Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Ja sam nahvalio :) Ozbiljno, predobar je, najbolji uz broj 1. Konacno prava fantastika, i opet Morbovi. Volim ja i tematike medjuljudskih odnosa u teskim uslovima, i one nebitne epizode koje su tu tek da premoste pricu iz jednog dijela u drugi, ali ovo je konacno ono sto se trazi u ovakvim djelima, pitki SF, sa elementima "astrobiologije". Divota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam i ja, pljuju mahom likovi koji ne vole naucnu fantastiku. Znaci, ne volis naucnu fantastiku, a kupujes strip koji spada pod taj zanr? Mada, taj forum je u fazonu, aj da se takmicimo ko ce vise da pljuje po veselom cetvrtku...

 

Neki ga kupuju i zbog crteža. Kod Barona, realno, priče su sranje...Zbog Brindizijevog crteža, prvi broj vredi, ali sami koncepti epizoda su zbrzani, i ne nude ništa preterano zanimljivo. Sličan je slučaj i sa Texom, vade ga samo dobri crtači, jer kao i masa drugih starijih Bonellijevih junaka, i Tex je postao prilično prežavakan, i ne nudi više ništa novo. Praktično, od 2000-te godine, dobar broj Bonelijevih stripova je izgubio i na kvalitetu crteža, ali i priče. Danas, otprilike samo za Dylan Doga i Magico Ventoa možeš reći da uspevaju da pruže kvalitet u oba slučaja, ostalo, sve je manje više mlako i isprano.

 

 

Pljuvanje ljudi iz Veselog Četvrtka, lično znam o čemu se radi i zašto se potežu pljuvačine, ali to nije za čupri, što bi rek'o Bane Sunshine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, stvar ukusa, meni se Brad svidja kao strip (mislim na pricu, nije to nista originalno, ali sta mari). Sto se Tex-a tice, jes prezvakano, ali kad vidis da ima skoro 600 brojeva, u neku ruku i ocekivano. Mada meni to ne smeta, sto bi se reklo, Texa nikad dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se ne bih slozio. Brad je sasvim dobar strip. A Teks, crtaci su stvarno sjajni. Kad vidim da je Villa nesto crtao, odmah kupujem, bez razmisljanja.

 

 

Znaci svakog Texa, sobzirom da on radi naslovne. :)

 

 

Villa je više koncentrisan na određene, na kažem važnije priče, kao i na ilustracije po onim dodacima u specijalima. Ali medju najboljima je kod Bonellija što se tiče crtača. Nažalost, s druge strane, njegove slikane ilustracije su znatno lošije od onoga što radi u tušu, što me baš iznenadilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u novom sadu ima klub obozavalaca stripa...zavidna kolekcija svega i svacega...pored stripova imaju i veliku kolikciju ploca...godisnja clanarina je soma dindzi,moze se uzme od 5-10 stripova odjednom...otkupljuju sve raritete...ploce,stripove,casopise i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

čita neko transmetropolitan?

Transmetropolitan_2.jpg

 

Poceo danas i stigao ad 4te epizode.

Zanimljivo stivo za sad.

 

So this Zealot comes to my door, all glazed eyes and clean reproductive organs, asking me if I ever think about God.
So I tell him I killed God. I tracked God down like a rabid dog, hacked off his legs with a hedge trimmer, 
raped him with a corncob, and boiled off his corpse in an acid bath.
So he pulls an alternating-current taser on me and tells me that only the Official Serbian Church of Tesla 
can save my polyphase intrinsic electric field, known to non-engineers as"the soul."

So I hit him. What would you do? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih 7 brojeva je sasvim dovoljno da ti je poznat maltene svaki flashback, a oni su izasli u mekim koricama i imas ih na net aukcijama za 7 jura komplet :bigblue:

 

Problem je sto ako krenem da kupujem, zelecu svih 18, a ne samo 7 :D mozda kad bi to lepo Wizard objavio, pa da kupujem natenane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...