Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Cale mog ortaka zida ogromnu kucu,kad kazem ogromnu ne mislim 2-3 sprata vec 30 prostorija,vilu eto da kazem tako.Krov je dugacak samo 50 metara :)

Mi smo sve to radili,vukli blokove,cement na ledja jer je teren katastrofalan da traktor nije mogao da izvuce do gore.Znaci za 1 dan,sa kamiona istovarimo 1000 monti u podnozju vile,onda na merdevine koje se izvlace nas trojica stanemo i u u lanac jedan po jedan dizemo na zid od nekih 7-8 metara na plocu.Sa te ploce opet merdevine na gornji nivo.Posto je kuca toliko komplikovano projektovana da sam se par puta pogubio kuda treba da idem :)

 

brate ja cu tebe stvarno da angazujem ne nekim gradjevinskim radovima kod mene u Cacku,kad budu dosli na red... :mrgreen:

 

mislim da si ti najvredniji lik na ovom forumu... :pivopije:

 

ko kaze da su metalci lenji,sto rece ono istrazivanje sto je Smorock postavila na temu pa je neopravdano ukinula...seme joj se zatrlo

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako je visok preko 2 m i ako ima odgovarajuću konstituciju (gradju) može da izgleda sasvim normalno i skladno sa 110 kg. Sve je to individualno. Znam da bi ja sa tom kilažom izgledao kao Cartman iz South Park epizode "Make love not Warcraft". :)

 

Btw. pre neki dan sam izbacio iz stana jedno 2,5 tone kojekakvih časopisa o zdravlju koje je moje keva skupljala poslednjih nekoliko godina. Brate, ne mogu da verujem koliko ima tih časopisa i kako ljudi samo nalaze inspiraciju da stalno pišu (i čitaju) o jednoj istoj stvari i da stalno vrte jednu istu priču. Danas u Srbiji postoji oko 20 časopisa koji se bave "problemom" zdravlja a realno gledano, sva polemika o zdravlju / ishrani / gojaznosti / wellnessu se mogu svesti na nekoliko prostoproširenih rečenica. Znači, koji smor...

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je smor zasto je broj kardiovaskularnih oboljenja u porastu? A jedan od faktora rizika je i gojaznost...

Zasto? Zato sto ljudi zaboravljaju da je i masno tkivo endokrini organ u neku ruku i da sto ga vise ima, vise ce da ujebe zdravlje na sistemskom nivou.

Slazem se sa tobom o vecini casopisa o zdravlju, iskreno smaraju me jer uvek vrte istu pricu. Ali onda covek treba edukovati sebe, da zna osnovna pravila pravilne ishrane, a mogu da se nadju na netu jako dobre rubrike sto se toga tice jer je tema IN.

 

Sto bi se reklo covek je ono sto jede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na "dijeti" neka dva meseca, ne radi mrsavljenja nego radi prevencije i kondicije. Doduse i nije neka dijeta, izbacio sam testenine i slatkishe, sve ostalo jedem u zavidnim kolicinama :bigblue: Neverovatno je koliko rostilja covek moze da pojede kada ne jede hleb :bigblue:

 

P.S. s' vremena na vreme castim sebe italijanskom kuhinjom, a tu su testenine neizbezne :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbaciti karbohidrate a unositi vise proteina bas i nije zdravo. Te proteinske dijete, inace veliki hit us vetu, su mac sa dve ostrice. Dok traju gube se kilogrami, a posle se veoma brzo vrata. Meso sadrzi i masnoce, pa mi se cini da i nije neko resenje, ni za izgled, ni za zdravlje. A cula sam da mogu lose uticati i na bubrege, ne znam tacno zbog cega, ali velika kolicina proteina u organizmu moze valjda da napravi neki disbalans.

