Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Ja sam odusevljen promenama od 9.5 za sada... nije mi jasno zasto ovo nije 9.5 final, onako su se samo izglupirali da bi izbacili pre Firefoxa...

 

i da, leti, potpuno mi je nejasno... skinuo bih sad Safari samo da uporedim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Инсталирам је сутра на послу!

:rockdevil:

А знао сам!

Шта сам рекао - да очекујем врло брзо 9.51!

:da:

Мудрац

 

Oво је разлог...

Које додатке да инсталирам за ФФ? Опера ме нервира, хоћу да је преварим.

Видели овај пост, схватили да је ђаво однео шалу и потрудили се да ми удовоље.

Потврђујем да ради брже, а и ниједном ми се није закочила кад ми је отворено више од 20 табова (што ми се раније дешавало макар једном дневно).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruku na srce, browser sam po sebi ne znaci sve. Nije da ne znaci nista ali ne znaci puno. Sad moram da vidju kako ce ovi neki sajtovi koje sam odradio preko programatora za ves-masinu da procesuju jebeni ves(h).

 

Sama ideologija oko brauzera nije PRIMARNA (pretpostavka je da ti momci znaju svoj deo posla) ako programer koji programira web aplikaciju zna sta radi. Cak i ako ovi frajeri zaseru browser engine, pravi programeri dohakaju tome.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

О да, Опера 9.51, за сада задовољава све потребне критеријуме.

Морам још да видим како се понаша у embedded chat-овима, типа на Gmail-y или Facebook-y јер је, мени бар, ту највише кубурила и мучила се па да дам неки здравији суд али за сада стварно делује компактније и здравије и зрелије од 9.50.

Додуше, пре тога сам инсталирао Java 6 Update 6.

Богами, пре ћу да користим Оперу 9.51 него Firefox 3, како ми се чини.

Не знам, видећемо, надам се најбољем.

Да додам да ми је колега хвалио Оперу 9.51, да на Линуксу буквално лети.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Богами, пре ћу да користим Оперу 9.51 него Firefox 3, како ми се чини.

da li bi mi preporucio da instaliram i probam ffox 3?

koliko vidim ff3 nije update, vec nova "grana", tako da bih morao da imam i ff2 i ff3 na masini, sto malo smara. koja su najvaznija poboljsanja ff3 zbog kojih ga vredi probati (ne sumnjam da vredi, samo hocu da vidim da li je poboljsano nesto sto meni treba ili nesto sto ne koristim)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li bi mi preporucio da instaliram i probam ffox 3?

koliko vidim ff3 nije update, vec nova "grana", tako da bih morao da imam i ff2 i ff3 na masini, sto malo smara. koja su najvaznija poboljsanja ff3 zbog kojih ga vredi probati (ne sumnjam da vredi, samo hocu da vidim da li je poboljsano nesto sto meni treba ili nesto sto ne koristim)...

 

Није донео никакву драматичну промену, чак и је и оно што је била велика предност у односу на Оперу - анулирано тиме што (гле парадокса!) маса add-ова не ради на 3-ци јер није компатибилна. Постоји и тај неки фазон quick history прегледа у address bar-у а који је новитет у сва три (+ИЕ) браусера али је велика замерка то што, чини ми се, history ограничен на само један таб тј. оно што си гледао у табу 3 не можеш да видиш и у табу 2 што је ... Фаааак! :) + из download pop-up-а не можеш да обришеш статус о скинутом фајлу једним кликом већ десни па леви па ово па оно. Нисам нешто много бауљао по 3-ци, далеко више ме занима Опера 9.5. Firefox 3? Не, за сада. Е да, изашао је, прекјуче мислим, 2.0.0.15 што нисам очекивао јер сам веровао да ће се све сада концентрисати на Firefox 3.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaginose, reci mi šta ti konkretno treba od dodataka za FF 3.0, mogu da probam kod mene da li radi pa da ti kažem. Meni FF3 radi rock-stable, manji memory leak nego FF2 (mada nije da to nešto mnogo znači, sad je ram za đabe), koristim desetinu ekstenzija i sve rade kako treba. Mnogo bolje radi nego trojka, bar meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam do pre par dana bio skeptični korisnik FF verzije 2.x. Pojavila se GrayModern2 maska za verziju 3 pa je došlo vreme daje i ja testiram. :)

