Jump to content

Harry Potter


Recommended Posts

A i da, donosiš zaključke i okrećeš reči u redosled rečenice koji pogoršava stvari...

mislio sam da ne zelis da vise "tupis o tome", ali ipak nastavljas. cemu to?

 

 

Ponoviću se - ko ne voli, nek ne pljuje, jednostavno samo malo više poštovanja prema nečijem radu i nečijoj ljubavi... Nothing more...

Čitava filozofija ispade od ovoga... pf...

ako cemo pravo, citava filozofija ispade od tvoje price o "ogranicenosti po mnogim pitanjima" ljudi kojima se ne svidja HP. ljudi kojima se to nije svidelo su kritikovali i pljuvali knjigu, i to je sasvim ok, svako ima svoje misljnje. ti si, sa druge strane, napala ljude koji kritikuju nesto sto se tebi svidja, tako sto si poturila tezu o "ogranicenosti", sto je zapravo neka vrsta uvrede. nadam se da uvidjas te stvari.

 

mislim da bi najbolje bio da "smiris lopticu" i da ne primas toliko k srcu negativne kritike na racun HP-a, ipak je to samo knjiga, nije ti niko gurnuo prst u oko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha... ok, dosta vise. Nekim ljudima ne vredi pricati, jer ispadnem kriva standardno osobama koje vole da okrecu i rade to sto ti radis. Mirnu loptu drzim od starta, ali ti to ne mozes da vidis...ocigledno...A drugo ti kao neljubitelj HPa ne znam ni sta ces na temi...

 

Primam ja savrseno kritiku za Hari Potera, kao osoba okruzena raznim ljudima sa razlicitim misljenjima i ukusima, da li to bila muzika, film, serije, sta god.

Ja sam preporuku za Hari Potera dobila od starije osobe koja ima oko 50-ak godina i koji je arhitekta u jednoj firmi. Uveliko se tada u Beogradu (a i svetu) citao cetvrti deo, i mislila sam da je bas namenjena klincima i kao "ma daaaj"... I uzeh knjigu ajd, mozda stvarno nije losa..i od tada kolaps... Bas bas bas sam je izgotivila, zasto, kako ne znam. Svaka naredna knjiga je procitana za dan dva i ostajala sam svaki put odusevljenja...

Ni filmovi me toliko nisu razoracali toliko jer su odredjene stvari moje maste uspeli da prenesu na "platno", a drugo i soundtrack je odlican.

 

Preporucujem i knjigu i film naravno, ali ako se nekome ne svidi ok, to je njegovo misljenje,prihvatam ga i to meni samo znaci sa tom osobom necu moci da toliko palamudrim o knjizi, detaljima, cemu god vezano za HP, ali i dalje nastavljam normalno da funkcionisem sa njom. Pronalazimo se na drugim poljima.

 

Moje vidjenje samo...

 

Edit: Par novina je objavilo vec detalje iz sedme knjige, nisam se usudila da citam to i saznajem sta ce biti, da li je to tacno ili ne... Ima li nekog ko vec cita i koji su mu utisci za sad, ali bez detalja o desavanjima??!! :D

Edited by ZmYchE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman..ne zapocinji i ti :D:)

Batalili smo raspavu, bar je ja bataljujem.

 

Par novina je objavilo vec detalje iz sedme knjige, nisam se usudila da citam to i saznajem sta ce biti, da li je to tacno ili ne... Ima li nekog ko vec cita i koji su mu utisci za sad, ali bez detalja o desavanjima??!!

 

:D Dobro, lose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Dobro, lose?

Kako za koga, nisi iscitala postove gde smo ispricali sta se desava. Knjiga po meni ima praznina na kraju gde nismo upoznati od daljim desavanjima likova sto ne bilo lose ako ce da posveti jos jednu knjigu cisto o njihovim zivotima :rolleyes: Mada sam knjiga ima mnogo vise avanturistickih i misterioznih delova te definitivno knjiga se istice nad predhodnicima, sto je i za ocekivati jer je poslednji deo. Uglavnom knjiga je definitivno vredna nabavljanja.

E sad ti prosudi dobro ili lose kad procitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako za koga, nisi iscitala postove gde smo ispricali sta se desava. Knjiga po meni ima praznina na kraju gde nismo upoznati od daljim desavanjima likova sto ne bilo lose ako ce da posveti jos jednu knjigu cisto o njihovim zivotima :rolleyes: Mada sam knjiga ima mnogo vise avanturistickih i misterioznih delova te definitivno knjiga se istice nad predhodnicima, sto je i za ocekivati jer je poslednji deo. Uglavnom knjiga je definitivno vredna nabavljanja.

E sad ti prosudi dobro ili lose kad procitas.

 

Pa strpljivo cekam srpski prevod i jedva cekam da je procitam. Ali sve u svemu opet dolazim do pozitivnosti :D

 

A kad procitam ondak cu i ja reknem :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Harry je kao velika reklama za Converse... Samo sam čekao kada će blesnuti Chuck Taylor sa džempera ili Jack Purcell sa ogrtača! :da:

 

pa dobro, moraju i oni da zarade na sponzorima...

 

Zmyche, prevod nece biti skoro jer ne mogu da se dogovore oko prava, raskinu je ugovor sa Narodnom knjigom, cak i povucene iz prodaje preostale kopije prvih 6 delova, tako da ti je moj savet recnik u ruke i navali.. nije tako tesko, koristi ona dosta reci (pogotovo glagola) koji se ne upotrebljavaju u svakodnevnom govoru, ali nista strasno. A imas sad i pdf na netu, cisto da ne dajes 2200 dinara. Ja sam procitala i jos jednom cu kad izadje na srpskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHHAHAHAHAHAHAH!!!!!

Bem vas lude, otvorih temu, jedan post, drugi post sve od svece pa na dole.. i sto je najgore sve zamislih i poceh samo tako da se smejem...

 

Sad me vec pukle emocije :D

Volim vas ljudi :D hahaha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam sinoc film i nije los. Prethodni nastavak mi je bolji. Ovaj mi je ostao nedorecen (doduse kao i svaki HP film). Cim sam video na pocetku filma flashback momente znao sam da ce ih biti jos u filmu. I tako bi... a to je dobar pokazatelj manjka materijala za film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...