Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

... Inace msilim da smo moj buraz i ja "ispali" obrnuto. On je trebao da bude riba a ja tip. Ja sam dosta krupne gradje, "siroka", a buraz je vretenast. On je visok oko 185 i ima 70 kila mishicja i izgleda do jaja. Al zato trenira svaki dan po bar dva sata, ubija voznju bicikla i karate. zato on jede sta stigne i koliko hoce... Mada ako pitate moju kevu ona ce ga jednog dana ubiti jer jede samo sendvice :)

 

To je to :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josife nadam se da ces dobro izgledati i posle 35.. da se neces ulenjiti, i prestati da vezbas i bavis sa fizickom aktivnoscu a nastaviti da jedesh ko mecjeva.. kao vecina ljudi koje znam...

 

stomachina.jpg

 

:):)

 

 

manje vise offtopioc

vid sta je google izbacio

http://www.sinister-designs.com/graphicart...e-aged-man.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahha ladno si nizi od mene :mhihi:, ja sam 165cm i imam (opet!!!) 59kg :wub: (hah sta znaci psiholoski kad se spustish ispod okrugle cifre :D)

Coool. :da:

Moj tip. :D

 

Jebeš devojke koje su kost i koža... bljak.

 

Vec sam izbacio veceru

ali sltkise ne mogu :(

kad vidim nesto slatko moram da pojedem pa to ti je

ali polako izbegavam evo vec dva dana nisam jeo slatko :)

 

A ti brate uzmi ko ja kad sam bio klinac.

Keva napravila domaći eurokrem, a ja šta ću, kud ću... uzeo teglu i kašiku i na tepih ispred televizora... i tako sam jeo po jednu teglu svaki dan dok mi se nije smučilo toliko da ništa slatko (ni čokoladu, ni kolač... ma ništa) nisam mogao da jedem godinama.

 

I sad mi pomalo muka kad se setim i sad nemam poriv da jedem slatko, sem naravno šerbet kafe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih nedelju dana je bilo stvarno mucenje. Drugih nedelju dana je bilo malo lakse ali sam stalno morala da zmurim na sladoledi slicno...

Pa, prve 2 nedelje novog režima ishrane su uvek najteže ali kad se navikneš posle ti je skroz normalno. Pazi, ja koji sam bio mega čipsoman (jeo sam po nekoliko XL kesica čipsa dnevno!) sad sam u fazonu da uopšte ne jedem (niti mi se jede) ni čips, ni smoki, ni bilo šta slično. Zašto? Zato što posle navikavanja na zdraviju ishranu bukvalno su mi se OGADILE sve vrste grickalica i čipsova (čak i onaj najbolji Čips Čačak ;) ).

 

U 11 sati sam napravio sendvic od pola vekne hleba.Eto to ti je 4 sata razlike,u 3 sata sam bio gladan kao da nikad nisam jeo.A sta sam radio,blejao u diskoteci,pio guaranu i koka kolu.Za rucak sam pojeo 5 punjenih paprika,inace obilno jedem preko dana na svaka 2-3 sata.

Preksinoc mi je devojka rekla da nisam normalan jer sam pojeo pljeskavicu od 300 grama,sendvic sa sunkom i parce pice.Uz sve to litar koka kole.

Kad kažem "obrok" ne mislim full-pack obrok (predjelo + supa + glavno jelo + desert) već manje porcije koje se brzo vare (npr. tunjevina bez ulja + komad mladog sira + kriška crnog hleba). I mislim da bi trebao da smanjiš unos prostih šećera (Coca Cola, Guarana, slatkiši, pizze, palačinke...) i masnu hranu (pljeskavice, roštilj...). Znaš kada ti trebaju prosti šećeri? Samo kad znaš da ćeš odmah da ih potrošiš (npr. ako voziš bajs na duge staze pa na svakih 20-30 km pojedeš neku čokoladicu da ti da instant energiju koja će odmah da se potroši a ne "zalepi" za dupe, butine, šta već...).

