Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

ja te ozbiljno pitam....licencne ploče mejdena ima ko blata :da: na berzi ih možaš naći lopatom da ih bacaš ;)

 

 

A kad si ti bio zadnji put?To je davno proslo vreme,nema ih vise toliko.Ja sam bio dva puta proslog meseca i bilo je havarisanih Killersa i Powerslave-a nesto malo al to ne vredi i da ti neko pokloni.Jedan dobar Killers sto je bio covek je prodavao na 300 dinara.Za Madness One step beyond su mi trazili 500 dinara,isto domace izdanje.

Sto nisi nasao onaj ZZ Top nego si morao da kupis od mene? :) Pre ce toga da ima nego Maidena...Ponovo su ploce u modi,ljudi osvestite se!

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, u pravu si :da: nisam bio odavno...ali recimo prošle godine si mejdene mogao naći na kilo :da: slabo kupujem ploče (a i diskove bogami) u poslednje vreme (skupljam parice za malo ozbiljniji hi-fi sistem :opusteno: ), ali kad sam video da imaš ZZ Top - nisam mogao da odolim :zuba:

 

ajd kad smo već ovde, Mržnjo možeš li mi naći Atomsko Sklonište - Infarkt LP :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, u pravu si :da: nisam bio odavno...ali recimo prošle godine si mejdene mogao naći na kilo :da: slabo kupujem ploče (a i diskove bogami) u poslednje vreme (skupljam parice za malo ozbiljniji hi-fi sistem :opusteno: ), ali kad sam video da imaš ZZ Top - nisam mogao da odolim :zuba:

ajd kad smo već ovde, Mržnjo možeš li mi naći Atomsko Sklonište - Infarkt LP :confused:

 

 

E strava za taj HI-FI,to ti je potez,pozdravljam to.Jebi sabanski komsiluk kad to kupis!

Nemas pojma koliko te sad tek cenim kad sam video da volis ZZ Top i Atomsko skloniste a ne samo krljanje.Taj album Atomaca malo teze,ima moj stariji brat ali mislim da bih dobio neki spic u chelo kad bih se samo priblizio toj ploci... :D

Ovaj mali sto je postovao ispod tebe a iznad mene sto posto ima tu plocu od roditelja ako su tu sezdeset i neko godiste kao moj bata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E strava za taj HI-FI,to ti je potez,pozdravljam to.Jebi sabanski komsiluk kad to kupis!

Nemas pojma koliko te sad tek cenim kad sam video da volis ZZ Top i Atomsko skloniste a ne samo krljanje.Taj album Atomaca malo teze,ima moj stariji brat ali mislim da bih dobio neki spic u chelo kad bih se samo priblizio toj ploci... :D

Ovaj mali sto je postovao ispod tebe a iznad mene sto posto ima tu plocu od roditelja ako su tu sezdeset i neko godiste kao moj bata.

 

Naravno, to mi je stari ostavio, to su mi bile prve ploče. Od 2003-2006.god. ja sam slušao muziku na pločama. Čak sam kupovao ploče u to vrijeme. I imam skoro cijelu diskografiju Atomaca, osim ovih poslijeratnih i ratnih albuma. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr.Hate

 

Imas li negde u kolekciji prva tri od Manille Road ili prvi prvi Crimson Glory? To odavno ganjam . . .

 

 

Kad imas vremena javi se na PM da se dogovorimo drugar... :pivopije:

 

 

Naravno, to mi je stari ostavio, to su mi bile prve ploče. Od 2003-2006.god. ja sam slušao muziku na pločama. Čak sam kupovao ploče u to vrijeme. I imam skoro cijelu diskografiju Atomaca, osim ovih poslijeratnih i ratnih albuma. :pivopije:

 

 

Cuvaj to kao oci u glavi ako su u dobrom stanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povuci me. :P

os malo pa sam popunio maiden diskografiju na viniu. :rockdevil:

 

 

Sigurno ? I ova zadnja izdanja , Live albume ,singlove isto?

 

Nekada u Novom Sadu na buvljaku zvani najlon nedeljom pre podne moglo se naci dobre ploce

 

i to po smesnim cenama . ili kao sto vec neko napisao ta vremena su prosla neki ljudi shvatili da vinili i vrede necemu.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E strava za taj HI-FI,to ti je potez,pozdravljam to.Jebi sabanski komsiluk kad to kupis!

Nemas pojma koliko te sad tek cenim kad sam video da volis ZZ Top i Atomsko skloniste a ne samo krljanje.Taj album Atomaca malo teze,ima moj stariji brat ali mislim da bih dobio neki spic u chelo kad bih se samo priblizio toj ploci... :D

Ovaj mali sto je postovao ispod tebe a iznad mene sto posto ima tu plocu od roditelja ako su tu sezdeset i neko godiste kao moj bata.

