Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Стрпљив сам до бола. Сад сам наручивоа неке ствари, које сам послао ортацима, доктору Лектеру на пример, па ћу сачекати неколико месеци. А имам довољно ствари које ми одвраћају пажњу.

 

Kad budeš imao sopstvene prihode, manje ćeš ploča kupovati, jer ćeš od plate morati da kupuješ sve ono što ti sada roditelji kupuju. Da ne pominjem koliko ćeš manje vremena imati za slušanje ploča, zbog dužine radnog vremena.

Мање времена дефинитивно, али углавном нисам скуп за одржавање, тј. не трошим много. Одећу купујем само кад ми је преко потребна, остали издаци ми и нису превелики... Уосталом, питај др. Лектера да ли он мање купује плоче откако ради.

И никако доктор да нам каже колика је његова колекција. Сигуран сам да има бар 3 пута више од мене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стрпљив сам до бола. Сад сам наручивоа неке ствари, које сам послао ортацима, доктору Лектеру на пример, па ћу сачекати неколико месеци. А имам довољно ствари које ми одвраћају пажњу.

 

 

Мање времена дефинитивно, али углавном нисам скуп за одржавање, тј. не трошим много. Одећу купујем само кад ми је преко потребна, остали издаци ми и нису превелики... Уосталом, питај др. Лектера да ли он мање купује плоче откако ради.

И никако доктор да нам каже колика је његова колекција. Сигуран сам да има бар 3 пута више од ме

 

Ja sam malo smanjio sa kupovinom ploca posto imam sada neke racune sto pre nisam imao.

 

 

nije tesko nakrpiti brdo ploca ako imas para ,nego kako stojite sa kasetama ?

 

Ovde u Kanadi imam preko 300 a u Srbiji mozda preko 100 slusam i to ponekad

 

Meni je i to kult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Понекад, имам нешто преко 100 касета (можда и свих 200, нисам бројао), свакојаких ствари ту има. Мислим, кад сам почео да слушам мало озбиљније музику негде 1993. углавном су касете могле да се нађу, а и први контакти са металом су ми везани за касете.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helloween - If I Could Fly 7"

Iron Maiden - Wildest Dream 7"

HammerFall - Renegade 7" (пре свега због песма на Б страни 'Head Over Heals' са гос'н Удом)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helloween - If I Could Fly 7"

Iron Maiden - Wildest Dream 7"

HammerFall - Renegade 7" (пре свега због песма на Б страни 'Head Over Heals' са гос'н Удом)

 

 

ala rokas sine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стрпљив сам до бола. Сад сам наручивоа неке ствари, које сам послао ортацима, доктору Лектеру на пример, па ћу сачекати неколико месеци. А имам довољно ствари које ми одвраћају пажњу.

 

 

Мање времена дефинитивно, али углавном нисам скуп за одржавање, тј. не трошим много. Одећу купујем само кад ми је преко потребна, остали издаци ми и нису превелики... Уосталом, питај др. Лектера да ли он мање купује плоче откако ради.

И никако доктор да нам каже колика је његова колекција. Сигуран сам да има бар 3 пута више од мене.

 

Pa Uglavnom se nema vremena,uglavnom se nema vremena...

Ne kupujem manje ali ni vise jer je kvalitet svake godine sve manji i manji.

 

Velicina kolekcije?

To mi dodje kao da mjerimo kite i ko ima najveci on je glavni...vazan je kvalitet kolekcije i naravno ono sto se meni svidja,sve ostalo je "druga liga"

Nemam tri puta vecu kolekciju od tebe,ko sto rece dudi nije tesko navuci gomilu ploca, ali pokusavam uvijek da budem temeljit sa mojim omiljenim bendovima,Priest,Motörhead,Slayer,Exodus,Exciter Saxon,Accept,Trouble... i uzeti kvalitet,naravno i Underground bendove pokusavam da popratim i podrzim ali da bih to radio onako kako zelim trebalo bi mi jedno 5000€ svaki mjesec samo za ploce.

