Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

Ovim tempom sve mislim da ovo nece biti jedina sezona

Linc je najavio da bi moglo biti i cetvrte sezone, no pitanje je koliko je ostvarljivo, sa obzirom da ova sezona nema dobru gledanost. Pitanje je da li bi Showtime rizikovao da finansira jos jednu sezonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lynch je vazda direktan u ovoj epizodi što se tiče nasilja nad ženama, a i od samog početka serije videli smo svašta, tu je i dešava se, ali se često ljudi ne mešaju (ima u ovoj epizodi prigodna epizoda sa Stantonom) ko bi rekao da će poruka u vezi toga biti toliko direktna.

 

Ne znam za vas ostale, ali je ovo meni baš jaka epizoda bila, u smislu da sam od samog starta osetio bol u stomaku i tugu zbog raznih nedaća koje su zadesile sve ljude iz Twin Peaks-a. Kako se David olako igra našim emocijama, a bez da bude nešto izveštačeno i u svrsi guranja zapleta napred ili šoka radi kakve reakcije od strane publike.

 

Da DougieCooper nije imao par odličnih momenata, pao bih u tešku depresiju. Prvo čokoladna torta, a onda slatki seks.i_wub.gif

 

Naomi Watts je fantastična, njena Janey-E Jones sa svojim ne trpim nikakva sranja stavom i nežnošću mi postaje jedna od omiljenih tv heroina. Nadam se da će David biti milostiv i da joj se ništa loše neće desiti do kraja serije...

 

Onaj monolog na kraju je poprilično misteriozan. 0_neznam00.gif

 

 

P.S. Kada vidim Kyle MacLachlan kako se dobro stesao u svojoj pedest osmoj godini, tešim sebe i kažem možeš ti to. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Naomi je Boginja. Obozavam je jos od Mulhollanda! Janey- E je moj najdrazi lik u seriji. Obozavam kako ima muda da se suprostavi svima. :D

Sad i ne zelim da se Coop vrati u normalu. Zelim da Dougie ostane sa Janey i Sonniem do kraja i da zive dugo i srecno do kraja zivota. :D

Edited by Miki92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno će svima zvučati kao jeres, Dougie Cooper je bolji od pravog Coopera. Ne želim da se ikada vrati na staro. i_cool.gif0_igrabana.gif

 

Imam jednu teoriju:

Pošto sve više vidimo da svet Twin Peaks-a, ide u tri lepe matere, ljudi se ponašaju zlokobno, pojavljuju se klošari/drvoseče, deca povraćaju garmonboziju, čini mi se da je sve to najava pred datum koji je jako bitan za Black Lodge i povratak Mračnog Coopera u istu, jer mora da se uspostavi balans u svetu. Ako se ovako nastavi do kraja Twin Peaks ko živ, a ko mrtav! Videćemo.

 

I još jedna stvar, javlja mi se da Diane sarađuje sa Mračnim Cooperom, javila mu je porukom u prethodnoj epizodi da će odvesti Lilardovog lika na mesto događaja. Ne bi me ni začudilo da je prava Diane mrtva ili zarobljena u Black Lodge, a da je ovo njen zli dvojnik.

 

Pošto je potvrđeno da je Becky kćerka Bobbie i Shelly, ne bi me začudilo da će ona poslužiti kao novo telo za duh Lore Palmer koja će uspeti da zaustavi Bobovo i Mračnog Coopera delovanje....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna strejt epizoda, klupko se odmotava i polako privodimo cirkus kraju. :cry:

 

20452023_1538731406147959_3894914373671075354_o.jpg?oh=54fca669d4f7ec2060a4ebe6466d9768&oe=5A324D37

 

Zna matori Linč šta valja. i_wub.gif

 

 

Audrey Horne se vratila i znate kako kaže stara poslovica nema ničeg goreg od pobesnele žene. Živo me interesuje da li će zaista ispasti da je Mračni Cooper, Richardov otac. To bi bilo baš sjebano.

 

Grace Zabriskie takođe dobila dobru minutažu i sve mi se više čini da je ona ipak bila mala devojčica iz osme epizode u koju je ušao Bob-stvor. To je potvrdila scena u supermarketu kada je reagovala na godinu na pakovanju sušene govedine.

 

Ponovo se Linč igrao sa zvukovima i stvara sablasnu atmosferu u par navrata.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetu se ne može udovoljiti. :haha:

 

Meni baš bila presmešna. Nisam očekivao takav intro za nju u novoj sezoni, logično je da ni Linč i Frost nisu zapostavili sapunjarske elemente. Falilo je to do sada.

