Jump to content

Otyg


Blathaddar

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И где их наћи ...?

Било би добро да се ради оно што смо направили у пар наврата:

Да поред бенда оставите и линк са ког бисмо могли да га скинемо,

да препорука буде потпуна, овако - ко ће баш због Otyg да бунари по Нету ма како препорука добро звучала?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces zbog i jednog benda da kopas link, nek to bude bas Otyg. Aelvefard je neponovljiv i neverovatan. Sagovindars boning je dosta slabiji, a solo album Till Fjaels jos slabiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otyg - Interesantan bend. Ja sam ih dobila od drugarice 2004. ili 2005. godine, ne mogu tačno da se setim. Jedno vreme sam ih baš intenzivno slušala, pa ih pomalo zapostavila. Sada je savršena prilika da se podsetim. :meshuggah: Pošto ne pratim redovno pomenuti sastav, zna li neko postoje li oni kao bend još uvek? Imaju li nešto novo i kako to zvuči ? Ima li ikakvih promena u muzičkom smislu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih bas malopre slusala, pa moj voljeni cuo njihovu muziku i dosao na zanimljivu ideju. Kaze da nisu nista bolji od Indy, za koju bez problema moze da se otvori tema na folk metalu. Uh, ko je ovde u zabludi, profesor muzike ili ja?

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeej!

Jos jedan bend koji obozavam!

Malo teze mi ide pevanje ali trudim se! :)

Imam 1996 - I Trollskogens Drommande Morker [Demo],1998 - Älvefärd i 1999 - Sagovindars Boning.

Jel imaju jos nesto?

Sagovindars Boning mi je omiljeni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeej!

Jos jedan bend koji obozavam!

Malo teze mi ide pevanje ali trudim se! :)

Imam 1996 - I Trollskogens Drommande Morker [Demo],1998 - Älvefärd i 1999 - Sagovindars Boning.

Jel imaju jos nesto?

Sagovindars Boning mi je omiljeni!!!

 

nope. 2 demoa i 2 albuma i to je to. "Dom Vetrova Koji Pricaju Price" (Sagovindars Boning) je daleko slabiji album od "Vilinskog Putovanja" (Älvefärd). i Vintersorgov prvi solo album Till Fjälls (Ka Planinama) veoma lici, sve kasnije je potpuno razlicito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nope. 2 demoa i 2 albuma i to je to. "Dom Vetrova Koji Pricaju Price" (Sagovindars Boning) je daleko slabiji album od "Vilinskog Putovanja" (Älvefärd). i Vintersorgov prvi solo album Till Fjälls (Ka Planinama) veoma lici, sve kasnije je potpuno razlicito.

 

 

Sagovindars Boning sam iz meni neznanih razloga (davno bese) slusala vise pa ga samim tim i vise zavolela :) Ostao mi je u boljem secanju od Älvefärd. Aj mi posalji prevode pesama ako imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prevodio sam Älvefärd i sa svojim skromnim znanjem svedskog popizdeo nacisto kad imam problem da prepoznam rec u recniku (i posebno kad dodjoh u prevodjenju (nakon preskakanja pet stotina reci koje sam morao da ostavim neprevedenim) do dela "onih koji su opijeni teskim pivom" ("i gravolets rus") sto sam smatrao da je najbolji znak da treba da se manem corava neupuceno-prevodilacka posla), a onda saznam da i rodjeni Svedjani imaju taj problem sa ovim tekstovima jer 1) Hedlund govori "seljackim" severnim dijalektom 2) koristi mnooogo arhaicnih reci koje niko ziv vise ne zna.

 

imao sam negde solidne tudje prevode svih tekstova, ne znam vise to da nadjem, evo malo da osetis "ukus" severne poezije:

 

http://www.ultimatemetal.com/forum/vinters...anslations.html

 

http://blast-mag.com/phpBB2/viewtopic.php?...5b2f537872b3a05

 

 

btw. meni all-time favorite je I Trollberg Och Skog (Na Trolovskom Brdu i Sumi), Skymningsdans (Ples U Sumrak) i Trollpiskat ödemarksblod (Trolovska Divlja Krv) kojom cesto nerviram komsije dok se kupam.

 

 

 

 

sto se tice I Trollberg Och Skog, 2002-e sam bio u Finskoj na dve nedelje, maksimalno sam se odusevio njihovom prirodom i belim nocima i kad sam se vratio resih da preslusavam ono muzike iz Nordijskih krajeva (posto Finska ne pripada Skandinaviji, ali pripada nordijskim zemljama) sto imam i sto do tog trenutka nisam slusao da bih malo vratio utisak. Prva stvar je bila bas Otyg i ova pesma (uvek prvo biram pesme ciji nazivi mi se vise dopadnu) i neverovatno je koliko iskustvo bivanja tamo i iskustvo slusanja muzike Otyg-a imaju zajednickog.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trollpiskat ödemarksblod koristis za nerviranje komsiluka?

Fini neki komsiluk, sta sve moji moraju da trpe, da se menjamo stanova na par dana molili bi te da im se vratis :)

Bio si u Finskoj na dve nedelje?

Wow!

To mi jedna od prvih stvari u mom Things to do in life spisku... :)

Thanks za linkove pregledacu ih veceras, sad idem da pojedem nesto, pa na posao <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...