Jump to content

Shape Of Despair


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Utisci posle prvog slusanja: cini se album sasvim zadovoljavajucim. Nabacacu neke crtice koje mi se javljaju u glavi...

 

Pre slusanja omot koji vuce na mesavinu prethodnog i Shades of God (sto je uvek pozeljno) odmah otvara apetit za slusanje. 11 godina je proslo od Illusion's Play, da budem iskren malo su mi i otisli u zapecak u plejlistama ali vec prvi slus ovog albuma mi je vratio vajbove koje sam imao dok sam se ubijao od Angelsa i Illusionsa.

Novi baja ima sasvim dobar growl, ne oseca se uopste da je Pasi otisao, to je taj stil a Natalie boji zvuk kao i uvek svojim ukusnim cleanovima.

Sto se tice stila standardan Shape of Despair, znaci ultra spori funeral doom sa razvucenim rifovima i diskretnim klavijaturama / orkestracijama koje su ih uvek razdvajale od srodnih grupa. Znaci ne ide se u neku black ili death pogan vec je zvuk elegantan ali krajnji efekat je potpuno isti, pogled u jednu tacku. Mozda bih rekao da je negde na pola puta izmedju ultra doom Angelsa i suptilne melodike Illusionsa.

Samo jedno da ga jebem, osamdeset minuta traje sto je stvarno malo mnogo. Jeste da je pauza bila velika ali mogli su sacuvati nesto za neki EP / bonus / novi album.

U sustini se nekako vidi kako ova doom / funeral scena (mini trad doom revival na celu sa Pallbearer je ipak nesto drugo) zivi od albuma do albuma velicina kao SoD, Saturnus, Mournful Congregation, Mourning Beloveth... jes da se svi retko jave ali svako javljanje je praznik za usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uklapa ti se Saturnus baš u ovu funeral priču, mada, iz mog ugla, ni kvalitetom nisu na njihovom nivou.

 

Nesam skinuo album, jer sam čekao bolji rip, ostaje da vidim da li je album predugačak za svoje dobro ili predugačak za tebe. :razz:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 years later...
  • 3 months later...

Meni je taj prvi samo zagrevanje za ono sto je usledilo, sva 4 su mi negde u istoj ravni, tako i ovaj novi. Javljaju se retko ali svaki put je to pravi praznik za usi.

Ako volis prvi poslusaj onaj demo Alone in the mist sto su objavili 2016, taj malo primitivniji fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...