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po opisu bih rekla da si ti frajera koji se goji "zenski" dakle masnoce i slatkishe OBAVEZNO zaobidji jer se to lepi za butine... I sto vise vode i lagane hrane. I bez vecere!

 

Sad su "izmislili" stvar koja meni barem jako lepo zamenjuje veceru jer ne mogu gladna da legnem u krevet. Ima neki jogurt Fit sa 0% (wtf?) mlecne masti, onako satro i ima neki ukus i popijem jednu solju pred spavanje cisto da zanimam stomak da ne osecam glad... J asam ko malo dete, gladna sam na sat vremena. I onda gledam da svakih sat -dva popijem po malo mleka, ili neko vocje ili caj... Doruckujem obilno.

 

Evo sad zahladjenje pa moz lepo da trcish.. I ja cu opet, samo da prestane kisha da se ne ubijem na klizavo ovako cjorava :)

Još bolja stvar od fit jogurta je Ella sir. Ima takođe 0% masti, jako malo laktoze... savršen za poslednji obrok. Čaša od 450g košta oko 120 dinara. Meni je najbolje da je podelim pa iskoristim za dve večere. Još u to ubacim još neko povrće (zeleno po mogućnosti).

Takva večera je bolja od nemanja večere. Totalno izbacivanje večere je jako velika greška!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slatkisa se ne odricem pa makar mi to bilo poslednje...mmm samo da je cokoladno... :wub:

A jedem kad god osetim potrebu ali cesto mi se desava da tamanim hranu iz dosade. Znam da ne valja ali...Omiljeno mi je da prinesem brdo hrane dok gledam neki film.Sta ces,navika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slatkisa se ne odricem pa makar mi to bilo poslednje...mmm samo da je cokoladno... :wub:

A jedem kad god osetim potrebu ali cesto mi se desava da tamanim hranu iz dosade. Znam da ne valja ali...Omiljeno mi je da prinesem brdo hrane dok gledam neki film.Sta ces,navika...

 

A sinoc jedes pljeskavicu, a? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko mi se javlja? :razz:

 

Sta ces, morao sam napuniti stomacic, posle pelinkovca i piva :razz:

A sad se ceka rucak, mislim da cu napraviti genocid u kuhinji :D

 

A vi sto hocete da smrsate, samo treba biti aktivan, trcanje, vezbice, voznja biciklom, bilo sta...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je bio rucak,2 tanjira supe i 2 snicle+masa pire krompira uz pola hleba.Sad sam miran do nekih 4-5.

 

Kod mene je uvek nedeljom peceni krompir, a meso, ili budu snicle ili peceno pile...i naravno, brdo salate...uh, gladan sam kao vuk...hoce li taj rucak vise :D

 

A hleb sam izbacio, sa krompirom nema potrebe za hlebom...i navikao sam tako...sto je dobro....

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

napisi nam i kad sta popijes. :P

 

 

btw, u ishrani valja redukovati i mleko (jogurt je sjajna zamena) i testeninu koja se sprema s mesom. nikako izbaciti, ali smanjiti.

ja sam od zimus nabacio 7 kilograma mase (uz redovne treninge u teretani i petokilometarski dzoging dva puta nedeljno), a stomak mi je proporcionalno iste velicine (da ne kazem oblika) kao i kada sam bio laksi deset kila.

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda čovek nije jeo ceo dan pa rek'o da nadoknadi. ;) A 50-ak sklekova u 3h ujutru definitivno ne može da "opravda" dve velike pice i jogurt (> 1.000 kalorija) plus što organizmu treba u proseku 2 sata da hranu svari (pretvori u kalorije) i pošalje u krvotok a odatle u mišiće. Fora sa hranom je da se dnevno jede 5-6 manjih umesto 2-3 veća obroka jer pri svakom unosu hrane (tj. pokretanju metabolizma) organizam troši dodatne kalorije. Kao, kad bi kolima prešli 100 km na pravom auto-putu bez stajanja i kad bi isto toliko prešli u gradu po najvećoj gužvi uz stalno kreni-stani cimanje. Kilometraža je ista ali se u drugom slučaju potroši duplo više benzina.