 

Komšiluk mi baš i nije šabanski (komšija sa prvog sprata je pre 15-20 godina imao bend, svirali i na gitarijadi) ;) ali kad najzad kompletiram sve što sam hteo - ima cela zgrada da odleti na pančevački most :rockdevil:

a za ovo boldovano ću ti reći šta mi je kolega rekao: "već sedam meseci smo u istoj kancelariji, ponajviše pričamo o muzici - a ja još uvek ne mogu da provalim šta ti sve slušaš" :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nekada u Novom Sadu na buvljaku zvani najlon nedeljom pre podne moglo se naci dobre ploce

i to po smesnim cenama . ili kao sto vec neko napisao ta vremena su prosla neki ljudi shvatili da vinili i vrede necemu.

 

 

Tako je. Stiv je donosio ploce iz Nemacke a mi smo jedva cekali nedelju da dodjemo na Najlon sa parama ustedjenim

gladovanjem (dzeparac za uzinu). Nadje se i danas po koja ploca, npr. nasao sam Beer Drinkers od Motorhead-a u pristojnom stanju, pre nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Stiv je donosio ploce iz Nemacke a mi smo jedva cekali nedelju da dodjemo na Najlon sa parama ustedjenim

gladovanjem (dzeparac za uzinu). Nadje se i danas po koja ploca, npr. nasao sam Beer Drinkers od Motorhead-a u pristojnom stanju, pre nedelju dana.

 

Stari ja i ti kao da smo odrasli po istom receptu :)

 

Jedino sto kod Stiva nisu bile bas jeftine:) Al je imao dobre Thrash -speed ploce . kasnije imao on svega na tezgi i neke parfeme ,prazne kasete :)

 

 

znaci jos uvek ima da ne nadje koja ploca tamo Nisam bio tamo jako davno .

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari ja i ti kao da smo odrasli po istom receptu :)

 

Jedino sto kod Stiva nisu bile bas jeftine:) Al je imao dobre Thrash -speed ploce . kasnije imao on svega na tezgi i neke parfeme ,prazne kasete :)

 

znaci jos uvek ima da ne nadje koja ploca tamo Nisam bio tamo jako davno .

 

 

Izrasli smo u matore ali ponosne metalce :)

 

Na Stivovoj tezgi je bilo svega, naravno nije bilo jeftino, ali je donosio najnovije stvari, bilo je pored ploca i kaseta i Metal Hammer-a, Metal Attack-a,

od njega sam tada kupio Reign in Blood, Pleasure to Kill...

Kasnije iz tih parfema, kozmetike, zippo upaljaca itd. izrasla jos jedna tezga pa jos jedna i na kraju njegova imperija veleprodaja i maloprodaja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala :smile:

koliko sam platio razor? ne želim se sjetit al mislim oko 80 dolara ode s poštarinom iz new yorka mislim.. nije jeftino al jbg nisan tija propustit

 

Samo za Razor?Za jednu ili obe?

Za taj novac bi kod mene imao oko 4 ploce i placenu postarinu preporuceno za Hr.To je oko 5000 dinara,mozda i jace...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za obe.. a jebi ga ove su skuplje bile... nađi ti meni bomberder i annathemu pa ti ja dan 100 ako oš hehe

ima jedan vječno prodaje empire of noise za 500 dolara al mislin da ipak nema još tog ko bi za taj album da toliko mada je rijedak i sve... jebi ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za obe.. a jebi ga ove su skuplje bile... nađi ti meni bomberder i annathemu pa ti ja dan 100 ako oš hehe

ima jedan vječno prodaje empire of noise za 500 dolara al mislin da ipak nema još tog ko bi za taj album da toliko mada je rijedak i sve... jebi ga

 

 

Tu Annathemu prodaje Kole na ebay-u ... Dobro malo je preterao sa cenom :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izrasli smo u matore ali ponosne metalce :)

 

Na Stivovoj tezgi je bilo svega, naravno nije bilo jeftino, ali je donosio najnovije stvari, bilo je pored ploca i kaseta i Metal Hammer-a, Metal Attack-a,

od njega sam tada kupio Reign in Blood, Pleasure to Kill...

Kasnije iz tih parfema, kozmetike, zippo upaljaca itd. izrasla jos jedna tezga pa jos jedna i na kraju njegova imperija veleprodaja i maloprodaja...

 

A da cuo sam za to , Pametan covek samo u to vreme nije se placalo porezi , carine i slicno sve se slivalo u gotovinu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...