Jump to content

Windows Vista


Nazzgul

Recommended Posts

Da li ste probali Vistu? Kako vam se cini? Ja sam preko fax-a nabavio x32 Windows Vista Business.

Sta znam, mnogi su pricali da ce to biti samo nasminkan Windows XP, sto svakako nije. Naravno da ima dosta slicnosti sa predhodnim Windows verzijama, ali ima potpuno novi view! Ne mogu nista detaljnije da vam pricam, tek sam je instalirao.. jos uvek se ne snalazim dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma to je samo šminka.

Kernel manje-više isti ko u Windows 2003 Serveru, ubačen DirectX 10 i wrapper za 7/8/9, drajveri dignuti u user level i ubačen Aero. Isto sranje drugo pakovanje. A Aero ionako neće koristiti niko ko nešto radi na kompjuteru (dizajn, programiranje, CAD) isto ko što sad niko ko radi nešto ne koristi XP teme.

 

edit: Da ne ispadne da hejtujem Vistu zato što mi je mašina prespora - nije, mogu da je teram bez problema zahvaljujući dobrom procesoru i GeForce 7 grafici, ali realno za tim sistemom danas nema potrebe kad XP sve radi kako treba.

Edited by voodoo84

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Aero ionako neće koristiti niko ko nešto radi na kompjuteru (dizajn, programiranje, CAD) isto ko što sad niko ko radi nešto ne koristi XP teme.

 

Profesionalno se bavim grafickim dizajnom nekih 8 godina i koristio sam XP teme jer su lepse i prijatnije za oko od starih 9x tema, sve dok nisam instalirao WindowBlinds.No, imam Vistu Home Premium i itekako koristim Aero.Instalirao sam je pre neki dan (dual boot sa XP Pro naravno) pa cu se javiti sa impresijama uskoro.Ono sto mi je odmah upalo u oci su 3D prozori.Jako osvezavajuca i korisna stvarcica; posto imam gomilu otvorenih prozora dok radim, znaci mi sto nema vise tab-tab-tab-tabovanja, vec je sad sve pregledno i cisto.Svaka cast na trudu zasad.Radi bez problema na mom Intel Core2Duo 1.86 GHz, 2x512 DDR2 i 7600GS, doduse klokovanoj.

 

offtopic: Sto se Linuxa tice, ne pada mi na pamet da ga instaliram jer nemam razloga.Mozda neko ocekuje da moze profesionalno da se radi u Gimpu, ali ja ne, jer sam radio i nema poredjenja sa Shopom.

To je kvaka 22 vezana za Linux: nece postati popularan dok se galvne aplikacije, office, shop, corel, mmedia, ne napisu za linux, a nece biti napisane za linux dok on ne postane popularan.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: Sto se Linuxa tice, ne pada mi na pamet da ga instaliram jer nemam razloga.Mozda neko ocekuje da moze profesionalno da se radi u Gimpu, ali ja ne, jer sam radio i nema poredjenja sa Shopom.

To je kvaka 22 vezana za Linux: nece postati popularan dok se galvne aplikacije, office, shop, corel, mmedia, ne napisu za linux, a nece biti napisane za linux dok on ne postane popularan.

:):):) ... nemaju smajli koji tapse ironicno ... :):):) ... Covek za tvoju infromaciju linux JE POPULARAN! I koristi se :da: ... ne koriste ga oni sabani po vukojebinama ( doduse ja zivim u jednoj vukojebini, ali to nije poenta ) koji cuvaju ovce po ceo dan pa kada zavrse sa istim dodju kuci da igraju F.E.A.R. i slicne igrice ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam je danas na faksu (legalni Biznis Edition), kao što sam predpostavio, u pitanju je dorađeni XP. Sve je fino organizovano, dosta liči na Linux (ne vizuelno nego kako su organizovani user folderi, zatim iskakanje prompta za administratorski password kad krene nešto da se čačka itd.), ali ništa revolucionarno. Aero je naravno totalno nepotreban, i obični skinovi su dovoljno lepi. Sistemske alatke su praktično iste, sve i dalje radi preko MS Management konzole (services.msc i drugo), prozori za podešavanje virtuelne memorije i ostalog praktično isti ko u XP-u itd.

