Jump to content

Neurosis


darthmoog

Recommended Posts

Preslusah novi album jedno tri puta, i poprilicno sam zadovoljan. Ima gruva ima tonova, ima i tih nekih novih momenata sa klavijaturama/violinama. U sustini Neurosis je uvek bio dobra kombinacija brutalnosti i atmosfere, tako da mi se cini da su i ovaj put to uboli :)

 

Licni fav mi je My Heart For Deliverance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona melodija u "All Is Found... In Time" na 4:39 :wub:

 

Sjajan je album, svakim slušanjem sve bolji. Ima dosta momenata koji podsećaju na ranije albume, naročito me je iznenadila masa fleševa na "Times Of Grace", no opet sve zvuči sasvim novo i sveže, nikakvo ponavljanje, reciklaža ili šta već, samo stari vajb i energija koji ne umiru. Omatorili su, usporili su, sve su hermetičniji, bradatiji su i ružniji nego ikad i vrhunski im to stoji.

 

Jebeni NEUROSIS bre.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se novi, ima elemenata sa starih radova i nekih novih fazona, nekako me najvise vuce na Given To The Rising. Ne istice se nesto tezinom, izgelda da su se najvise fokusirali na atmosferu koju Noah Landis gradi, sto je odlicno odradjeno.

U par pesama upadaju neki Earth momenti, onaj sjajni deo na polovini My Heart For Deliverance nesto najbolje sto sam cuo ove godine.

Kulminacija pri kraju At The Well zvuci stravicno. Svidja mi se i detalj kad upadnu gajde na polovini pesme, klasicni Neurosis fazoni poslednji put sam to cuo na ASTNS. Za sada bih jos izdvoijo Bleeding The Pigs, pesma sa najmracnijom atmosferom na albumu.

Naravno, treba ovo jos slusati, nije lako svariti njihovu muziku posle par slusanja.

Razlog zbog kojeg obozavam ovaj bend je sto kad god slusam bilo koji njihov album uvek pronadjem neki novi momenat koji ranije nisam primetio, uvek se neki novi detalj pojavi koji posle obozavas do besvesti, tako je verovatno i sa ovim albumom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle visednevnog slusanja, album polako pocinje da "lezi na svom mestu". Najbolje je to kod Neurosis, sto ta "opsta" mesta kod njih u njihovom sviranju nekako nikada ne deluju otrcano. Mozda je to samo moj licni utisak, al oni su bend koji iznova i iznova moze da se slusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim i ja, ali ovo izgleda jednostavno previše, kao da su nalepili sličicu na majicu, plus ovaj logo izgleda kao da je od nekog folk metal benda. Više volim kad se motiv stapa sa majicom, ovako nešto:

2005_neurosis.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

random hobotnice, svi to sada furaju.

 

E jel može neko da mi kaže nešto o kvalitetu ovog mp3-a koji je iscureo, nekako su neujednačeni tihi delovi sa glasnijim, baš se tiho čuje kad su mirnije deonice u pesmama, čak i kad pojačam zvuk, a onda raspali glasno, opet možada ja umišljam, ima li neko sličan utisak?

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dosadan novi album, preslušao sam ga mnogo puta ali je i dalje naporan ko žensko zvocanje. Mnogo opštih mesta koje su vrteli na prethodnim albumima. Mislim da su malo izlizali taj svoj fazon, a ne žele ili ne mogu da sviraju ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je njihov fazon i respekt, imaju svoj zvuk, koji ja nazivam spiritual metal, i to ce da furaju dok ne ode neko u grob od njih... kad su bili mladi bili su besni i spiritualni a sad su stari, mudri i spiritualni

 

inace album je grower definitivno, ima dosta dobrih semplova, to je njihov vajb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je logičan zaključak da ljudi koji redovno izdaju solo albume, imaju Tribes Of Neurot, Harvestman, Blood And Time... ne znaju da sviraju ništa drugo sem Neurosis fazona.

 

Imaju i ljudi iz drugih bendova side projekte pa menjaju zvuk iz albuma u album, ne vidim kako to isključuje jedno drugo.

Edited by Live
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa drugim bendovima, ja samo iznesoh činjenice da oni itekako znaju da sviraju druge stvari.

 

U principu ovo što chess reče, sviraće oni ovo do smrti i to je to, a imajući u vidu da su oni i osmislili ceo ovaj fazon i da bez njih ne bi bilo stotina i stotina drugih bendova, ja od njih nikakvu dalju inovaciju ne tražim, samo nek' deru ono što hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakim novim slušanjem se sve manje ložim na novi Neurosis, mislim da su kiksnuli dosta na gitarama, praktično nema ni jedne gitarske deonice koja se ističe. Sve pesme su nekako na istu foru, ravne i bez energije. Neurosis ima baš veliku zaleđinu, izdali su bitne albume i stvorili neki svoj ambijent koji ponavljaju na svakom izdanju, čini me se da na ovom albumu taj "Neurosis mitos" služi da bi se prikrio deficit muzičkih ideja. Čak su mi i lirike mnogo generične, sve opšta mesta sa prethodnih albuma.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar je novi album, ali nije pomerio neke urnebesne granice kao 4 albuma pre toga.

 

novi je negde izmedju the eye of every storm i given to the rising, s tim sto nije toliko miran, srebrno-beo i transcendentalno cist kao the eye of every storm, niti crn, prljav, s vetrom i prasinom u ocima i raspuklom korom od drveta kao sto je given to the rising.

 

novi je malo u fazonu "neurosis za pocetnike", sto nije losa stvar - dovoljno su matori i dovoljno su toga vec dokazali da je i ovo dovoljno. naravno, ima sjajnih momenata ali svaki put kada se zavrsi album slusa mi se the eye ili rising.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...