Jump to content

Otyg


Blathaddar

Recommended Posts

Trollpiskat ödemarksblod koristis za nerviranje komsiluka?

 

ne. repetitivno pevanje refrena (koji jedino znam napamet) dok se kupam koristim za nerviranje svega u krugu koliko dobacuje glas.

 

ajde da ispadnem shabanchina do kraja: bio sam i u Norveskoj na nedelju dana :) :) :) (i to je otprilike to sto se tice inostranstva za mene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Па ето, поскидах данас дискографију и пробаћу да, ових дана, ово мало ближе упознам.

Ваљда вреди кад га толико нахвалисте, чак је и Ветар необично инспирисан овим бендом.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ja sam znao, ali nisam bio siguran, pa nisam hteo da ispadnem glup, ko kad sam rekao da je Fenriz glavni vokal u Darkthrone-u jer sam to negde procitao hahahahaha

Edited by Aronax Of Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

То сам видео али нисам довео у везу са овим бендом.

Име Andreas Hedlund ми апсолутно ништа не значи али је Vintersorg нешто сасвим друго.

Мислим, коме значи име Vegard Sverre Tveitan а то Ihsahn или Olve Eikemo а то је Abbath?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Vintersorg ima niz projekata i projekata..nevjerovatno koliko je čovjek kreativan.

Otyg mi se mnogo svidja!Imam čak i njihov prvi demo..jezik je inspirativan,zaista,ali kažu ljudi da je to arhaični Švedski,koji i mnogi Šveđani ne razumiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto cujes u Otyg-u nije moderni knjizevni "juzni" svedski jezik, vec arhaicni brdjanski gde razlike nisu samo u recima i izrazima, vec i u izgovoru pojedinih glasova -> ono retrofleksno "SH" je u juznim krajevima "H" i slicno...vecina Svedjana ne razume tekstove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Haha, baš veliko interesovanje za Otyg (inače ovo "O" se čita kao "U")

 

U prva dva albuma Vintersorg-a koristi se dosta arhaičnog švedskog, koji je primarni u Otyg-u. Andreas ima fenomenalan vokal, a on se najviše može čuti u Vilievandring, Ulvskrede i Trollslottet. Primetih da ima jedna pesma koja je na engleskom, Holy Diver, baš šteta. Šteta je i što neće biti više ovakvih maestralnih dela, mada nije ni Solens Rötter loš mada je to njegov glavni projekat.

 

Pošto sam u proteklih 8 meseci postajao fanatik za švedski i norveški, sebi sam ubacio u glavu tu ideju da ću lepo učiti švedski od svoje devojke, a norveški od njene drugarice :D Nažalost, švedski me više privukao, i to baš zbog bendova poput Andreasovih, koji pevaju čistim vokalima na arhaičnom/modernom švedskom koji je zaista prelep. I tako naučio sam Vilievandring da pevam -.- only 23 songs more to go :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mnogo ljepše zvuči norveški.Mada kažu ljudi da je nekako prostiji od švedskog,svedeniji.Upisaću kurs sledeće godine sigurno.A šteta je što kad većini ljudi pomeneš takve(skandinavske)jezike svi nešto odmahuju rukom jer nema niko predstave o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

meni su prve dve strofe Skymningdans (Sumracni ples) i refren od Trollpiskat ödemarksblod (Divlja trolovska krv) neizostavan deo repertoara prilikom tusiranja. samo toliko zato sto sam ostatak pozaboravljao (tesko je kad ucis napamet nesto za sta ti recnik od 70000 reci nije upotrebljiv za prevodjenje). Eh, kako samo odzvanja kupatilo ...Genom skog och mark, mot nordavind så stark, den svag lynta finner och död så bråd...komsije pokusavaju da se nadglasavaju sa Aspirinom i Bundom Od Nerca, ali moja pluca brdjanskog porekla i glasne zice kao korenje od stoletnih borova ne predaju se tako lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Meni su skoro sve omiljene, a mislim da imam sve sto su izdali, zajedno sa live albumom. Jedan od mojih omiljenih folk bendova, steta sto je Mr. V odlucio da prekine rad i posveti se mnogim drugim projektima (od kojih volim jedino progressive jazz orijentisani Waterclime).

 

Mozda odluci da snimi jos jedan album? Bilo bi lepo, jer je ocigledno talentovan i za pagan/folk muziku.. mada, cini mi se da su male sanse..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...