Jump to content

UFC / Ultimate Fighter


Vresište

Recommended Posts

Brate,taj udarac pomera unutrasnje organe...

 

Kakvi su carevi :haha:

http://www.youtube.com/watch?v=cPpnrGlG9dE&feature=player_embedded

 

Amaterski 'dokumentarci' samo nicu na netu,evo jednog odlicnog

http://www.youtube.com/watch?v=77QoN2P90b0&feature=related

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor ima jedan poraz koliko mi je poznato,od nekog japanca na pocetku karijere...

Да, знам. Као што рече колега Poor Twisted Me то је био технички нокаут (посјекотина) изазван недозвољеним ударцем (лактом). Тако да сам то занемарио јер очигледно није исправна одлука. :meshuggah:

 

Сјутра Randy Couture vs Brandon Vera... навија се за Рендија наравно јер је ходајућа легенда. Свака му част кад има снаге и воље у тим годинама (46) за овакав захтјеван и опасан спорт.

 

Иначе, једва чекам K-1 WORLD GP 2009 FINAL 5. децембра. То ће бити спектакл.

 

k1-2009-tournament-table.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorili ste vise sa fedorom. Jedva cekam da ga vidim kako ce da se pokaze protiv Belforta, Gonzage, Lidela. Ako bude prilike. Posto nisu svi od njih HeavyVeight.

 

Voleo bih da ga vidim protiv recimo A.Silve. Jesu potpuno razlicita kategorija, ali recimo mislim da bi ga silva dobio.

 

Istina da fedor ima jak skor, ali to je to. I ima HV.

 

Opet svi pricaju o fedorovoj snazi, svi zaboravljaju da su mu 2\3 pobeda polugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraju oni jos mlijeka da piju da bi i pomislili da se bore sa Fedorom..Pogotovo Gonzaga. Popio je nokaut za 1 minut od Carvina predzadnji mec. Prije toga od Couture-a,pa od Werduma,koji jedino mozda i moze da parira Fedoru. PObijedio mu je brata,mada svi znamo da on i nije neki brac. Lidell vec prica o povlacenju,a i nijesu ista kategorija. Ali đe Gonzaga....:lol:

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraju oni jos mlijeka da piju da bi i pomislili da se bore sa Fedorom..Pogotovo Gonzaga. Popio je nokaut za 1 minut od Carvina predzadnji mec. Prije toga od Couture-a,pa od Werduma,koji jedino mozda i moze da parira Fedoru. PObijedio mu je brata,mada svi znamo da on i nije neki brac. Lidell vec prica o povlacenju,a i nijesu ista kategorija. Ali đe Gonzaga....:lol:

 

Vec pricasmo o tome. Lidel prica o povlacenju jer ima vec punkurac turnira iza sebe. Dosta bacao i bio bacan po ringu. Ali bi mogao da dobije Fedora. Gonzaga isto. Zato sto nikad ne idu na grapling, a fedor uvek pre graplinga voli malo da se "mlati". Od lidela, gonzage i belforta bi dobio po sred picke.

 

A vi kako ocete.

 

Ti borci o kojima pricam i koje ja spominjem su oni koji su se cepali od ufc-a dok jos pravila tamo nisu ni postojala ( na neki nacin.. postojala su pojedina naravno ) A Emalieonko je kalio ring zanata Sambo i Judo takmicenjima.

Tacno se vidi njegovo iskustvo u graplingu, isto kao sto se videlo Garsijino. Za razliku od ostalih gde su se svi mnogo vise fokusirali na kick box i dosli iz te price.

 

Fedor je dosao iz Graplinga i tu je njegova najveca snaga.

 

 

O gonzagi sam vec pricao i rekao zasto pije batine. Sa fedorom bi on izasoa na kraj.

Borilacki sportovi su takvi da neko ko je zadnji na tabeli moze da icepa prvog. Ako mu zna "manu"

 

svi ljudi koji dobro pesniche su opasni po fedora.

 

Cro cop? Pa normalno da ga je iskidao fedor i da crocop bezi od njega kad cro cop najvise nade polaze upravo u noge. A cro cop nije brus li da moze toliko brzo da sutne fedora. Drugim recima ima kilav sut nogom. Jak ali kilav.

 

Koliko vas ovde ima iskustva sa borilackim vestinama i sparinzima koji ukljucuju od graplinga do udaranja bilo koje vrste?