 

Moja zamerka za novu epizodu posle svih ludila koja je krenuo da isporučuje od osme na ovamo, ova mi je bila previše obična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw moracu da se opremim sa pitom i krofnama pre pustanja sledece epizode, ovako mi samo prave zazubice :D

 

A bila mi je dobra ova epizoda. Bas bi trebalo da cesce ima Bob Coopera. Kontam da ce dobri Cooper da se vrati tek u poslednjoj epizodi sto mi je mega smor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi je i pređašnja epizoda bila ok, ova se diže iznad proseka. Mračni Cooper ima vazda jednu od najboljih scena u čitavom serijalu, em što baca nostalgiju na jedan Staloneov potcenjeni biser sa kamiondžijama, kako ga Kyle glumi, nazvao bih to filmskom drogom. Ne možeš da skineš pogled sa ekrana kako pleni u svakoj sceni.

 

Kao da je silno ludilo u prvih desetak epizoda bilo uvertira u povratak u stari Twin Peaks, već vidim nostalgičare kako svršavaju na stare likove. A i lepo je što Linč i Frost ne zaboravljaju te sapunjarske elemente koji su krasili stari serijal. Prija kada se odmoriš od silne Linčovštine kojoj nema kraja.

 

DougieCooper i dalje dominira, imam neki predosećaj da se Coop neće vratiti do poslednje epizode, vidim da su čak i neki počeli po internetu da se klade u vezi toga, mogli bi i mi da projektujemo? :maca:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neoprostivo mnogo filer sadrzaja, tupljenja, odugovlacenja, bespotrebnih dugackih scena i irelevantnog sadrzaja.... kapiram ja da je to deo smeka koji cini seriju jedinstvenom ali mislim da se previse jako dozira. Ovih 13 epizoda bi lagano mogle da se skrate na 7 kad bi se izbacili smaracki delovi, mnogo bi efektivnije bilo.... ovako, malo mi drzi paznju, pojavi se neki dobar zanimljiv deo i onda posle toga neki smaracki, i tako mi varira amplituda zainteresovanosti. Vecina epizoda mi je zaboravna, mnogo vise se desava nebitnih nego bitnih stvari.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dean Hurley – Anthology Resource Vol. 1: △△ (2017)

 

Dean-Hurley-300x300.jpg

 

Although Twin Peaks: The Return has hosted an array of Roadhouse performers and spotlighted music throughout its new season, a large part of the show’s sonic identity has been defined by the space between sound effects and music. Sound and music Supervisor Dean Hurley’s first installment of the library-style Anthology Resource series showcases his original sound design and music compositions featured in the show’s very distinctive-sounding third season. From ethereal tones to sputtering electricity to densely brooding musical cues, this release operates as an unofficial ambient score to Twin Peaks, offering a more abstract counterpoint to the show’s official soundtrack and score. (You might also remember Hurley as the drummer from the fictitious band Trouble, alongside Alex Zhang Hungtai of Dirty Beaches, and David Lynch’s son Riley, who performed at the Roadhouse in ‘Part 5’ of The Return.)

Sound and music supervisor Dean Hurley has operated David Lynch’s Asymmetrical Studio for the past 12 years, collaborating extensively with Lynch on a myriad of his film, commercial and music-based projects. In addition to his sound and music supervision for both Inland Empire and Twin Peaks: The Return, Hurley co-wrote and produced four full-length LPs with Lynch: The Air is on Fire (2007), This Train (2011), Crazy Clown Time (2011), and The Big Dream (2013). Hurley’s music production has also extended to artists like Lykke Li, Dirty Beaches, Zola Jesus, and The Veils.

 

 

 

https://filecrypt.cc/Container/49B4AD614C.html

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neoprostivo mnogo filer sadrzaja, tupljenja, odugovlacenja, bespotrebnih dugackih scena i irelevantnog sadrzaja.... kapiram ja da je to deo smeka koji cini seriju jedinstvenom ali mislim da se previse jako dozira. Ovih 13 epizoda bi lagano mogle da se skrate na 7 kad bi se izbacili smaracki delovi, mnogo bi efektivnije bilo.... ovako, malo mi drzi paznju, pojavi se neki dobar zanimljiv deo i onda posle toga neki smaracki, i tako mi varira amplituda zainteresovanosti. Vecina epizoda mi je zaboravna, mnogo vise se desava nebitnih nego bitnih stvari.

 

amin! :da: :da: :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...