Jump to content

Poison


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Kao i mnoge druge kvalitetne teme, i ova je nestala prilikom Velikog Nestanka Tema™...

 

Dakle, popularni hard rock sastav, LA škola, druga polovina '80-ih, žene u histeriji zbog njih a i njihovi muževi zbog njih (prve zbog benda, drugi zbog žena), red rokanja, red balada, osjećaji i kaubojske čizme.

 

Da sad ne bih čitavu biografiju redao (pa da ne ostane materijala za raspravu), ostavljam samo web adresu te poziv hordama njihovih obožavalaca da se jave da održimo plamen...

 

http://www.poisonweb.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zanimljivo mi je bilo videti da su na VH1 bas u toj emisiji o tzv. hair metalu (kako mrzim ovaj izraz) za trenutak kada je isti umro odabrali poslednji Poison koncert. Oni su se de fakto vec bili raspali, ali su izasli da odsviraju i RASPALI SE NIKAD GORE! Taj trenutak je navodno oznacio smrt hair metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam taj strah i frku od feminiziranih muškaraca uvek nekako kapirao kao latentnu sklonost ka homo varijantama, kao i homofobičnost samu po sebi. Nekako je bedak nekoga ko je pojebao sve što se micalo a da ima sisu prozivati na račun imidža koji mu je btw i doneo sve te ribe.

 

Da su znali da sviraju, nisu i to katastrofalno, ali je u njihovom slučaju to bila prednost jer su pravili pesme od par akorada i pazili koji su to akordi i dal će bit' hita il neće. U svakom slučaju, meni je simpatično kad se setim, bilo je to drugačije, naivnije vreme i rock'n'roll življenje 11 na skali od 1 do 10, ludenje šizenje.

 

Zanimljivo mi je bilo videti da su na VH1 bas u toj emisiji o tzv. hair metalu (kako mrzim ovaj izraz) za trenutak kada je isti umro odabrali poslednji Poison koncert. Oni su se de fakto vec bili raspali, ali su izasli da odsviraju i RASPALI SE NIKAD GORE! Taj trenutak je navodno oznacio smrt hair metala.
Metala uopšteno, ako se dobro sećam...A ono kad su izašli Tommy Lee i Halford sa ovim klincima kao come back metala :D Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

3/5

1 of 2 people found the following review helpful:

A Very Admirable Effort, July 25, 2001

Reviewer: Sean Ares Hirsch (Swan Lake, New York) - See all my reviews

3 1/2 Actually. Poison was never my favorite group. I never felt they had the edge of Exodus or King Diamond. But there are reasons I feel this group deserves a special place in the history of music. (1) Their music does not match the quality of Exodus or King Diamond. But it is admirable that they do not hide behind noise and effects. (2) Their song writing is not as powerful as that of Exodus or King Diamond. But, they DO NOT hide behind issues that wore thin a long time ago, obscenities, or sickening subjects we can find in any newspaper today. Poison never was my favorite group. But the fact that they don't hide behind excess noise, worn out issues, or cursing like most SO CALLED musicians do today, makes them heroes as far as I'm concerned. Well, enough comparisons. The music has a good moderate intensity; the songs are memorable (especially 'Look What the Cat Dragged In'); and the record shows a good consistency. Maybe this brave group just realized that some of us want great music. Not sickening noise. If you like groups like Bon Jovi, than there is no reason that you should not like Poison. Also, their: "Flesh and Blood" is must have.

 

http://www.amazon.com/gp/product/customer-...ews/B000002UCW/

 

:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da jednostavno ne volim bendove koji pored tog Glam imidza nemaju nista drugo da ponude, a Poison, kolko god uspeli da iskoriste priliku da naberu malo slave u Americi, toliko su i doprineli tome da Glam izadje na sve loshiji glas kako je vreme odmicalo. Glam se danas vezuje za neinventivne, bezvezne bendove koji su se oblacili ko transvestiti.

Ovo ne pišem direktno samo tebi, i nije konrketno o Poison-u, nego o nečemu što primećujem inače a i ovde na temi... Možda sam mogao i da odem negde pa otvorim temu al ajd:

 

Postoji taj takozvani Tr00 kriterijum... kao da li je nešto iskreno beskompromisno, koji svi potežu nekako kao da se automatski zna šta to zaista znači. Na primer primećujem da se podrazumeva da postoji neka "komercijalna muzika" i "nekomercijalna" što su lažne kategorije. 90% R'nB i Hip Hop Albuma se ne proda dobro ili se "artist" ne progura što znači da je nekomercijalno. Takođe mnogo albuma ekstremnijih zvukom na bilo koji način (ne mislim samo u smislu da su metal i da pevač urla i gitare grme) se jako dobro prodaju znači "komercijalni" su. Komercijalnost i nekomercijalnost nisu muzičke kategorije, niti definišu iskrenost i kvalitet umetnika.

