Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Супер је нова Стрипотека, један број Блуберија који је стандардно супер + Хогар + Редов Били + Ла Кукарача (посебно сјајан стрип, ја сам се одушевио).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villa, još jedna dosad neobjavljena tabla, za ljubitelje Texa.

 

Villa.jpg

 

Stvarno, čita li uopšte iko više Teksa ovdje? Toliko se muči u Srbiji sa ovim tromjesečnim ritmom i onom besmislenom debelom edicijom koja je krenula od početka, a sa ritmom od jedne jebene knjige godišnje, da se čini da je u pitanju možda nekih maksimalno 500-600 ljudi koji ga prate.

 

Kad je već tako, zar nije bolje krenuti (može čak i hronološki) sa nekom The Best Of edicijom od 200-300-400 strana u mekom povezu u kojoj će biti kompletna epizoda (ili dvije kratke), po nešto većoj cijeni ali npr. u tiražu od 500. Mislim da bi se barem 3 takve knjige godišnje bez problema prodale. Ovo kako je sad je potpuno besmisleno mučenje i odbijanje nekoga ko bi se možda i zainteresovao...

 

Koliko god bio mator i anahron serijal, uvijek je bio a i sad je sam vrh Bonelija u svakom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читам ја. Текс ми је уз Пилота најдражи. :cool:

Добро, Пилот је крш после афричке авантуре, али шта је ту је.

Слажем се за те најбоље приче. Нека иду попут Одабраних прича код Загора, али нека буде нумерисано како треба, па временом нека попуњавају рупе. 500 комада би пролазило сигурно, нарочито ако се крене са топ причама. Ако су Одабране приче у распону од 340-400, онда нека ово возе до 500 динара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читам ја. Текс ми је уз Пилота најдражи. :cool:

 

I meni. Teks, Mister No, Ken Parker i Magični Vjetar, najbolje od Bonelija.

 

Слажем се за те најбоље приче. Нека иду попут Одабраних прича код Загора, али нека буде нумерисано како треба, па временом нека попуњавају рупе. 500 комада би пролазило сигурно, нарочито ако се крене са топ причама. Ако су Одабране приче у распону од 340-400, онда нека ово возе до 500 динара.

 

Upravo tako, ne mogu da vjerujem da ne mogu da provale ovu logiku već godinama. Sve je bolje od ovoga što oni rade trenutno.

 

Верујем да је Марти једва око 15000.

 

Da, pao je ispod "crte bez povratka" od 20.000, ali još ga drže. Mislim da je trenutno na nekih 17-18 hiljada.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Од тих књига Загор, чини ми се, гура најбоље.

Ту је негде и ДД, мада су мало посустали. Остало чемер, јбг.

 

Кен би могао исто да иде у тих 500 комада и то хронолошки.

Магични сам читао оно што је код нас излазило их 20 покушаја и деловало је ок. Сигурно бих наставио и даље да купујем. За 3 у 1 душу дало.

 

Пилота су могли да возе по овом принипу.

http://ifedizioni.it/if/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=74&Itemid=133

500 комада на 2 месеца. Теорије нема да пропадну. Овако им серијал виси. Ја сам узео 3 књиге и укоричио их. За даље пара немам јер једва крпим са редовним издањима.

 

Иде јебени Капетан Мики и јебени Мали ренџер, а Паркер и Магични немају прођу.

Радо бих и Рајдера узимао. То би сигурно слабије ишло, али вози за 3 пута годишње по 3 епизоде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кен би могао исто да иде у тих 500 комада и то хронолошки.

 

Da mi je ovo da dočekam, proslavio bih! :D

 

Пилота су могли да возе по овом принипу.

http://ifedizioni.it...d=74&Itemid=133

500 комада на 2 месеца. Теорије нема да пропадну. Овако им серијал виси. Ја сам узео 3 књиге и укоричио их. За даље пара немам јер једва крпим са редовним издањима.

 

Upravo tako. zagrizli su veliki zalogaj sa tih par stvari i precijenili i sebe i čitaoce i sad ne znaju šta će.

 

Ali, zaista bih volio da upoznam pametnjakovića kome je palo na pamet da Teksa, serijal star preko 60 godina sa milijardu epizoda krene da objavljuje OD POČETKA.

U Srbiji.

Takva avantura bi imala smisla samo kada bi to bilo sedmično ili 15-to dnevno izdanje. A to u Srbiji niko živi ne bi mogao da isprati. Da ne pominjemo da je prvih cca 100 epizoda danas skoro potpuno nečitljivo.

