Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Tesko da je skupo 400 dinara, pogotovo ako se zna da bilo ko ko je iole informisan kupuje ovaj strip za maksimalno 320 dinara, koliko je redovan popust u njihovim Trafikama. A 390 strana je ipak cifretina, u laguni kupis knjigu od toliko strana za 500-600 dinara. Znam ja da je knjiga nesto kvalitetnije od Bonelli stripa :), ali ovdje se radi o trosku stampe i tirazu, a ne kvalitetu. Inace, ova prica zasluzuje ovakvo izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je ovo,zna li neko?

 

City Cat by Bane Kerac (Cat Claw)

 

As part of a TV program about Bane Kerac in 1991, a live-action movie of Cat Claw, City Cat, starred actress Danielle Peyich as Carol and Bane himself as policeman Cameron Hill. It was first (and only) live-action movie based on a Serbian comic book.

 

 

postoje linkovi na rapidserbii,ali su lipsali :frown:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, sada tek vidim ovu najavu za Zagorove odabrane price... Onaj sa kukuljacom se zvao "Tkac" (ako je to ta epizoda), a na kraju se otkrilo da je to bila valjda masina, a ne zivo bice, cini mi se. Ne kupujem inace Zagora, ali bojim se da necu moci da odolim ovoj epizodi, kao sto nisam odolio ni prici "Zagor protiv vampira" kada sam je vidio medju Odabranim pricama.

 

 

Je l' bio neko do sajma? Štand Veselog četvrtka? Cene?

 

I mene ovo zanima. Ima li VČ svoj zaseban stand na sajmu i (ako ima) kakve su im cijene u odnosu na cijene po kioscima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево шта рекоше за штанд ВЧ:

 

Ono što hoću da kažem jeset sramotno mali štand koji je VČ (odnosno GRAFART) dobio od organizatora ove godine. Dušan je kao glavni urednik ogorčen činjenicom da imaju svega 12 kvadratnih metara i da su kao najveći strip izdavač dobili najmanji prostor odnosno štand! Dušan se nedavno u Italiji sreo sa Kastelijem ali nije smeo da ga pozove da dođe ove godine na sajam kao gost od sramote zbog maloš prostora koji im je dat jer siroti stari Alfredo ne bi imao gde ni da sedne! Jedva su imali prostora da izlože sva izdanja i samo se pitam šta bi bilo da su Feri i Laurenti videli tu bruku prošle godine, šta bi ti ljudi mislili o nama, tj o Srbiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijene su 20% jeftinije. Tkaca kupis za 320 dinara, 393 strane. Bolje izdanje nije izlazilo na ovim prostorima. Inace, nije tkac masina, imas i nastavak sa njim, izdat prije koju godinu... Sjajna epizoda.

 

I, da, stand je narandzasti, sa oznakom Trafike, VC-ovih prodajnih mjesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штанд је заиста срамотно мали. А оно што је још срамотније је девојка која ради тамо, не зна цену издања, рачуна на дигитрону 4 х 150 и на крају то испадне 608 динара. Свака јој част, нисам хтео да умрем од смеха баш код штанда да је не бих осрамотио али је ону другу радницу покрило и небо и земља у том тренутку.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova godina je bila sranje što se tiče stripova na sajmu. Od albuma, nikakvu poštenu klasiku nisam mogao da nađem, osim ona dva odlična albuma što je izbacio ''beli put''. Sad zaboravih ime, ali za koju nedelju treba da ih dobijem, kao metabarone dvojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штанд је заиста срамотно мали. А оно што је још срамотније је девојка која ради тамо, не зна цену издања, рачуна на дигитрону 4 х 150 и на крају то испадне 608 динара. Свака јој част, нисам хтео да умрем од смеха баш код штанда да је не бих осрамотио али је ону другу радницу покрило и небо и земља у том тренутку.

 

Ajde budi posten, pa se sad i ti postidi :)

 

Racunica:

 

1 strip = 190 din

 

Sajamski popust = 20% od ukupne cijene stripa

 

Sajamska cijena stripa = 0.8*190 = 152 dinara

 

4 stripa puta 152 dinara = 608 :)

 

Mislim da se nije druga radnica pokrila i nebom i zemljom, vec je smorena.

 

I ja bih racunao na digitronu, jako je smorno stajati cijeli dan na standu, na kojem je za satak ipo, koliko sam bio na sajmu konstantno bilo bar po 3-4 covjeka. Sve sto se zajebu, odbije im se od honorara, a digitron ne grijesi, za razliku od ljudi.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijene su 20% jeftinije. Tkaca kupis za 320 dinara, 393 strane. Bolje izdanje nije izlazilo na ovim prostorima. Inace, nije tkac masina, imas i nastavak sa njim, izdat prije koju godinu... Sjajna epizoda.

 

Kupio veceras, ali ne na Sajmu, nego u njihovoj prodavnici u gradu, preko one kartice, tako da me je isto kostalo, znaci 320 din.

Nisam citao taj nastavak koji spominjes, samo se sjecam da se ispod one kukuljace nalazio mikrofon. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o izdanjima Ludnsa, brojevi: 142, 143, 144, pod nazivima Paukova mreza, Mortimerov povratak i Zagor protiv krojaca. Meni je to super epizoda, mada mi se cini da nije naisla na neki dobar odziv kod fanova Zagora generalno. Uglavnom, otkrije se ko je tkac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde budi posten, pa se sad i ti postidi :)

 

Racunica:

 

1 strip = 190 din

 

Sajamski popust = 20% od ukupne cijene stripa

 

Sajamska cijena stripa = 0.8*190 = 152 dinara

 

4 stripa puta 152 dinara = 608 :)

 

Mislim da se nije druga radnica pokrila i nebom i zemljom, vec je smorena.

 

I ja bih racunao na digitronu, jako je smorno stajati cijeli dan na standu, na kojem je za satak ipo, koliko sam bio na sajmu konstantno bilo bar po 3-4 covjeka. Sve sto se zajebu, odbije im se od honorara, a digitron ne grijesi, za razliku od ljudi.

 

Pozdrav!

 

 

Још ако ми објасниш зашто на стрипу пише да кошта 150 динара, онда ћу признати да сам погрешио. :)

 

Поштено ћу признати.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stripu pise 190 :)

A ako su stari brojevi, i oni su po 190, iako pise na njima 150. U tome je fora :)

Jel' priznajes? Priznaj, priznaj :)

 

 

Е, онда признајем да сам погрешио. Ако су и ти на којима пише 150 у ствари 190 онда је ок. Нисам знао за то, ја сам мислио да уопште нема попуста и да је она рачунала 4 х 150 на дигитрону,а она је у ствари рачунала та чуда са попустом. Е, моја грешка. :no:

 

Сад сам се учланио у Весели Четвртак, тако да ћу свакако имати попуст на издања. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...