Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Дилан је савршенство од стрипа.

 

Savršenstvo je Black Sad, stripovi i ilustracije Frank Frazette, Mebijusov opus, Enki Bilal, Millerov Batman, Bislijev Fukk, Conan Johna Busceme (RIP), Stripovi Aleksandra Hecla i sve što je radio Petar Meseldzija.

Dylan je samo solidan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dilan u globalu nije savršenstvo,jer ga neretko pisci i crtači(M&G :violent: ) upropaste.Ali ima podosta epizoda koje su individualno savršenstvo(što će reći da je najverovatnije pisao Sklavi a crtao Stano,Roi,Pikato...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dilan u globalu nije savršenstvo,jer ga neretko pisci i crtači(M&G :violent: ) upropaste.Ali ima podosta epizoda koje su individualno savršenstvo(što će reći da je najverovatnije pisao Sklavi a crtao Stano,Roi,Pikato...).

 

 

Kad već pominješ Dylana, baš zamišljam da su ikad dali Feriju ili Donateliju da ga rade...koji bi to užas bio...:)

Bila je jedna epizoda Mister Noa, koju je radio Donatelli, kad Mister No duva travu...koji su to flashevi bili...:))

Jedna od najsocijalnijih epizoda ikad. Tragikomedija. A naslovnu radio Lebović, koja nema veze sa mozgom, a ne s epizodom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je jedna epizoda Mister Noa, koju je radio Donatelli, kad Mister No duva travu...koji su to flashevi bili...:))

Jedna od najsocijalnijih epizoda ikad. Tragikomedija. A naslovnu radio Lebović, koja nema veze sa mozgom, a ne s epizodom. :)

 

xaxaxa genijalno :D to bih voleo da vidim :da:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i Nick Rider bio kul, Trigo je bio fenomenalan, a da ne zaboravim kultne crtače poput Milaca i Fonta, koji su bukvalno razvaljivali u epizodama.

 

 

I kad već pominjete roia, pikata i stana, ne zaboravite ni bruna brindisija za Dylana, odličan crtač, i nadasve dobar jazz muzičar. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Nicka čitah samo jednu epizodu(nešto u vezi Holivuda i neke glumice) ali mi se dopala.Bila je valjda u izdanju Mavericka,izašla je kod nas pre skoro tačno 9 godina(sećam se da sam je kupio tačno pred put u Egipat).Imam je još uvek mada ne znam gde se tačno nalazi.

 

Što se Brindisija tiče i on je odličan(iako su mi trojica gorepumenutih THE crtači Dilana)!Dobar deo ovih "novih"(što trenutno izlaze u Hrvatskoj) epizoda je on crtao tako da je mi je trenutno rame uz rame s Pikatom(pošto Stano nacrta svaku pedesetu epizodu,a Roija dosad nisam video u novijim izdanjima).

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

roi je crtao manilu.

Roi+vampiri=dobitna kombinacija. :rockdevil:

Uzimam čim se domognem nekog viška novca(štekam pare za septembarske koncerte).Od VČ Dilana imam samo prva dva i sviđaju mi se.

 

EDIT: I prva dva Superbooka. :bigblue:

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mladjih scenarista koji rade Dylana, problem je što se rasplinu, i toliko zapetljaju priču, da čovek pomisli da će ići bar na dve-tri sveske, i onda samo saseku, totalno zbrzaju kraj, zasole ga nekom kvazi filozofijom, i tripom ''mislite o tome, šta bi bilo kad bi bilo, ili da je bilo...'', Dylan sa novim scenaristima gubi na horor shmeku dok više dobija na nekom abstrakt art pristupu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam meni je Frulaš ok makar zbog dve stvari:crtež(Pikato ftw!) i pojavljivanje Xabarasa na kraju. :)

Mada i priča mi je ok iako nije horor već bajka(tj. više bajki).Inače u toj epizodi niko ne umire. :)

 

A za "Nekropolis" čujem da svi kažu da je brutalno dobar,moram i njega uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam meni je Frulaš ok makar zbog dve stvari:crtež(Pikato ftw!) i pojavljivanje Xabarasa na kraju. :)

Mada i priča mi je ok iako nije horor već bajka(tj. više bajki).Inače u toj epizodi niko ne umire. :)

 

A za "Nekropolis" čujem da svi kažu da je brutalno dobar,moram i njega uzeti.

 

Dobar je ''Nekropolis'', ali jedan od najboljih Dylanovih stripova ikad je ''Poslednja Stanica - Užas'' kada radi na slučaju protiv Mabusa zajedno sa Marti Misterijom.

Imao sam davno, ortak mi ga izgubio, moraću opet da ga nabavim. Stripčina i po. 160 strana, izdat kao specijal, back in 1990.

To nabavi obavezno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam za to tj. čitao recenziju na stripovi.com.Na to dosad nisam naleteo ali čim nađem uzima se naravno.

Koliko sam čuo ima i nastavak tog stripa,ali nije preveden na naš jezik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je ''Nekropolis'', ali jedan od najboljih Dylanovih stripova ikad je ''Poslednja Stanica - Užas'' kada radi na slučaju protiv Mabusa zajedno sa Marti Misterijom.

Imao sam davno, ortak mi ga izgubio, moraću opet da ga nabavim. Stripčina i po. 160 strana, izdat kao specijal, back in 1990.

To nabavi obavezno.

 

Uh, covece, kako je to dobra prica. Ja ga kupio na kolekcionaru za smesne pare. Ocuvanost za 3, ali mi to nije bilo bitno kad je u pitanju ovaj specijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...