Jump to content

Darkest Hour


necko

Recommended Posts

:)

 

ima dobrih stvari, poslednja "ino the grey" mi je najbolja, pa onda "bitter"

 

DH su mi kao metalcore verzija Dark Tranquillity-a. Uvek snimaju slicne albume i imaju bas verne fanova koji obazavaju to sto rade iako je meni sve to prilicno mlako, jednoliko i dosadnjikavo.

 

 

ali ide se na koncert definitivno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasad sam jedva nasao samo jedan tekst od pjesama s novog albuma!

No God:

 

There's no salvation

In a world where you worship proven fiction

And no redemption for a life of servitude

You bow and you heed

Unhallowed command

Your only care is the money we gain

 

It's the same place

A hollow escape

A palace of concrete and glass

 

Keep waiting, keep waiting

For no god

To release you

No god

To make you fall on your knees

 

There's blood on these pages

And the war inside your head

Is with yourself

Through the ages, through every form of "Hell"

 

It's the same face

A hollow escape

A palace of concrete and glass

 

Keep waiting, keep waiting

For no god

To consume you

No god

To be your burden

No god

To use you

No god

There is only illusion

 

The usurper of life

It'll bleed every last drop

And it'll suck all the breath out of you

And leave you forsaken

 

There's no god

To release you

There's no god

To make you fall down to your knees

There's no god

To consume you

There's no god

To be your burden

 

There's no god...

There's no god...

There's no god...

...There is only illusion...

 

 

Čupaj žile, isusatiboga koje savrsenstvo u mojim ocima, nema dalje...

 

skinuo sam diskografiju sinoc i jutros u skoli dva puta obrnuo na mp3-ju undoing ruin. svidja mi se za sad, danas cu malo detaljnije da ga proucim, a sl. dana i ostatak diskografije. :)

 

Nemoj slusat albume bez tekstova. Za njih ti je potreban potpuni ugodjaj da to shvatis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh iskreno, nije toliko nerazumljiv i razumijem dijelom i ovako... Al oni su takvi, da kad ih prvi put slusas, trebas imat tekstove tu radi punog ugodjaja... Nesto je poput pljuge uz kafu/pivo :)

 

No God je cista perfekcija za pocetak. Tematike je slicne kao npr. No Closer Than A Stranger, Mark Of Judas, For The Soul of the Saviour, etc.

 

Perfekcija kakvu, po meni, niko drugi nema... Nesto sto je Death svojevremeno bio i sto je i dalje (povuci cu paralelu ove pjesme sa Crystal Mountainom, bit je ista).

 

U osnovi im se tekstovi svode na osobna misljenja i stavove sa mnogo emocije u svemu tome, tekstovi koji imaju svoje znacenje ali se kod njih prije svega daje citatelju na njegovo da ih tumaci kako on zeli, uz ponudjenu osnovu...

 

No God sama, po mom tumacenju ne ide direktno protiv Boga kao takvog, vec protiv Boga kao imena iz svih svetih knjiga i onoga sto on predstavlja u svijetu, tacnije tekst sam ide protiv organizirane religije... Rijeci "No God" su tu vise u trecem planu ("God" ne pretstavlja samog Boga vec sve ono sto ga pretstavlja u danasnje doba), bit svega su Crkva/Dzamija/Sinagoga kao ustanove te ono sto vodje propagiraju u svrhu postizanja osobnih ciljeva, a u drugom planu je sama fikcija price Boga koja je veo iza kojeg se ovi kriju...

 

 

Jbg. moje tumacenje...

 

 

 

Al sam se nasrao...

 

 

PS. ne bih da ovo sad predje u suvisle rasprave o religiji i postojanju Boga, jer ce Lex u suprotnom sve pobrisati, sto i treba. ALI - mislim da je samo tumacenje pjesama dozvoljeno (bar je tako na cmar-net forumu i rock-planet forumu), jer ne pretstavlja spam... ;)

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo novo (a vala i staro) dosadnooooo.

 

Onda dodjem na forum, pa vidim kako ih nameless hvali, pa pustim ponovo, pa se opet smorim.

 

Onda opet dodjem na forum i vidim - nameless opet hvali, chovek sad pricha da neka pesma ima koljachki rif, ja se mislim: " 'Ajde, mozda sam neshto ponovo propustio" i pustim ponovo. I opet mi smor :)

 

No, vishe mi se nece dogoditi zajeb, definitivno nemaju nishta shto meni moze paznju da privuche.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poslusaj ti njih opet :D:) :) :)

 

Salu na stranu, jbg, nemre svakom ni lec... Isto kao sto ja, mozda nekad i nisam bas najobjektivniji po pitanju njih... Nekad pretjeram... malo... :) :) :)

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mi i "The Tides" u sigu. Nesto najgenijalnije snimljeno u metalu ove godine, bez daljnjeg... Solo je orgazam, definitivno je Mike Carrigan dobra zamjena za Kris Norrisa... Savrseno su nastavili i bez njega. To je to :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ebi ga, slusao sam ga i slusao, sve iz postovanja prema Undoing Ruin-u, al' meni ovaj zadnji se nista ne dopada. Niti produkcija (narocito zvuk gitare), niti aranzmani pesama, cak nema ni delova pesama koji mi se svidjaju (gitare su mi bezveze, bubnjar neinventivan)..al' dobro, to sam samo ja..nadam se da 22.08. nece svirati mlogo pesama sa zadjneg. Bice krvi u svakom slucaju :rockdevil:

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam ih skoro dva sata... neverovatno je, koliko je ovaj bend dobar!

 

Edit: ubijaju!

:-)))))

 

Dec maj grl :)

 

Slazem se. Uz Sarcofago, Incantation, Mercyful Fate, Deeds Of Flesh najbolji bend ikad, nema sumnje.

 

Deedsi i Incantation fakat stoje. Sarcofago - nula bodova. M. Fate? Neka hvala, radije bih King Diamonda :-)

 

I daj, ne spamaj po topicu jeote :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...