Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

sad cu da trazim ortaku da mi posalje sliku "pariske snicle" koju sam narucio pre par nedelja. tepam joj 'monstrum'. :) kad sam dobio tanjir sa tim cudom, neko iz ekipe je dobacio: "moje saucesce". vece je od one vesalice sto sam postovao. pojao sam oko 30%, ostatak odneo familiji da se najede. :)

pariska_snicla.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

point cafe, krenes francuskom ul nizbrdo od pozorista, pa prva ul desno pored raiffeisen banke. cezar salata, salata od tunjevine i point salata (govedina, idijski orasi + razno lisce) - sve savrseno. cene do 500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti to podjebavas ili ozbiljno? :twisted:

ima, kako nema.

Povodom pekara - ono cudo sto se otvorilo u Maksima Gorkog kao 'prvi pravi crni hleb u BGu' je po recima moje keve uzas (a ona voli nordijski hleb pa joj se misljenje vazi :D ). Ali ok su im slatka peciva narocito neka pletenica punjena cokoladom i orasima. Mada ako je skupo onda i to pada u vodu.

Tamo sam tri puta doručkovao, malo je skuplje nego u nekoj drugoj pekari u kraju, ali nema veze.

Pošto sam tamo i jeo sve sam dobio na poslužavniku, tanjir za kroasane i času za jogurt.

2 kroasana sa sirom i jogurt 150 dinara.

 

 

Sutra idem u "Lipov Lad", da probam gulaš. Pošto sam čuo sam reči hvale, a i dugo nisam bio tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, не отварају њамбургер па скоро 2 месеца. Изгубио сам наду да ћу поново јести тамо :(

 

Gulaš u "Lipovom Ladu" je savršen, cena 320 dinara.

 

Где се то налази? Не могу да се сетим.

 

i naravno, gurmanska pljeska, ko voli pikantno

 

Е, гурманска у њамбуреру :( Не постоји ништа лепше.

Edited by Tano Cariddi

Share this post


Link to post
Share on other sites

LIPOV LAD Adresa: Bulevar Kralja Aleksandra 270. Telefon: 011/2424-958

 

U ladovini je uz gurmansku vrućina :) zgodno je što od jedne porcije taman kol'ko treba mogu da se nahrane dvoje. Po pola porcije donose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ponovo u Lipovom Ladu i jeo gurmansku, kada sam video kolika je umalo me šlog nije strefio.

Nemam pojma kako, ali celu sam je smazao, doduše jedva ali je odlična.

Sve ostale pljeske mogu da se naruče i po pola porcije, ali gurmanska ne.

Jedno je sigurno sam je više neću naručivati.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.cantinadefrida.com/meni-hrana/

 

sličice: http://www.cantinadefrida.com/galerija/basta.html

 

Mmmm, hrana je jako dobra! :da: Iako nisam ljubitelj mesa, španske ljute kobasice ispadoše dobar izbor, mada su najukusniji plodovi mora i svi prelivi koje imaju na meniju :) Hlebići sa suvim chilli papričicama su jako mekani unutra, hrskapi spolja i pečena paprika sa fetom u balzamiku i medu, mmmmmmmmmm :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, не отварају њамбургер па скоро 2 месеца. Изгубио сам наду да ћу поново јести тамо :(

Е, гурманска у њамбуреру :( Не постоји ништа лепше.

Jao i meni se place :no: Bas zbog gurmanske.

Sad jedem dimljenu domacu kod Mare, nista drugo ne mogu da smislim kod njih. Gurmanska im ima 5kg kackavalja, samo njega osetis. Meso ima ukus kao u Meku (jer je 'cisto' tj bez soje) sto mi nikako ne ide.

