Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

  • 1 month later...

Bio sam nešto poslom u Leskovac, pa svratio u Tominu priču u Pečenjevce.

Kvalitetan roštilj, treba probati tominu pljeskavicu, mislim da će i kuruzu da odgovara pošto je 500g :D

Spržu ne preporučujem.

Also, cene su megalol

Edited by bradilko
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, nisam ni ja nešto oduševljen, niški ume easily da bude bolji (na kraju se sve svodi na kvalitet mesa :D)

ali dobra je tomina, onako kad vidiš šta su sve natrpali u nju si iz fazona ma ovo ne može da valja, dok ne probaš.

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste jeli u kamiondžije u Svrljig?

e toe roštilj

 

nisam ni ja fan tih punjenih itd, ali generalno ne uzimam nikad ta mlevena mesa, ćevape pljeskavice.. ako već mogu da naručim vešalicu npr

 

Takoe brt, ta mlevena drobena su znacajno kancerogenija nego snicla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad, da vodim mnogo računa o tome ne bih se hranio cigaretama :bigblue:

 

mada nije tolko lako na dobru belu vešalicu da se naiđe, ne volim kad se štede na mariniranju, usoli bre to muški. ovamo u Svrljigu dimljena glavni specijalitet, bolja nego bilo gde gde sam jeo

što ima u jednom selu blizu Negotina jedna preopasna kafana, poznata je po regionu po ovčetini na žaru ali ja uglavnom cepam vešalice, predobre su. takođe dobiješ vruću lepinju i sira čim zasedneš

ako neko ikad prođe (uz jedan je od puteva za Beograd), selo Štubik , kafana kod Braneta

 

šta mi nikako ne ide u glavu, ameri njihove burgere vole žive, aj nekako za šnicle i mogu da oprostim mada i to ono...

Edited by obsessed by cruelty
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

brt nije da može da bude odličan, nego je to isključivo pravi burger. reš pečeno je za sirotilju.

 

da se vrnem na pljeske.

ne volim ni ja punjenu, uglavnom priznajem samo luk, i eventualno ultra sitno seckanu slaninu, ali ova tomina je baš dobra, onako priznao sam poraz.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, to ti je ono fazon tatar biftek... ćuti ima još većih budala koji su počeli da tripuju da je do jaja jesti slabo pečenu piletinu, čitao sam negde na netu :D

 

srednje pečen burger, da se crveni iznutra = heavens :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...