Edited by voodoo84

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):) ... nemaju smajli koji tapse ironicno ... :):):) ... Covek za tvoju infromaciju linux JE POPULARAN! I koristi se :da: ... ne koriste ga oni sabani po vukojebinama ( doduse ja zivim u jednoj vukojebini, ali to nije poenta ) koji cuvaju ovce po ceo dan pa kada zavrse sa istim dodju kuci da igraju F.E.A.R. i slicne igrice ...

 

Popularan? A gde? :)

Za tvoju informaciju, Linux se koristi pre svega u bezbednosti , a za profesionalne stvari proci ce jos 10 godina, ako do toga uopste dodje, kad ce Linux stajati na ravnoj nozi sa Win.Ocekujes da ja kao profesionalni graficki dizajner koristim LInux i GIMP?To sam par puta koristio i nikad vise.Mene kao profesionalca zanima da stvar RADI i da pomocu toga uzimam pare, a sto se tice monopola, citiracu mog drugara Kuzmu, kolumnistu SK: ''Monopol je divna stvar.Sve je unificirano, nema problema sa drajverima, podrska je 24/7/365, sve radi svugde''.

Skoro me lik nasmejao kad je rekao da ce Linux hipi komuna uskoro iznedriti aplikaciju koja ce baciti u senku Photoshop CS3. :):):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam je danas na faksu (legalni Biznis Edition), kao što sam predpostavio, u pitanju je dorađeni XP. Sve je fino organizovano, dosta liči na Linux (ne vizuelno nego kako su organizovani user folderi, zatim iskakanje prompta za administratorski password kad krene nešto da se čačka itd.), ali ništa revolucionarno. Aero je naravno totalno nepotreban, i obični skinovi su dovoljno lepi. Sistemske alatke su praktično iste, sve i dalje radi preko MS Management konzole (services.msc i drugo), prozori za podešavanje virtuelne memorije i ostalog praktično isti ko u XP-u itd.

-||-

 

Đasvi mi se, navikao sam se na ovakvo okruženje jer sam i u XP-u koristio extension s kojim izgleda kao Vista...Tehnički, jedina prednost je što nisam imao legalan XP, a ovo sam dobio legalno i za dž. Zaista upada u oči koliko organizacija liči na Linux. Sve što sam koristio u XP-u veoma lako i fino šljaka i ovde. Nema razloga da se bunim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekujes da ja kao profesionalni graficki dizajner koristim LInux i GIMP?

Skoro me lik nasmejao kad je rekao da ce Linux hipi komuna uskoro iznedriti aplikaciju koja ce baciti u senku Photoshop CS3. :):):)

 

Od profesionalnog dizajnera se ocekuje da radi na Mac-u no ako se nema para i Windows pomaze.

A o kojoj je aplikaciji rech? Ne bih tako lako podcenjivao Linuxashe, dobri su... vrlo. :da:

Ali se takodje slazem da Linux nije sjajan za sve profile.

 

 

 

Sto se tice Viste, ocekujem je u kompletu sa novim racunarom pa kad je dobijem javljam utiske. Iskreno XP mi je radio sasvim ok mada se radujem Visiti. Volim novotarije... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Viste, ocekujem je u kompletu sa novim racunarom pa kad je dobijem javljam utiske. Iskreno XP mi je radio sasvim ok mada se radujem Visiti. Volim novotarije... :D

 

same here... ja sad idem u potragu za Vistom, pa onda da zbudzim malo komp :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popularan? A gde? :)

Za tvoju informaciju, Linux se koristi pre svega u bezbednosti , a za profesionalne stvari proci ce jos 10 godina, ako do toga uopste dodje, kad ce Linux stajati na ravnoj nozi sa Win.Ocekujes da ja kao profesionalni graficki dizajner koristim LInux i GIMP?To sam par puta koristio i nikad vise.Mene kao profesionalca zanima da stvar RADI i da pomocu toga uzimam pare, a sto se tice monopola, citiracu mog drugara Kuzmu, kolumnistu SK: ''Monopol je divna stvar.Sve je unificirano, nema problema sa drajverima, podrska je 24/7/365, sve radi svugde''.

