Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

U pravu si Vladimire, ali imam jednu zamerku.....sve te stare epizode Alan Forda danas mirišu na buđ ili tako nešto (usled lošeg čuvanja) :haha: naravno, čast izuzecima ;) s druge strane kad pogledaš koliko ti treba novca, strpljenja i vremena da sakupiš sve epizode (bilo kog stripa) :icon_ne: + mesto za skladištenje, a pdf samo skineš jednim klikom.....i da se ogradim, kupujem stripove i za života sam pročitao svega 1 (slovima: jedan) strip u digitalnom obliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Vladimire, ali imam jednu zamerku.....sve te stare epizode Alan Forda danas mirišu na buđ ili tako nešto (usled lošeg čuvanja) :haha: naravno, čast izuzecima ;) s druge strane kad pogledaš koliko ti treba novca, strpljenja i vremena da sakupiš sve epizode (bilo kog stripa) :icon_ne: + mesto za skladištenje, a pdf samo skineš jednim klikom.....i da se ogradim, kupujem stripove i za života sam pročitao svega 1 (slovima: jedan) strip u digitalnom obliku.

 

 

Problem sa starim stripovima je što su štampani na trošnoj hartiji i izdavači u to vreme nisu razmišljali o nekakvom kolekcionarstvu, pošto za period od 10-15 godina ako ti stripovi nisu skladišteni pod adekvatnom temperaturom i ako su u stalnom kontaku sa vazduhom počinju da se ili raspedaju ili strdnjavaju i zaudaraju. Tako je sa većinom Vjesnikovih, Marketprint i ZS i DLM stripova.

 

Prvi superman koji je prodat u iznosu od milion dolara na aukciji, do dana danas nije izvađen iz kesice u koju je spakovan, jer bi se za vrlo kratko vreme raspao, pošto je tek taj papir na kojem je on štampan teško govno.

 

I papir na kojem štampa veseli četvrtak isto nije sjajnog kvaliteta, al' bar ima čvrste korice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari brojevi me interesuju to jest ono sto ne mogu da nabavim..

 

naravno i ja vise volim da drzim strip u ruci nego na hard disku.. :bigblue:

 

ali moram se domognuti nekih starih kultova kako znam i umem.. :rockdevil:

 

 

@Efenberg

 

hvala :pivopije:

 

 

hrvatski Strip Agent (valjda sam pogodio izdavaca) stampa stalno reprinte Alan Forda, od prve epizode i u originalnom Briksijevom prevodu (onoliko koliko tog prevoda ima naravno, ali sve ono sto je islo u Vjesniku). Imas u Darkwoodu kapiram sve brojeve po jedno 120 kinti komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='29 juni 2010 - 05:31 ' timestamp='1277825468' post='2210160']

hrvatski Strip Agent (valjda sam pogodio izdavaca) stampa stalno reprinte Alan Forda, od prve epizode i u originalnom Briksijevom prevodu (onoliko koliko tog prevoda ima naravno, ali sve ono sto je islo u Vjesniku). Imas u Darkwoodu kapiram sve brojeve po jedno 120 kinti komad

 

Ako će samo epizode koje je radio Magnus, što po meni jedino vredi u AF opusu, tu ima nekih 76 komada, što i nije puno kinte.

 

Briksi je bio kralj, kad se setim domaćeg prevoda koji je radio Maverick iz kraljeva, jeza me podiđe.

 

 

Ne bi bilo loše kad bi se taj izdavač setio da reizda i svih 20 brojeva ''Družine od Vejšala''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio da samo Magnusova era valja.Svakako jeste najbolja,ali ima i posle dosta dobrih epizoda.

 

A Strip Agent je vec odavno presisao Magnusove radove(ne racunajuci 200. broj),mislim da je 100. epizoda na redu ovog ili sledeceg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio da samo Magnusova era valja.Svakako jeste najbolja,ali ima i posle dosta dobrih epizoda.

 

A Strip Agent je vec odavno presisao Magnusove radove(ne racunajuci 200. broj),mislim da je 100. epizoda na redu ovog ili sledeceg meseca.

 

Meni je Magnus drag zbog crteža, i jedan mi je od najdražih crtača italijanske škole uz neprevaziđene kao što su Fabio Civitelli i Roberto Diso, koji su mi bili najveći uzori za crtanje. Magnus mi je pogotovo jak iz ''Druzine od Vješala'' ere zajedno sa Romaninijem. :)

 

Što se tiče ostalih crtača Alana Forda, Dario Peruća mi je ok, mada previše simetričan, dok je Warcov stil blagi užas. Iz te kasnije ere, kad je otišao Magnus, Dariov opus sa Mangiom mi je gotivan i ona kasnija epizoda, što je kod nas nosila naziv ''Trio Socijalne Pomoći'' kad se Jeremija, Šef i Grunf odvoje od grupe pa sami prave neko sranje, ostalo mi je previše nekako bljutavo i u mnogome repetativno.

 

Onaj Alan Ford što ga izdaje ''svet'', to je još uvek izlazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko neke brojeve Akire (Marketprint), onako - nekompletirane i van konteksta i da mu ne trebaju vise :bigblue: ?

 

Ne verujem da Strip Agent ide preko 96. - dotle su dosli sa edicijom Alan Ford KLASIK, pa su resetovali i krenuli od prve epizode uz dodatak SUPERklasik na inace identicnom izdanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može neko da mi preporuči neke dobre horor stripove?

(osim Sandmana, Preachera i D. Doga)

 

Bernie Wrightson -

* Treehouse of Horror #11 segment "Squish Thing", which itself was a parody of Swamp Thing

* Berni Wrightson: Master of the Macabre #1-5 (Pacific/Eclipse)

* City of Others #1-4 (Dark Horse)

* Dead, She Said (with Steve Niles, IDW Publishing, 2008-ongoing)

* Captain Sternn: Running Out of Time #1-5 (Kitchen Sink)

* Collected Purple Pictography 1 (Eros)

* Creepshow trade paperback

 

Genije.

Još ako voliš Frazettu, i evropski stil crtanja na američki način onda ti je Bernie the man.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='30 juni 2010 - 05:15 ' timestamp='1277910941' post='2210514']

Ne verujem da Strip Agent ide preko 96. - dotle su dosli sa edicijom Alan Ford KLASIK, pa su resetovali i krenuli od prve epizode uz dodatak SUPERklasik na inace identicnom izdanju :)

Poslednji izasao klasik za sada je 98.,a ide se i dalje.

A superklasik je pokrenut jer su prvi brojevi klasika rasprodati a potraznje jos ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...