 

Иде јебени Капетан Мики и јебени Мали ренџер, а Паркер и Магични немају прођу.

 

E ovo zaista ne mogu da razumijem, pogotovo jer se zna da danas stripove više ne kupuju djeca od 11 godina, već odrasli ljudi.

Razumijem i nostalgiju i sve, ali za to ti je dovoljan jedan broj, da prelistaš, ali ne mogu da shvatim odrasle ljude koji redovno kupuju npr. Kapetana Mikija, i još bizarnije - čitaju ga. A Blek i Miki piče sigurnim korakom, u tiražima od nekoliko hiljada.

Sad je krenuo i kiosk Mali Rendžer, od prve epizode :mrtav: i koliko vidim i on lagano ide u par hiljada.

(Sad će Hefest da dođe da nas iznapušava i kaže kako nemamo pojma i kako on škrabotine poput Ken Parkera crta jednom nogom, a kako su EsseGesse i Kapetan Miki i Blek vrhunac svjetskog strip stvaralaštva! :D ).

 

Радо бих и Рајдера узимао. То би сигурно слабије ишло, али вози за 3 пута годишње по 3 епизоде.

 

Eh, mislim da to u Srbiji nažalost nema apsolutno nikakvu šansu. Mislim da ne bi mogao prodati više od 200 komada. Možda.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вероватно си у праву кад је Рајдер у питању, али се уздам у остале екс Ју републике. Тамо иде Либелус, али јако споро, што због продаје, што због цене.

Зато се и уздам у ово доступније издање и прихватљив тираж (500 комада).

 

Генерално, лупамо око тиража и цене. :) Нисам упућен ни око цене права, штампе, дистрибуције. Маштамо, шта да се ради. :bigblue:

Edited by Мајор Гашпар

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decenijama :)

 

Evo mjesečnog prosjeka Bonelijevih prodatih primjeraka u posljednje tri godine:

 

Prodaja.jpg

 

Ovo pokazuje da brojke idu dole, što me plaši jer je u pitanju jaka strip publika.

 

Marvel i mange čine svoje jbg, evropski strip sve teže nalazi mesto pod Suncem.

 

Ja nastavljam pilota gde sam stao oko 130-og broja..

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

НОВОГОДИШЊЕ КОМП(Л)ЕТИРАЊЕ

Последња акција коју смо планирали ове године у склопу прославе 5 година рада куће Комико (и пошто 5 и даље јесте савршен број :)) зове се "Новогодишње комп(л)етирање".

Наиме, од 15. децембра па до Српске нове године (15. јануар) Комикове албуме можете наручити по специјалним сајамским ценама. Наруџбе се врше уплатом одговарајућег износа на рачун ИД Комико, Косовска 20, 21000 Нови Сад, сврха: уплата за књиге, број рачуна: 250-2060000245780-39

Трошкове поштарине сноси Комико, а читава акција односи се на територију Србије.

Уз уплату потребно је јавити се на адресу [email protected] и потврдити наруџбу и адресу.

Такође, постоје и 2 варијанте за комп(л)етирање:

1. Варијанта А - на свака 2 наручена наслова добија се посебан попуст од 500 динара.

2. Варијанта Б - било којих 5 различитих албума можете добити за 5000 динара.

Списак наслова са ценом:

Бр. Наслов Цена

1. Život i smrt Mačka Frica 800

2. Knjiga mudrosti Gosn. Prirodnog 800

3. Lude godine 1000

4. Muke sa ženama 800

5. Velika knjiga Roberta Kramba 1600

6. Famozna čupava braća Frik 1000

7. Средњовековни замак 1100

8. Море зове 500

9. Тихо, тише 900

10. Sudija Dred: Dan kada je zakon umro 1400

11. Sudija Dred: Zakon smrti 900

12. Тишина 800

13. Svet duhova 900

14. Istinita priča o neznanom junaku 800

15. 5000 kilometara u sekundi 900

16. Habibi 1600

17. Beleške za jednu ratnu priču 900

18. Ledeno doba 900

19. Vrle ništarije 900

20. Grad od stakla 900

21. Ispod pokrivača 1600

22. Госпођица Елза 900

23. Роки 900

24. Alois Nebel 800

25. Plave pilule 900

26. Nove priče iz starog Palomara 700

27. Omnibus Danijela Žeželja 2000

28. Brek 600

29. Нити снова о моћи 600

30. Crvena trava 600

31. Radosav 500

32. Ljubazni leševi 1200

33. Fotofobija 600

34. Lutalica Bili 800

35. Свети дух и вода 800

36. Црвенкапа 600

37. Доживљаји Мике Миша 800

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...