 

Kao drugo, vidim da se podrazumeva da što je neko bliži mainstream-u onda je neiskreniji i radi samo radi para što je budalaština. Mnogo muzičara voli mainstream muziku bilo kog stila i žele da je prave. Riba ne postaje R'n'B pevačica uvek zato što hoće pare već zato brate što voli tu muziku i da peva i želi da pokuša da živi od toga, njena motivacija je ista kao i pevača koji hoće da se probije u metal svetu u velikom broju slučajeva.

 

Kao treće stalno se zaboravlja da iskrenost nije sirovost i ogoljenost. Riba nije bolja riba samim tim što se ne šminka a našminkana riba nije ružnija i "lažnija" jer se našminkala. Tip koji nije stavio dezodorans i parfem nije veći muškarac od onog koji ne smrdi na znoj i kupa se više od jednom nedeljno. Muzika koja je prijatna za slušanje nije nekvalitetnija od one koja je "teža" za slušanje. Itd itd. (inače u mnogo slučajeva ponašati se "Tr00" i furati priču kako je bend protiv komerca i brine o svojim fanovima i ostala sranja je samo običan marketinški pristup, da ne imenujem sad bendove. Kao "Mi nismo zvezde, mi nemamo puno para, mi brinemo o vama fanovima, mi smo protiv industrije, mi mrzimo MTV, mi rokamo glasnu metal muziku i beskompromisni smo u tome i nikada se nismo i nećemo prodati, STAY METAL!!! E sad svi u prodavnicu i kupite naš CD" I naravno opet postoji neka raja koja ništa suštinski nije pametnija od fana Britni Spirs, ali želi da se oseća drugačije i "tr00" i onda radosno odu i potroše pare od užine na njihov Tr00 band.

 

Kao četvrto, muzičari postoje radi pesme a ne pesma radi muzičara. Ja sam prvi gitarista i volim hiTech, ali priglupo je kad se kao najvažnije o bendu kaže da nisu znali da sviraju kao neki drugi. Boli me levo ćoše da li je neko Steve Vai ako mi se sviđa pesma.

 

I konačno, izgleda da postoji neka iluzija kako je lako napraviti pop(rock) hit od par akorada. Nije ni najmanje. Verovali ili ne, teže je nego napraviti pesmu prog metal tipa. Prog stvar možete praviti tako što krenete sa nekim idejama pa dodajete druge pa usložnjavate pa dodajete neparne momente itd itd, kao kad se gradi kuća pa šta dobiješ na kraju. Šta god da si dobio, to je neka tvoja vizija tvoj trip imalo 3 ili 20 minuta i dopadašće se ljudima koji vole to. Moguće je radom i inteligencijom dobiti na kraju nešto što je kao ok prog pesma. za razliku od toga u pop muzici NEMA manevraskog prostora. Imaš tih par akorada moraš biti blizu klišea a opet imati "to nešto neopipljivo", i plus da je nekako "novo". Čist vudu. Niko ne može da vam objasni kako napraviti hit sasvim, ali svako može da napravi analizu jako složene muzike i da primeni sličan recept vremenom.

Znači jebo Poison, i nit su znali da sviraju nit su posebno važni u istoriji muzike. Ali to za šta ih ljudi pljuju u stvari govori o tome da ljudi ne razumeju suštinu: Bilo je mnogo jednako lepih ili lepših tipova od njih, sve to što su oni svirali nisu oni izmislili, znači nisu ni prvi, ali su takvi kakvi su, kljakavi i priučeni na instrumentima uspeli da imaju nekoliko platinastih albuma za redom i pri tome su sami pravili te pesme. Nekako bi čak i čovek sa minimumom inteligencije trebao da shvati da tu ima nešto, jer se na tom trulom zapadu ne uspeva tek tako bezveze, a čak ako se i uspe to traje samo par godina i gotovo, a oni su uspeli da vežu tih 4 albuma, dok je ta muzika bila prihvatljiva širem auditorijumu. Ako neko misli da se tako sedne i za popodne napravi 4 pesme koje imaju tri akorda i svi koji ih čuju odmah ih zapamte i žele da ih pevaju i puštaju non stop grdno se vara, ili ne razume muziku i pravljenje iste.

 

Znači ono šminka sranja ribe ovo ono, gitarista falšira, i ja više volim Operation Mindcrime i Peter Gabriel-a i šta je već znam šta što se računa u kvalitet, ali brate, bilo kome ko ume da napravi hitove i da opstane u business-u kapa dole, koja god da je vrsta muzike.

 

 

 

 

 

Btw više sam voleo Motley Crue u to vreme :mrgreen:

 

 

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Pojebali su te ribe samo zato sto su bili u bendu, da nisu bili poznati iste ribe ih ne bi ni pogledale.

 

 

Hoces da kazes da Bret Michaels-a ni jedna riba ne bi pogledala??? :)

 

Jeli neko od vas "MUSHKARCHINA" nekad video neke od clanova tih bendova,kao sto je Poison,koje pljujete i koje nazivete pederima?

