Jump to content

Forever Storm


vladream

Recommended Posts

preslusao i ja par puta konacno :D

 

bez problema najbolji heavy/power album ikad snimljen u srbiji.

 

Najvise mi se dopada sto svirate neki retro fazon ali niste u fazonu da vam produkcija bude retro, pa zbog toga asocirate vise na bendove poput Warrior i Dream Evil nego neki retro revival likovi, od kojih mi je vec pun kurac.

 

odlican zvuk svega, i najvise pohvale za pevaca koji stvarno jebe majke kako peva i nema uzasan srpski pevaci sindrom loseg engelskog naglaska.

 

Naravno, najveci problem ovde je vam je originalnost na skali od 1-10 mozda 1.5 :D, i ispostovali ste svaki muzicki i liricki klise koji se ikad ispostavio u heavy metalu, ali dobro, jos ste mladi, nadam se da cete uskoro naci svoj zvuk neki upecatljiviji.

 

Sto se mene tice, ja bih se usmerio ka fazonu pesme Who I Am, ta mi je ubedljivo najbolja na albumu. Ima taj neki stari Annihilator vajb, trasherski attitude i tezina i heavy/power melodika u refrenu. Tu stvar sam odmah bacio na repeat nakon prvog slusanja.

 

odlicno bas gitara zvuci na snimku takodje :D

 

sve najbolje momci, videcu ovih dana i da pazarim, ako je One Records prestao da reze na princo diskovima tj. :D

 

sve najbolje u daljem radu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Lazarom, ispoštovali ste svaki kliše. :D Ali je stvarno super album, odlična produkcija, vokalno nema šta da se zameri, svaka čast. :) Inače, pre bih kupio ako imate neku majicu nego disk, nisam neki fan diskova, al' ako nema majica, onda disk, jebi ga, volim nekako da ispoštujem bend. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji je bio Pergament kao mudni heavy, kasnije Kraljevski apartman, a valja dodati i Dargoron kao jedini mudni power. Inače, heavy po definiciji mora da bude mudni, ako to nije, onda nije ni heavy. Uostalom, ja ne vidim nikakvu sličnost Forever Storm sa bendovima Persuader i Stormwarrior. Više je to heavy u fazonu Stormwitch, Warlord, rani HammerFall, Twisted Tower Dire, uz dodavanje thrash elemenata, kroz rifove koji vuku na Iced Earth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par reči i od mene...

 

Ja sam još davno primetio da postoji neki tamo srpski heavy bend koji se zove Forever storm, ali nije mi palo na pamet pa poslušam negde kako zvučite, odnosno da dođem na neku svirku. Međutim, kad sam neko veče u platou video da je izašao album, rešio sam da poslušam o čemu se radi. I skroz sam se prijatno iznenadio. :da: Rifovi su odlični, sviđaju mi se vokalne harmonije i solažice, pogotovo mi se dopada poneka terca tu i tamo. Primetio sam da imate i njuh za catchy refren, mada opet, može to i malo više catchy. :mrgreen: Omiljene pesme na albumu su mi naslovna stvar, It rains, Battle cry, i Once again. Interesantna mi je i Who I am, posebno sa svojim agresivnijim vokalima, a i onaj bass lick u sredini je moćan.

 

Da i ja malo izigravam nekog kritičara... Od mene 8.5/10 :zeleni:

 

Eto me na nekoj od sledećih svirci u BG-u, samo rokajte. Sledeći album će biti još bolji, očekujem ga sa nestrpljenjem. :rockdevil:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam sinoc bio jedini koi je dosao samo da bih vas cuo.Prvi put slusao sam vas kao predgupu Alogia-e u KST-u (kraj 2007.-e) i tu ste me odusevili.Konacno je izasao vas album koji je,uz upotrebu svih sablona heavy i power metala, ipak nesto najbolje na nasoj sceni jos od pojave pomenute Alogia-e.

Uz sve postovanje prema ostala dva benda,moram reci da ste vi zvucali daleko bolje.Recimo,pomenuti pevaju na srpskom,ali ih nista nisam razumeo.Jedina zamerka je sto ste se malo spetljali kod Battle cry.

 

Sve pohvale!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...