 

Primetno je brže renderovanje stranica, i meni dosta bitna stvar, nema više memory leak-a kod stranica koje se dinamički osvežavaju. Ranije mi se dešavalo da zaboravim da zatvorim tab sa takvom stranom i da posle 20ak minuta FF zauzme preko 1GB RAM memorije. Sada brojka stoji na manje od 100MB, što je vidno poboljšanje.

 

To je što se tiče mojih prvih utisaka. Evo ovih dana pojavili su se i svi addoni koje sam koristio na v2 pa ne planiram da se vraćam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali onda ne mozes da je cenis kao takvu (uglancanu) onoliko koliko bi mogao kad bi ti ove inicijalne verzije vadile mast prvo...

to je sasvim tacno. :da:

mada, cenio ne-cenio, isto mi se vata, posto cu kad tad morati da instaliram... ;) radoznalost je prajaka.

 

 

imaginose, reci mi šta ti konkretno treba od dodataka za FF 3.0, mogu da probam kod mene da li radi pa da ti kažem. Meni FF3 radi rock-stable, manji memory leak nego FF2 (mada nije da to nešto mnogo znači, sad je ram za đabe), koristim desetinu ekstenzija i sve rade kako treba. Mnogo bolje radi nego trojka, bar meni.

tema: classic compact

 

adonovi:

fire ftp

adblock plus

flashget

 

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Internet Explorer keeps losing ground to Firefox, Safari

 

Microsoft's web browser is steadily losing ground to competition from Mozilla and Apple, according to Net Applications figures quoted by TG Daily. The numbers peg Internet Explorer's market share for June at 73.01%, down from 73.75% in May and 74.83% in April.

Meanwhile, Firefox reportedly enjoyed its biggest-ever piece of the browser market last month: 19.03%, a very healthy rise from 18.41% in May and 17.76% the month before. Apple's now-cross-platform Safari browser also saw gains, although it only made it up to 6.31% in June. Net Applications says Safari's market share sat at 6.25% in May and 5.81% in April.

Well behind the three major contenders lies Opera, which the Net Applications numbers pin at only 0.73% for June. Opera's market share is slowly increasing, though, since it had an even-smaller share of 0.69% in April.

 

Ali sta mi znamo-bitno da IE drzi 99,9% trzista kako se ovde svojevremeno tvrdilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo artikl...

-------------

 

 

Safari, Firefox post market share gains against Internet Explorer

 

Trendwatch

By Wolfgang Gruener

Tuesday, July 01, 2008 14:46

 

Chicago (IL) – Recent updates and media buzz surrounding Safari and Firefox apparently helped the two browser to gain market share at the expense of Microsoft’s Internet Explorer, according to a new survey released by Net Applications. Apple’s and Mozilla’s software have been chipping away share from Microsoft’s browser for some time now and it appears that Microsoft could use a convincing new browser rather sooner than later.

 

There is no immediate concern for Microsoft that the company is losing its dominance in the browser market, but there is certainly a trend that Firefox and Safari are gaining traction. The Internet Explorer still holds a commanding 73.01%, according to Net Applications. That number, however, is down 0.74% points or about 1% from 73.75% in May and 74.83% in April.

 

While Microsoft isn’t quite confronted with a landslide loss, Firefox has been gaining steadily over the past quarter and is now approaching the 20% market share mark for the first time. Net Applications estimates Firefox’ June market share at 19.03%, up 3% or 0.62 points from 18.41% in May. Firefox was listed at 17.76% in April.

 

Apple’s Safari is also advancing and ranks third with a current share of 6.31%, up from 6.25% in May and 5.81% in April. Opera Software was also able to post some gains as part of the launch of its Opera 9.5 web browser. Opera is listed with 0.73% share, up from 0.71% in May and 0.69% in April.