 

Zar nikad necete da prestanete da lecite komplekse na tim ljudima? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
I konačno, izgleda da postoji neka iluzija kako je lako napraviti pop(rock) hit od par akorada. Nije ni najmanje. Verovali ili ne, teže je nego napraviti pesmu prog metal tipa. Prog stvar možete praviti tako što krenete sa nekim idejama pa dodajete druge pa usložnjavate pa dodajete neparne momente itd itd, kao kad se gradi kuća pa šta dobiješ na kraju. Šta god da si dobio, to je neka tvoja vizija tvoj trip imalo 3 ili 20 minuta i dopadašće se ljudima koji vole to. Moguće je radom i inteligencijom dobiti na kraju nešto što je kao ok prog pesma. za razliku od toga u pop muzici NEMA manevraskog prostora. Imaš tih par akorada moraš biti blizu klišea a opet imati "to nešto neopipljivo", i plus da je nekako "novo". Čist vudu. Niko ne može da vam objasni kako napraviti hit sasvim, ali svako može da napravi analizu jako složene muzike i da primeni sličan recept vremenom.

Znači jebo Poison, i nit su znali da sviraju nit su posebno važni u istoriji muzike. Ali to za šta ih ljudi pljuju u stvari govori o tome da ljudi ne razumeju suštinu: Bilo je mnogo jednako lepih ili lepših tipova od njih, sve to što su oni svirali nisu oni izmislili, znači nisu ni prvi, ali su takvi kakvi su, kljakavi i priučeni na instrumentima uspeli da imaju nekoliko platinastih albuma za redom i pri tome su sami pravili te pesme. Nekako bi čak i čovek sa minimumom inteligencije trebao da shvati da tu ima nešto, jer se na tom trulom zapadu ne uspeva tek tako bezveze, a čak ako se i uspe to traje samo par godina i gotovo, a oni su uspeli da vežu tih 4 albuma, dok je ta muzika bila prihvatljiva širem auditorijumu. Ako neko misli da se tako sedne i za popodne napravi 4 pesme koje imaju tri akorda i svi koji ih čuju odmah ih zapamte i žele da ih pevaju i puštaju non stop grdno se vara, ili ne razume muziku i pravljenje iste.

 

Dobar post.

 

Vecina hitova su prilicno jednostavne pjesme....a najteze ih je praviti. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se podsetismo ove teme, meni su Poison kopija Motley Crue-a (ne full full, ali ima delom nekih stvari), a Guns'n'Roses tj. Axel mi je kopija pevača Poisona... :):D

 

No dobro, bez uvrede bilo kome... Te stvari se vide same od sebe...

 

Dobar je Poisončić...

 

 

EDIT (by moderator :twisted: ):pise se Axl (bez 'e') :da:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se podsetismo ove teme, meni su Poison kopija Motley Crue-a (ne full full, ali ima delom nekih stvari), a Guns'n'Roses tj. Axel mi je kopija pevača Poisona... :):D

 

No dobro, bez uvrede bilo kome... Te stvari se vide same od sebe...

 

Dobar je Poisončić...

 

Pa Slash je, prije GNR, isao na audiciju za gitarisu Poisona. :) Ipak ne bih rekao da su ti bendovi direktno kopirali jedni druge. To je vise bio pokret koji je istovremeno preplavio, prije svega LA scenu , u tom periodu.

 

Za Axla se zna da je pokupio dobar dio imidza od Michael Monroe-a, uvijek je njega navodio kao jednog od glavnih uzora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poison su mi uvek bili neubedljivi. Secam se da smo gledali njihove spotove i smejali se, a istovremeno uzivali u Motley Crue, D.L. Rothu, Mr. Big, L.A. Gunsima, pa i Cinderelli.

 

Svaka cast sto su okrenuli pola sveta, ali meni su svi ovi navedeni gore bili mnogo interesantniji.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim sto su Poison meksi, nema tu bas drasticnih razlika, slican pristup pravljenju pjesama, slicna tematika tekstova, nacin pjevanja.....zavisi i koji albumi se uzimaju u obzir. E sad sto bi Nikki na silu htjeo da se Motley svrstava u kategoriju bendova sa Nine Inch Nails je druga stvar.

 

 

Motley Crue su jednostavno bolji bend od Poisona ali ne zato sto su zesci vec zato sto imaju bolje pjesme i vise dobrih albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu bas toliko meksi da bi to bila tako drasticna razlika.......mislim, nije kao da uporedis Bob Dylana i Sepulturu. I Motley i Poison su taj neki americki party glam hard rock...nazovi kako hoces, meni je to sve r´n´r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,nije relacija Dylan-Sepultura,to je vec ekstremni primer...ali uporediti "Shout At The Devil" ili "Theatre Of Pain" sa bilo kojim Poison albumom...itekako ima razlike.Cak je i "Dr.Feelgood" zasci.

Slazem se da je sve to r'n'r',ali evidentne razlike ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...