 

Danas sam bas snimala razgovore na tu temu sa internistom i specijalistom sportske medicine. internista kaze da je najbolje dan poceti sa pahuljicama i preko dana jesti voce umesto grickalica. Uvek je bolja opcija jesti ribu umesto mesa, a kad se jede testenina, ne treba praviti sos sa mesom, pavlakom jajima, vec sa paradajizom, pecurkama ili nekim drugim povrcem bez dodatka proteinskih namirnica. Isto vazi i za pizzu, moze se napraviti odlicna posna pizza bez sira i mesnih dodataka, a da bude veoma ukusna i dobra. Fizicka aktivnost se, naravno, podrazumeva.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikada nisam nesto obracao paznju na zdravlje , ali to sto sam u zadnjih 9 meseci nabacio 12 kilograma je svakako znak da treba malo zdravije da se hranim . problem je to sto je meni u proseku svaki 15 obrok nesto kuvano , ostalo su pljeskavice , sendvici , piletina i naravno slanina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Lukas Ацовић

Ja sam na dijeti a dijetalna hrana mi je opet cocaine.Ali to bi vecj sa stanovishta sudsko patoloshke moderne masmediopsihijatrije se moglo tumachiti da sam ukratko slab kara-kter.

vrag me tero da snimim dujet sa daniellom vranicj,pocheshe odma da me spopadaju ovi njeni dark dileri likovi

i ja shta cu pod batinama - opet se navuko.

Edited by Lukas Ацовић

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikada nisam nesto obracao paznju na zdravlje , ali to sto sam u zadnjih 9 meseci nabacio 12 kilograma je svakako znak da treba malo zdravije da se hranim . problem je to sto je meni u proseku svaki 15 obrok nesto kuvano , ostalo su pljeskavice , sendvici , piletina i naravno slanina .

 

 

Covece, pa preko leta ne iskoristiti to sto na svakom koraku mozes da nabavis sveze voce i povrce je pravi greh! Cak ne moras ni da kuvas, napravis veliku ciniju salate i gde ces bolji obrok! Mani se pljeskavica i svega onoga gde se mogu nakotiti salmonele.

 

I naravno, kod svake dijete podrazumeva se da se izbaci alkohol (jer usporava mrsavljenje), gazirana pica (zbog velike kolicine secera) i preslatke vocne sokove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedem ja voce u nenormalnim kolicinama , ali ne mogu da se najedem od toga . ovih poslednji dana se donekle normalno hranim : supe , mleko , tunjevina , jaja , voce , salate , ... ali problem je sto nemam vremena nista da skuvam pristojno . po citav dan visim na faksu , pojedem nesto suvo , dodjem u stan , sednem da ucim , legnem da spavam . studentski dani nisu bas zdravlje friendly .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da ne zna kako da smrsa lupa gluposti :D Ja licno ne mrsavim kako zelim jer me sirovo voce/povrce/zrnjevlje ne zadovoljavaju, jela bih kuvano ma koliko posno bilo ali nema ko da mi skuva niti ja imam vremena. A sta su to? Izgovoriiii :) Recimo moj decko kaze da ne moze da vezba dok ne smrsa. A da ne moze da smrsa jer je onda nervozan a vec je u startu nervozan zbog posla. I sta cemo onda, da smrsamo u penziji? :D Kome fali da skine par kg a usput je i zensko super je 2h nedeljno, 3, ne mora vise, ici na neki aerobik/body pump/bilo sta takvo, cak i bez dizanja kondicije se skine za par meseci 5kg, bez menjanja ishrane. Polako te to "uvuce" u situaciju u kojoj ti se mnogo svidja sto konacno MOZES nesto fizicki da postignes pa krenes cesce ili na teze treninge... onda kazes "au je, kako bih tek izgledao/la kada bih i ishranu promenio/la u nesto zdravo!" pa se i to na kraju desi... fora je da ne kapiras to kao SHOK, naglu promenu, nego da sve vreme deluje kao svakodnevica. A i svi znamo da se ono sto se brzo skine brzo vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je u ljudima,sutra cu,pa cu sutra i nikad ne krene a kile se gomilaju,pada u depresiju i pocinje da slusa black metal

 

Uh, debeli i depresivni black metalci, zlo i naopako! :)

 