Skoro me lik nasmejao kad je rekao da ce Linux hipi komuna uskoro iznedriti aplikaciju koja ce baciti u senku Photoshop CS3. :):):)

Covek ( kontam da si stariji od mene, pa nisam hteo da kucam decko ) linux se zaista i koristi ... a sto se tice grafickog dizajna ... koliko se ja secam tema je Windows Vista a ne gimp vs photoshop ... ja se ne bavim grafickim dizajnom i zabole me kurac za isiti ... ja kazem ( i mislim i stojim iza toga ) da je JEBENI LINUX 200 PUTA BOLJI OD WINDOWS-a ( bilo kog ) ... nikada u zivotu mi nije pao sistem ... sve mi savrseno radi ... brzina je odlicna ... nemam virusa ... samo ne igram igre ... mnogo vazno, kada budem hteo da igram igrice kupicu koznolu. Sa windows-om ... video sam vise blue screen-ova nego sto si ti pojeo kroasana u zivotu ... jednom sam u toku mesec dana formatirao hard cak 20 puta ... a nisu virusi bili u pitanju ...

 

A sto se tice popularnosti ... covece ako ti nikada nisi upoznao osobu koja koristi linux onda se drzi svoje jazbine u kojoj na svom lepom kompjuteru sa Windows operativnim sistemom i lepim photoshop-om prodajes pamet okolo :da:.

 

Btw rekao si da ce proci jos deset godina dok ne bude profesionalan ... hm hoces da ti donesem par linux-a cisto da vidis koliko su "ne profesionalni"? Meni moj vector sasvim lepo radi ...

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja Cynic ti si Bog, aplauz za tebe ....

 

Ma imao i Sp1 i 2 ... i 98 pre toga ... i 2000 ... nisam nista posebno ... npr, gledam glupavi film i samo mi se zamrzne ekran, pridjem pokusam da ga odmrznem ... ctrl/alt/delete kombinacija ... i taman kada pomislim da pritisnem fatalno dugme za restart dobijem lepi plavi ekran ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja Bog, ali na ovoj temi postoji neko apsolutno kompetentan da sudi o kvalitetu serije operativnih sistema (generacije su u pitanju).

 

Pokušaj da pogodiš ko.

 

 

 

Što se Viste tiče, nabaviću je verovatno u nekom trenutku... kada se pojavi Chaninja za Vistu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imao i Sp1 i 2 ... i 98 pre toga ... i 2000 ... nisam nista posebno ... npr, gledam glupavi film i samo mi se zamrzne ekran, pridjem pokusam da ga odmrznem ... ctrl/alt/delete kombinacija ... i taman kada pomislim da pritisnem fatalno dugme za restart dobijem lepi plavi ekran ...

 

Moguci razlozi za opisanu pojavu:

 

1.Sjebana registry baza.Najcesci razlog besomucno instaliranje/deinstaliranje programa.

2.Nedostatk memorije.

3.Integrisana grafika.

4.Pogresni ili zastareli kodeci.

5.KOnflikt, hardverski ili softverski.

6.Verovao ili ne, kvalitet hard diska, kao i stanje u kojem se nalazi.

7.Sve to zajedno.

 

Windows je masina, i uz pravilno odrzavanje radi.ja sam imao problema samo sa Millleniumom, sa 98icom neki driver issues, a sa XPom ama bas nijedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguci razlozi za opisanu pojavu:

 

1.Sjebana registry baza.Najcesci razlog besomucno instaliranje/deinstaliranje programa.

2.Nedostatk memorije.

3.Integrisana grafika.

4.Pogresni ili zastareli kodeci.

5.KOnflikt, hardverski ili softverski.

6.Verovao ili ne, kvalitet hard diska, kao i stanje u kojem se nalazi.

7.Sve to zajedno.

 

Windows je masina, i uz pravilno odrzavanje radi.ja sam imao problema samo sa Millleniumom, sa 98icom neki driver issues, a sa XPom ama bas nijedan.

'Ajde ovo je poslednji spam na ovu temu ...

1. ne

2. ne

3. ne

4. ne

5. Mozda, ali samo mozda, fino je radio na 98 ... ali mi se nije nesto posebno svideo os

6. Maxtor mrzi me da otvaram kuciste za model ... u odlicnom star je samo 3 meseca ...

7 . teze malo s obzirom da su 95% odgovori negativni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...