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor je izdrzao udarce koje bi vecinu boraca pokosili,pogledaj u zadnjoj borbi,kada je protivnik iznad i udara ga po licu svom snagom,borba se odmah prekida,Fedor je bio priseban da pokusa polugu na ruci,posle toga je ustao kao da nista nije bilo.Jedino ko je uspeo da ga uzdrma bio je onaj japanac koji mu je kroseom razbio glavu,a on opet nije pao,na kraju ga je Fedor dobio na isti fazon,levi krose i klasicno davljenje.

 

To ko koliko dobro pesnici nema nikakve veze,bitna je psihicka pripremljenost.Koliko vidim i on ima dobar rad ruku,tj. dobru boksersku vestinu,a druga je stvar sto on gleda da borbe zavrsi u parteru nekom polugom.to ga ne cini losim udaracem,jednostavno to vise voli.

Tako da je pitanje ko bi od tvojih navedenih izasao na kraj sa Fedorom,necu da tvrdim da je nepobediv ali imaju oni jos da se uce da bi mu dorasli.

 

Ja sam radio sparinge sa likom koji trenira taekwondo,istina ispegla me nogama dok se ne dokopam njegovog kimona,e onda on tu vise nista ne moze.Najobicnije 'ciscenje'

ga baca u nebo,a posto ne zna padove dodatno mu doprinosi da se razbije na tatamiju.

Sta bi se tek desilo na betonu,o tome ne zelim da razmisljam.

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam iskustva u boksu,a trenirao me je drug nekih godinu dana i jiu-jitsu. Nikad MMA sparing.

 

Sad...opet pricamo istu pricu. Gonzaga je kurac. Jedini borac kojeg je on dobio, a da je ime u MMA je Cro Cop i to kad je odavno prosao svoj zenit. 

 

 

svi ljudi koji dobro pesniche su opasni po fedora.

 

 

Tim Sylvia? 2 puta UFC sampion? 36 sekundi je trajao mec. Izraziti stand up borac.

Semmy Schilt (neprikosnoven u K1 dugi niz godina)? Fedor ga je tukao citavi mec.

Arlovski? Odlicna rucna tehnika. Prva runda KO

Rodzers. 10 meceva,10 nokauta,stand up borac. druga runda KO

Cro Cop ( ne mogu da vjerujem da si rekao za nekog ko ima 30 nokauta haj kikom da ima kilav shut,odgledaj njegove k1 meceve) kad je bio najjaci,bio je inferioran,sem mozda u prvoj rundi.

Mark Hunt? mnogo zajeban borac i u k1 i u mma. Prva runda submission.

 

Ti borci o kojima pricam i koje ja spominjem su oni koji su se cepali od ufc-a dok jos pravila tamo nisu ni postojala ( na neki nacin.. postojala su pojedina naravno ) A Emalieonko je kalio ring zanata Sambo i Judo takmicenjima.

 

 

Fedorov deb u MMA je bio 2000-e godine. Od tada je imao 33 meca.

 

Gonzangin debi 2003. 15 meceva. Kad vec pricamo o kaljenju zanata.

 

Evo sad je Couture dobio Veru. Znas kako? Nametnuo je svoj stil. U pesnicenju,ovaj ga je dva puta raznio. Ali,onda se pridgne,pritjera ga uz mrezu i onda tuce. To je njegov stil. Jos niko nije nametnuo Fedoru svoj stil borbe,upravo obrnuto. Najblizi tome je bio Arlovsky,ali je prosao kako je prosao.

 

Na kraju krajeva,misli ti sto oces. Rezultati govore za sebe (i za sve ostale). Kao i titule,sampionski pojasevi,slava,zelja svih boraca da mu skinu skalp. Koji jebeni Gonzaga...

 

Edit: Evo sad vidim da je Lidel izgubio 4 od 5 zadnjih meceva. Jak kandidat da skine Fedora sa trona.

 

 

Edited by Poor Twisted Me
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se ovaj i3 opasno iskenjao - cus da ovi paceri dobiju Fedora :haha:

Belfort je bio najbrzi udarac UFC-a, a onda dodje Kotur i udavi ga ko od sale. Gonzaga je toplo hladno, Lidell odavno prosao najbolje godine. Fedor je doktor za MMA, najkompletniji borac koji uvjek je sposoban da se prilagodi bilo kojoj situaciji. Plus je izdrzljiv kao konj, kakve je sve udarce primao i opet izlazio iz svog tog sranja kao pobjednik.