Nego, neko pomenu dijete. Ma sve dijete su pogrešne (a posebno ona Atkinson dijeta) i treba ih zabraniti jer iz ishrane isključuju ovu ili onu vrstu namirnica a zlatno pravilo ishrane glasi: Treba jesti zdravo, raznovrsno i umereno. Prvo, jedite svežu umesto preradjene hrane, voće umesto slatkiša, suvo voće (neslani pečeni kikiriki, badem, lešnik, orasi...) umesto slaniša, kuvano umesto preradjenog, integralno umesto neintegralnog, ribu i piletinu umesto svinjskog mesa itd. Drugo, trudite se da u toku dana kombinujete što je moguće više različitih namirnica, nikada nemojte da živite samo na jednoj vrsti hrane koliko god vam se svidja. Treba jesti i meso (vegetarijanci mi nikad neće biti jasni), i mlečne proizvode, i složene ugljene hidrate, i voće, i povrće pa čak i proste ugljene hidrate (tj. šećere) ali u minimalnim količinama. Treće, sve ovo ništa ne vredi ako nema mere i ako se preteruje. Mislim, jedna šoljica pistaća nije isto što i 200 g ili tanjir pasulja dnevno nije isto što i jesti pasulj svaki dan. Isto tako, jedna štanglica crne čokolade nedeljno je OK, jedna cela Milka od 300 g dnevno nije OK. :mrgreen: U stvari, jedino što treba jesti što više je povrće (ne i voće jer ono sadrži voćni šećer - fruktozu, koji je štetan u većim količinama). Znači dve banane kao jedan obrok su sasvim dovoljne.

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da ne zna kako da smrsa lupa gluposti :D Ja licno ne mrsavim kako zelim jer me sirovo voce/povrce/zrnjevlje ne zadovoljavaju, jela bih kuvano ma koliko posno bilo ali nema ko da mi skuva niti ja imam vremena. A sta su to? Izgovoriiii :) Recimo moj decko kaze da ne moze da vezba dok ne smrsa. A da ne moze da smrsa jer je onda nervozan a vec je u startu nervozan zbog posla. I sta cemo onda, da smrsamo u penziji? :D Kome fali da skine par kg a usput je i zensko super je 2h nedeljno, 3, ne mora vise, ici na neki aerobik/body pump/bilo sta takvo, cak i bez dizanja kondicije se skine za par meseci 5kg, bez menjanja ishrane. Polako te to "uvuce" u situaciju u kojoj ti se mnogo svidja sto konacno MOZES nesto fizicki da postignes pa krenes cesce ili na teze treninge... onda kazes "au je, kako bih tek izgledao/la kada bih i ishranu promenio/la u nesto zdravo!" pa se i to na kraju desi... fora je da ne kapiras to kao SHOK, naglu promenu, nego da sve vreme deluje kao svakodnevica. A i svi znamo da se ono sto se brzo skine brzo vrati.

Uh, surova istina :D Ja sam se baš udebljala u proteklih par mjeseci, a ne znam ni sama kako ni zbog čega. Imala sam 55kg par godina unazad, a sad 57-8kg. I stalno varira i to me jako nervira. Neko bi rekao: "Ih, pa 3kg nije ništa." Ali na mom tijelu se svaki kilogram viška primjeti (ili ja mislim tako), jer dečko kaže da mi se ne vidi i da bi jedino trebalo da počnem da vježbam. Međutim, iako imam vremena, dođem mrtva s posla i stvarno mi nije ni do čega. Našla sam sobni trenažer na nekoj akciji, mislim da ću ga def. kupiti. Pola sata dnevno na njemu u kombinaciji sa steperom - i nadam se makar nekom valjanom rezultatu. Mislim, inače, da me aerobik ne bi zainteresovao na duže staze. Bila sam prije 2 god baš aktivna, išla 5 puta nedeljno na aerobik. Uh, što sam se dovela u red. Međutim, počeli završni ispiti i tako sam okončala svoju karijeru kondicioniste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da nijedna dijeta nije dobra i nije zdrava, mada ima ona jedna koja ukljucuje sve namirnice i kada za cetiri dana prodjes sve namirnice, samo ih ne mesas.

Ali vezbanje, vezbanje i vezbanje. Makar ono kucno sa trbusnjacima i ostalim bahanalijama, pa je bolje nego nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pljeskavica

pivo

pljeskavica

pivo

pivo

pljeskavica

pivo

 

izmedju guraj teretanu ili tako neku fizikaliju, chisto da ne budesh debeloguzan :D

kod mene je to upalilo, mada ima i genetike :D

 

Edited by Antares

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...