadržali taj stari stil muzike?

A šta se dešava sada sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nasu zalost nisu Cult Of One je dobra ploca ali je odsvirana u nekom Slow Thrash/Heavy Metal fazonu isto vazi i za Sit,Stand... samo sto je materijal sa ovog uradka vise nego skroman.

Ali zato Thrashback je zlo.Vratili su staru postavu i odsvirali stare demo stvari plus nesto novih a produkcija je vrhunska.Thrashback je album kojeg svaki Thrash fan treba imati u svojoj kolekciji.Uradili su i vinil od ovoga sve sa starom slikom na omotu...

Messages In Blood je skup starih demo i live snimaka neznam tacno sta je , morao bih potraziti cd i posle ovog nisam vise nista cuo onjima na zalost nemaju homepage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Triple Tony attack hehe..nemaju bolje od "Power And Pain"! Ok.."Insult To Injury" je mozda i zarazniji(Burning Of Atlanta, Snake Pit..), al P&P je sveukupno jaci, i nenadjebivi riffovi,. Jedini album koji ne volem je SSKP..a ko bi rekao da ce vec sledece godine izdati jos jedan izvrstan album Thrashback! Samo dokaz toga kakvu mjuzu ona trojka moze da napravi..a na SSKP i ne znam koji su sve momci bil upleteni..a i na TB je re-recorded verzija moje definitivno omiljene whiplash pesme "King With The Axe" :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Tonny trio :D

Imam Insult to Injury i Cult of One.

Insult mi je bash przacina i po, pogotovo mi se svidja Essence of Evil, sa uplivima blek gitara...

Cult nije ostavio neki utisak, stavise sam i u jednom trenutku i zaboravio da ga imam, ima ona neka valjda balada Heavennut il nesto, to se secam da je bilo ok il nesto :D

 

Uzdravlje

 

Konacno sam uspeo da nabavim i njihov video snimak. :muzicar:

Sjajni su! :rockdevil:

Nazalost, traje samo 14 minuta i tu su 3 pesme: Message in Blood, Snake Pit i Last Nail in the Coffin.

BTW ima li neko njhihove tekstove (a da nisu prva dva albuma u pitanju)?

Pozdrav.

 

Probaj ovde da nadjes, kliknes na album koji oces i tamo ce ti izlistati pesme i sta sve ne i ako ima, a ja sam proverio da vecina ima, bice ti tamo opcija "Lyrics"

Uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MREzAsTI_MEn: Hvala puno, nasao sam tekstove. :)

Sto se tice njihovog opusa, meni je najdrazi prvenac Power and Pain, zatim Thrashback, pa onda ide Ticket to Mayhem. Insult to Injury nije los mada i nije nesto (ja imam i ono izdanje sa zivim stvarima iz CBGB-a), Cult of one i Sit, stand, kneel, pray nisu nista posebno.....

Imam i neki dva bootleg-a iz 1985 (New Jersey - 10 pesama) i 1988. (Bochum - 4 pesme), uzivo zvuce sasvim korektno.

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pored Testamenta i Gothic Slama,Whiplash mi je najjachi bend iz Amerike.Uostalom glavni uzori death metal bendovima 80-ih su bili Coroner i Whiplash.Ova dva benda su muzichki najpotkovanija od svih dotadashnjih Thrash Metal bendova.Meni je omiljeni Power and Pain ali gotivim i ove novije albume iako od Cult of One pa na ovamo ne sviraju bash najkarakteristichniji Thrash.Novi albumi su muzichki ok mada su imali pomalo dodirnih tachaka sa grungeom josh na Cult of One albumu shto ne znachi su Cult of One,Thrashback i Sit Stand Kneel Pray loshi albumi samo shto to vishe nije stari Whiplash jbg.Na prvom albumu back vokale pevaju pevach iz Agnostic Fronta i Carnivore-a.Nazalost stalno su imali problema sa postavom pa zbog toga od 1999 nisu nishta ni izdali.Nadam se da ce ponovo da se okupe.A kad smo vec kod toga chuo sam da se Possessed okupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono shto me najvishe odushevljava na prva tri albuma jesu bubnjevi i produkcija.Po pitanju produkcije sve je za to vreme savrsheno ispalo.Ne znam ko im je radio produkciju ali svaka mu chast.Bubanj je odradjen nenormalno dobro.Jedno vreme sam mislio da koriste trigger na bubnjevima,ali koliko znam bubnjar je radio na pravim bubnjevima...Stvarno mu se divim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo bubnjari, posto su menjali bubnjara. Toni Skaljone se bio pridruzio Slayer-u na "REign In Blood" turneji, ali se posle toga Lombardo vratio, a oni su u medjuvremenu nasli zamenu u liku Dzoa Kandjelozija, koji je posle svirao na Kreatorovom albumu "Caus For Conflict".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Био се затрескао у неку Швабицу, па се преселио у Немачку. Ваљда му је требао посао да некако преживи. А где ће Талијан него у пицерију?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...