 

Ja kapiram da ovdje postoje ljudi koji vole da seru u stilu 'sta bi bilo kad bi bilo', i da onda svoje sulude stavove opravdavaju nekim lijevim argumentima. Ma hajde. Rus bi polomio kao cackalice sve ove pobrojane, i to u najboljim izdanjima. A ne sad kad su izdusene zamlate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor je izdrzao udarce koje bi vecinu boraca pokosili,pogledaj u zadnjoj borbi,kada je protivnik iznad i udara ga po licu svom snagom,borba se odmah prekida,

Jel si gledao ti recimo Lidela kako pije udarce u glavu pada i dize se?

 

Ja sam radio sparinge sa likom koji trenira taekwondo,istina ispegla me nogama dok se ne dokopam njegovog kimona,e onda on tu vise nista ne moze.Najobicnije 'ciscenje'

ga baca u nebo,a posto ne zna padove dodatno mu doprinosi da se razbije na tatamiju.

Sta bi se tek desilo na betonu,o tome ne zelim da razmisljam.

 

Ok, ajd probaj to sa nekim ko trenira boks. :)

Pretpostavljam da si dobar dzudista, dakle probaj sa bokserom otprilike svog ranga. Tezine i iskustva.

(skratio asm post ne mogu da se peglam sa neznalicom kao sto je Morbid God )

 

@Poor twisterd. Ovo ce otprilike da objasni ukratko:

 

 

 

Za kraj, na koga ja sve poentiram da moze da pobedi Fedora.

 

Belfort

A.Silva.

Lesnar

Lidell

+- Gonzaga

 

I objasnio sam zasto.

Jer su standup, brzi, jaki, prejaki treninzi. Znacajno su bolji od Fedora na standup-u, i solidni da mogu da se nose u parteru i Klinchu.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor dosad nije pao,that's the point.Ne kazem da nece ali kako stvari stoje trenutno tesko da bi ko mogao da ga dobije.

To sto moze da naleti na dobrog udaraca nema nikakve veze,samim tim sto moze da istrpi nesto neverovatno moze da ga satera u parter,i tu je kraj price.Randleman je rvac pa se opet snasao bolje od njega.

Evo koji je Rogersov stil Boxing, Muay Thai, Wrestling.Sta da pricamo mi dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fedor dosad nije pao,that's the point.Ne kazem da nece ali kako stvari stoje trenutno tesko da bi ko mogao da ga dobije.

To sto moze da naleti na dobrog udaraca nema nikakve veze,samim tim sto moze da istrpi nesto neverovatno moze da ga satera u parter,i tu je kraj price.Randleman je rvac pa se opet snasao bolje od njega.

Evo koji je Rogersov stil Boxing, Muay Thai, Wrestling.Sta da pricamo mi dalje?

 

posteno odnos pobeda i poraza mu je odlichan sa obzirom koliko borbe.

 

Ama, pusti ti rodzersa. da ne palamudimo mnogo:

 

http://mma.fanhouse.com/2009/07/12/dana-white-fedor-emelianenko-vs-brock-lesnar-will-happen-event/

 

http://www.youtube.com/watch?v=m3rZcQyXVeg&feature=related

 

Pa ce da pricamo. :)

 

Moja prognoza Lesnar.

Fedoru "tron" jos otprilike maks god dana. Posle toga je provaljen i padace kao lud.

 

.Randleman je rvac pa se opet snasao bolje od njega.

 

Fedor Judo & sambo. Obe su zastupljene i u parteru i u rvachkom klincu. Jako. Dosta iskustva tu.

 

o moze da naleti na dobrog udaraca nema nikakve veze,samim tim sto moze da istrpi nesto neverovatno moze da ga satera u parter,i tu je kraj price.

 

Ne sanjari druze. Kada pricamo o udaracima razlike su velike. Mnogi tu imaju dobru tehniku ili snagu. Kada pricamo o udaracu pricamo o tehnici + snaga u isto vreme.

Dakle ljudi kao Lidell.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Poor twisterd. Ovo ce otprilike da objasni ukratko:

 

 

Za kraj, na koga ja sve poentiram da moze da pobedi Fedora.

 

Belfort

A.Silva.

Lesnar

Lidell

+- Gonzaga

 

I objasnio sam zasto.

Jer su standup, brzi, jaki, prejaki treninzi. Znacajno su bolji od Fedora na standup-u, i solidni da mogu da se nose u parteru i Klinchu.