Imam nekih 1200 ploca(nema Black,Death i ostalih nemetala) plus 300-400 cd,nikad nisam prebrojao ali tu dolazi i tona papira, Metal Hammer od 1984-1994,Rock Hard sve do broja 250,presta sam kupovati prosli mjesec,Heavy oder was sada samo Heavy 1993-do danas,Rockovi, Dzuboksi itd.

Za Loknera,jeli mu caca bio neki vazan tockic u bivsem sistemu pa moze imati toliko ploca? Ne mislim na vrijednost ploca nego na lagerovanje,zato ti treba ogromna prstorija buraz,prostor je najveci problem jednog kolekcionara.

 

 

I jos nesto ovaj Princ tame ti je dobro rekao

 

I zajebite pricu o gramofonima,iglama i ostalim sranjima na ovoj temi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, знам, али то тек кад се оженим, па дођу деца и други приоритети за трошење пара.

 

Што се Локнера тиче, мислим да му је и отац био новинар, али су они стара Немачка фамилија из Земуна и тамо има кућу... знаш оне старе са таваницама од 4 метра, тако да је њему простор нешто мањи проблем. А почео је рано да пише, пасе запослио у Џубоксу, те је тамо добијао гомилу промо издања, а и са тадашњом платом је ишао у Лондон и тамо набављао. Нисам сигуран да ли је тада радио у ПГП-у, али сад ради реиздања неких рок класика, последње у низу Игра Стаклених Перли оба албума на једном диску. Знам засигурно да је био први и вероватно једини новинар у старој Југославији који је пратио домаћу метал сцену и о њој доста писао, добрано пре Ползовића. Имам једна број "Ћаа" у коме је рецензирао први Бомбардер, а и написао је целу колумну о Патаренима. Јес' да су они грајнд, али утолико екстремније и горе по њих.

 

А ово колико пара би требало да би се све испратило како треба, да ни не почињемо. Толико добрих бендова, толико добрих издања, а тако мало пара. Мислим, кад то кажеш ти у Немачкој који радиш, шта ја тек да рекнем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хтео и ја да напишем сличан коментар гледе оне плоче Хеморагије, ал' сам се суздржао. Трилинг олд скул фанатика узвраћа ударац. ХА!

 

Ова два десна ћу и ја да мазнем ускоро, а "Реликсив" је срање, па ћу га вероватно прескочити.

 

Ах, да новитети са ибеја:

 

Anthrax - Penikufesin EP

Risk - Hell´s Аnimals

Bronz - Taken by storm

Twisted Sister - Under the Blade

Viva - Dealers of the Night

Viva - What the hell is going on

Baron Rojo - Larga vida al Rock and Roll

Baron Rojo - Volumen Brutal

V/A - Metal Warriors (Ebony Records)

W.A.S.P. - W.A.S.P.

Asia - Astra

Sinner - Fast decision

 

Ујутро на берзи треба да покупим Slayer - Reign In Blood и Suicidal Tendencies - Lights, Camera, Revolution.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

За разлику од Слејера, који ми НИКАД није био приоритет (и никад неће бити, али полако попуњавам и њихову дискографију), "W.A.S.P." све и да сам хтео да узмем до сада нисам могао да нађем овде. Овако сам га нашао код неког Швабе за 1 евро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa Audio Technica gramofonima? Tačnije, da li je iko čuo za njih, jer ja nisam do večeras :)

Čitao sam obimnu recenziju modela koji ovdje u Podgorici košta 415 eura, i tamo piše sve najbolje o njemu...

Mislim da je to jedina "marka" gramofona koju ovdje nabavljaju, i to samo po narudžbi...

Prijatelj koji radi u toj prodavnici muzičke opreme ga je kupio i kaže da služi super, inače je DJ, nastupao dosta puta u BG, NS...neki jazz/funk/latin trip... sad sam se već raspričao :)

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...