 

Internet Explorer will receive a major update with version 8, which is expected to debut in the fourth quarter. Beta 2 of the browser is planned to be released in August.

---------------------

 

 

Znaci, posto i Apple i Mozilla znaju za jadac, izbacili su ganc nove verzije i podigli medijsku halabuku i eto drpise MS-u citav procenat bogati!!! Wow!!! Da vidimo koliko ce MS da drpi nazad kad izadje sa IE8 u Oktobru. Ne sumnjam da ce i oni malo da mu ga daju po reklami. Ne bi me cudilo da drpe i svih 100% trzista (za one malo 'sporije', poslednja recenica je sarkazam).

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini razlog što IE ima toliki udeo na tržištu samo to što je IE6 deo WindowsXP-a koji je i dalje nazastupljeniji sistem na svetu, a da ljudi ne znaju/ne žele/ne smeju, itd da isprobavaju nove browsere. a to da će da drpe procenat nazad .... pa lako im da drpe kad će se kod neukih ljudi samo IE updajtovati kroz Automatic Update, koji nažalost 60% ljudi ne isključuje.

 

 

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je odradjen FF 3. Svidja mi se! Uglavnom sve addon-ove koje sam kpristio rade na FF 3. Ne radi jedino srpski recnik. Ali ce i to sigurno uskoro da srede.

Kao sto je neko vec rekao: Ne pada mi na pamet da se vracam na FF 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da koristim IE iskljucivo, pa imam neka predubedjenja. U stvari , koristim bar po dve verzije svakog brauzera. Jebat ga, inzenjerska je tuga pregolema. Ovo je PrtScr sa mojih monitora na poslu. Ima ih 4 koji pice istovremeno.

 

DC.png

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Zarad preglednosti sam naknadno spicio 'horizontal stretch' na jednom paru monitora. Ruku na srce. Opera 9.51 hebe dadaiju, u vise aspekata. Em je rendering engine skoro pa ko Safari trojka, em je DOM model tu, ne vidim jos probleme, em je HTTP networking stack (znaci, HTTP GET/POST komunikacija) majka Mara. Cekamo IE8 Final Release pa da merimo. FF 3 performanse malo kaskaju za Operom 9.51. Operu je generalno uvek hebao DOM i HTML rendering engine. Sad radi tip-top. Ove aplikacije koja mi pisemo se debelo oslanjaju na mogucnosti brauzera da sve to ispljune, po mogucstvu u rekordnom roku. Bez greske. Znaci sve radnje brauzer mora da radi bez greske, super brzu komunikaciju, connection pooling, session state, DOM model, JavaScript support, superfast rendering. Sve ostalo nas ne zanima, iako kapiram da je to obicnim smrtnicima plus (tipa torrent podrska, tabovi i te dzidze bidze). Kako rekoh, jednom kad udjes na sajt koji je odradjen kako valja, sem bookmark opcije ne treba ti nista. Sve je u aplikaciji. Sve.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao prvi update za FF 3 :da:

 

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/3.0.1/releasenotes/

 

Uglavnom je u pitanju security/bugfix

 

Zabravio sam da spomenem i jos jedan lep feature koji ima 3-ica

 

Naime sada browser automatski pamti zumiranje teksta za pojedine stranice(recimo ako imaju previse sitan text)te za razliku od prethodne serije nije potrebno to raditi iznova i iznova

 

Jos samo da se sredi situacija sa nekim popularnim ekstenzijama i ja zaista vise ne vidim razlog da bilo ko ostane na prethodnim verzijama ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

С тим што сама компанија мисли мало другачије и избаци update за 2 и то 2.0.0.16.

Док год не будем морао, нећу прелазити на 3.0, једноставно ми ту нешто фали, нешто није у реду, нешто ...

Знам да је смешно али ... Осећај.

Нешто ми се не свиђа.

Рекох, пре бих прешао на Operu 9.5 него на Firefox 3.0.

Пре бих, чини ми се, прешао и на IE8 него на Firefox 3.0. (да ми ова изјава није мало ... Чудна.)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...