 

Procitao sam ti onaj dugacki post. Bar vise ne potenciras Gonzagu toliko. :haha:

 

 

Lesnar je prvenstveno rvac,pa onda sve ostalo. Prejak je,ali vidjecemo ga protiv Carvina,trebalo je za koji dan da se odrzi,ali zbog neke bolesti Lesnara ,odlozeno je za januar. Carvin je prejak udarač i odlican rvac. Raznosi. Svaku borbu je zavrsio TKO-om u prvoj rundi.

 

Anderson Silva je cudoviste. Mnogo dominantan borac i da su ista kategorija ,Fedor bi definitivno imao posla. Izazvao je Roy Jones JR.- na boks mec,da dokaze da MMA borci imaju tehniku,a i sam je boksovao ranije. 2w 1 L mu je skor. UFC ne dozvoljava tu borbu,ali vidjece se nesto. Licno,mislim da ce Junior deklasirati,iako nije vise sto je bio,a bio je jedan od najboljih boksera ikad. Ali,kao sto rekoh,2 kategorije su razlike izmedju njega i Fedora.

 

I to su ti borci kojima dajem neku sansu,ovi ostali sto si naveo bi bili pojedeni :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam ti onaj dugacki post. Bar vise ne potenciras Gonzagu toliko. :haha:

 

Ma ja gotivim gonzagu i njegov stil borbe itd.

Al ne potecioniram ga kao najjaceg. Slab je u klincu.

Ali idalje smatram da je EKSTREMNO jak borac. Mautai i BJJ.

 

 

Lesnar je prvenstveno rvac,pa onda sve ostalo. Prejak je,ali vidjecemo ga protiv Carvina,trebalo je za koji dan da se odrzi,ali zbog neke bolesti Lesnara ,odlozeno je za januar. Carvin je prejak udarač i odlican rvac. Raznosi. Svaku borbu je zavrsio TKO-om u prvoj rundi.

 

 

Americko rvanje, je malo drugacije od tipichnog rvanja to zansh i sam. Dobar je lesnar, jeste prvenstveno rvac, ali ima jak trening dosta boksa. I dosta je brz.

 

Anderson Silva je cudoviste. Mnogo dominantan borac i da su ista kategorija ,Fedor bi definitivno imao posla. Izazvao je Roy Jones JR.- na boks mec,da dokaze da MMA borci imaju tehniku,a i sam je boksovao ranije. 2w 1 L mu je skor. UFC ne dozvoljava tu borbu,ali vidjece se nesto. Licno,mislim da ce Junior deklasirati,iako nije vise sto je bio,a bio je jedan od najboljih boksera ikad. Ali,kao sto rekoh,2 kategorije su razlike izmedju njega i Fedora.

 

Ja se nadam nekoj borbi otvorenih kategorija, pa da ce Asilva da se nadje u ringu sa fedorom.

Desavalo se.

 

I to su ti borci kojima dajem neku sansu,ovi ostali sto si naveo bi bili pojedeni :da:

 

Ja dajem svima koje sam naveo.

 

No, sta mislis sta ce da radi Tito ORtiz, sada kad se oporavio i krenuo sa treninzima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja se nadam nekoj borbi otvorenih kategorija, pa da ce Asilva da se nadje u ringu sa fedorom.

Desavalo se.

 

 

Ja dajem svima koje sam naveo.

 

No, sta mislis sta ce da radi Tito ORtiz, sada kad se oporavio i krenuo sa treninzima?

 

Tito je dobar. Vidjecemo ga sad sa Griffinom (koji je popio jedan od najblamaznijih nokauta od Silve prije pola god mozda). Zajeban borac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sanjarim ja nista,pokusavali su da ga peglaju i u stojecem stavu,sve ih je zakivao za pod.

 

Ma ajde molim te... 70 % fedorovih protivnika su bili neki lowclass borci.

Mislim dobri su oni ali nisu ta liga.

 

 

Nisam bas razumeo sta je rekla ona tetka u prevodu. Hope it'll happen.

 

 

 

Tito je dobar. Vidjecemo ga sad sa Griffinom (koji je popio jedan od najblamaznijih nokauta od Silve prije pola god mozda). Zajeban borac.

 

Zivotinja je, ali su ga pretukli Belfort i Lidel.

 

Edit: moja greska nije belfort.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zena je uzasan prevodilac. Ako je dobro prevela,Fedor je rekao da misli da ne moze to da se ostvari,prvenstveno zbog ugovora koji ima SIlva sa UFC-om,ali da bi volio tu borbu.

 

Uh.... ko zna, ja se iskreno nadam da ce se dogoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...