 

 

A što se tiče džogiranja (i ostalih fizičkih aktivnosti), ubedljivo najbolje vreme za to je rano ujutru pre doručka jer tada telo nema "nove" kalorije pa je primorano da troši postojeće zalihe masti tj. energiju crpi iz postojećih rezervi masti (salo).

 

 

STAY WHITE.

 

 

korisni saveti...nisam neke stvari znao...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uzimam zdravu hranu, za dorucak...one pahuljice(ima tu i lesnika, ananasa i jos necega) sa jogurtom...Prvi put kad sam probao, samo sto nisam povratio...ali onda se navikao i ukusno je...Ili jedem tunjevinu...pogotovo volim u paradajz sosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, u ishrani valja redukovati i mleko

Volim mleko ali ga moj stomak ne voli... Mada, cula sam negde da se sa godinama smanjuje taj enzim sto razgradjuje mleko (laktaza bese :confused: ), zato dok smo mali mozemo bez problema da ga pijemo... A u crnackoj populaciji je to kao jos izrazenije, tako nesto...

Meni je stomak genetski uvek izrazen

I meni sve ode u stomak ali se ne nerviram previse, ionako hocu da se ugojim, nek se malo trese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, u ishrani valja redukovati i mleko (jogurt je sjajna zamena) i testeninu koja se sprema s mesom. nikako izbaciti, ali smanjiti.

ja sam od zimus nabacio 7 kilograma mase (uz redovne treninge u teretani i petokilometarski dzoging dva puta nedeljno), a stomak mi je proporcionalno iste velicine (da ne kazem oblika) kao i kada sam bio laksi deset kila.

 

Ovo za mleko je dobar savet. Ja sam jedna od onih sto mleko piju samo sa kafom, a od skora sam i to izbacila vec u kafu dodajem sojino mleko u prahu. Cak mi je i ukus bolji. A od mlecnih proizvoda pijem iskljucivo jogurt, ujutru i uvece. I to najvise volim Imlek - Balans jogurt, odlican je za stomak.

Testeninu i hleb je najbolje zameniti integralnom varijantom, dvopek i crni hleb i integralna testenina (jedina ukusna je Illy testenina, ostalo je kao da jedete karton). Isto tako, integralni pirinac je super stvar. E sad, uz meso je najbolje jesti samo povrce, ali smo svi mi navikli da uz meso jedemo krompir, hleb, pirinac i sl. pa je to jako tesko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, u ishrani valja redukovati i mleko

 

Sto?

Ako mozes da objasnish, stavrno ne znam.

Ja mogu da zivim samo na mlecnim proizvodima.

Odavno sam izbacila pavlaku i jedem samo mlade sireve, ali kiselo mleko, jogurt i mleko mogu da popijem u nevidjenim kolicinama.. Ako ne pijem jogurt ili mleko dva dana pocne opasno da mi to nedostaje, "organizam trazi"... I dalje kapiram da je to mnogo zdravije nego da pijem razne sokove i gluposti tog tipa (sem djusa).

 

ipak, suzdrzim se i dnevno pijem oko pola litre mleka i oko litar jogurta. Volim to, i do sad nisam imala problem ada i sa takvim rezimom konzumacije mleka i jogurta smrsham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili jedem tunjevinu...pogotovo volim u paradajz sosu...

Uf, meni je omiljena ona u crnoj konzervi 'La perla' sa povrcem pa jos u paradajz sosu, a luk joj daje posebnu aromu...mmmmm... Jako je pikantna ali se taj jak ukus moze ublaziti sa malo pavlake. A kad smo kod ribe, nisam neki veliki ljubitelj ali volim riblje stapice ili filete oslica, samo da ne moram da se bakcem sa kostima...

Pnda ces bolje igrati trbusni ples, sa stomacicem biggrin.gif

Za to mi nije potreban stomak, bitna je vestina... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...