Prvo sam cula da su zatvoreni jer su po 1000. put zadrzali fiskalni, ne znam hoce li se otvarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ми смо се прошле године хранили у хамбургерији на окретници 12 на Карабурми. Почеле да нас препознају раднице, ретко ко је осим нас наручивао по 25 пљескавица и 15 палачинки. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.cantinadefrida.com/meni-hrana/

 

sličice: http://www.cantinadefrida.com/galerija/basta.html

 

Mmmm, hrana je jako dobra! :da: Iako nisam ljubitelj mesa, španske ljute kobasice ispadoše dobar izbor, mada su najukusniji plodovi mora i svi prelivi koje imaju na meniju :) Hlebići sa suvim chilli papričicama su jako mekani unutra, hrskapi spolja i pečena paprika sa fetom u balzamiku i medu, mmmmmmmmmm :opusteno:

 

 

Uuuu baš si našla gde ćeš jevtino da jedeš :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg daleko :D Jel rade dostavu? :D

Jao ovaj Don Gedza i Mamma's me goje ko bozicnu curku :) Gedza preteruje s dimom u rostilju ali su mu raznjici neprevazidjeni (prilozi isto). Mamma's ima najbolje bolonjeze :da:

Pizza redovno Desiderata iz Senza Paure.

Makao konacno radi ukusnu dostavu (iz restorana kod Postanske stedionice).

Mislim da mi 99% para odlazi na zdranje :D

Meksicki Burito Bar je povecao porciju Nachos Grande :D Za 350 din dobijes tonu tortilja cipsa (domaceg), najbolji guakamoli sos (ako neko zna recept neka mi kaze :D znam samo da ide nesto mlecno i avokado), chili sos, pavlaku i mleveni pasulj. Probajte i pasulj sa mlevenim mesom, rastura :rockdevil: Mislim da cu terati caleta da ga improvizuje za slavu.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meksicki Burito Bar je povecao porciju Nachos Grande :D Za 350 din dobijes tonu tortilja cipsa (domaceg), najbolji guakamoli sos (ako neko zna recept neka mi kaze :D znam samo da ide nesto mlecno i avokado), chili sos, pavlaku i mleveni pasulj. Probajte i pasulj sa mlevenim mesom, rastura :rockdevil: Mislim da cu terati caleta da ga improvizuje za slavu.

 

Бурито бар, локација, цене, достава, ... одмах!

Јако зачињена храна :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' ви једете некад код куће? Оно - мамина храна: кувани купус, подварак са пилетином, пилав, ђувеч, сатараш, спанаћ са јајима на око и прженом сланином, сос од парадајза са куваним месом и куваним кромпиром и да не набрајам даље. Само бре причате о ресторанима... :P

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da je na foru Pietro Dell Oro i sl, tamo je WC kao banja :D sa sve uloscima, dezodoransima, zvakama...

jedan od omiljenijih fensi restorana mi je i La Piazza, autentican italijanski.

 

Da, ubrusi na senzor i te fore, ali ono što me najviše oduševilo je spoj Fridinog Meksika sa modernom tehnologijom, totalno eklektično :da: Tačno se vidi da se pazilo bukvalno na svaki detalj. A pločice kakve su.... Oh, to je strašno, kao da je sve ručno odrađeno, svaka je iscrtana drugačijim šarama, kao handmade, kao što rekoh... Da imam para, odradila bih svoje kupatilo u istom maniru :D Inače obožavam njihovu zajedničku kuću (Dijegovu i Fridinu)... Zamisli taj miks ukusa i koliko god im sve ostalo bilo haotično, ta kuća je remek-djelo :da: I svaka čast osobi koja je pravila "Fridin" dizajn, svi bitni elementi su upravo tu!

 

Inače, to veče sam pila Cabernet Sauvignon Radovanović... crnogorsko vino :) Nije što je iz mog zavičaja, ali je mnoooogo dobro. Ja volim polupjenušava vina, ne pretjerano kisela ili gorka, blago slatkasta, polu-suva. Bijela više nego crna, mada mi se od crnih najviše dopao Yellow Tail. Nisam neki ljubitelj i poznavalac vina btw, ali učim od najboljih :)

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...