Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Ti o prestajanju, a meni se mota po glavi da krenu sa jos nekim izdanjima :)

 

nego, novi strip album od veseljaka:

 

01lepetitprincecomics.jpg

 

a unutra:

 

2mmftw8.jpg

2q2mgqf.jpg

28bwfab.jpg

332194g.jpg

 

110 strana ako se ne varam, a cena bi valjda bila oko 1600 sa popustom.

 

Slabo će ovo ići, prvenstveno što taj alternativni pristup nije više toliko in, a i mnogo kvalitetniji i jači strip albumi u ediciji ''Belog puta'' se slabije prodaju, tako da ne sumnjam da će ovo biti ispala. Da su pametniji, reizdali bi priče sa ''Divljeg Zapada'', a i ne bi bilo loše da su otkupili pravo od italijana da se re-izdaju oba strip albuma ''Traper Kerija'' ili ih beše ima četiri, ne mogu sad da se setim. Ali to je bio sjajan strip, koji je Di Vittove i Bijankinija izbacio u prvi plan za crtače Mister Noa skraja osamdesetih. A naravno kreator Keri je Sklavi, tako da... :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Imrahil

 

Uh, ko ce to kupovati?

 

Ja sigurno ne, crtez je grozan. :da:

 

Mada, kjniga mi se svidela, ali ovakav crtez mi odbija svaku zelju da ovo kupim.

 

Edit: A i Beli Put, Libellus, Fibra... imaju (za mene) dosta zanimljivije stripove od ovoga. :D

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je iz dva. Andrea Venturi je meni bolje ležao kao cover-ilustrator za Magico Venta, nego ovako.

Jedva čekam epizode koje je crtao Alfonso Font.

 

Takođe, sve vas strip manijake, očekujem na salonu stripa. :D

 

Iako, opet dolazi Igor Kordej (dokle bre više). :)

 

Je l' zna neko gde može da se skine ''Faraon'', to je onaj strip sa plavokisim bajom koji vozi belog poršea na kojem je znak crvene kobre. Svojevremeno je izlazio u ''Politiknom Zabavniku'', a ja te brojeve nažalost više nemam. :(

 

Takođe, ako nekome trebaju linkovi za dokumentarac o Argentinskom stripu, u kojem se pojavljuju između ostalog i Hugo Prat i Albert Breša, neka se javi, okačiću linkove, i prevode. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Tex je iz dva dela, a onda dolazi trodelna epizoda sa Ortizom :da: Zatim slede Raul e Gianluca Cestaro (jednodelna), Vincenzo Monti e Bruno Brindisi (dvodelna), Giovanni Ticci (dvodelna), Alfonso Font (trodelna)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...